Okolice oczu

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Czy wiedziałaś, że skóra wokół oka ma zaledwie 0,5 mm grubości? To niewiele, aż cztery razy mniej, niż jest to w przypadku skóry twarzy! Cechami charakterystycznymi tej partii są także fakt niemal całkowitego pozbawienia jej gruczołów łojowych, mniejsza liczba włókien kolagenowych i elastyny. Mięśnie powiek, które otaczają oko, bez ustanku pracują. Rozciągają i kurczą się, co skutkuje podczas mrugania czy zmianą położenia podczas uśmiechu. Nieuniknione jest szybsze lub późniejsze powstanie zmarszczek mimicznych. Ponadto okolice oczu są wrażliwe, więc często pojawiają się tutaj obrzęki i zasinienia, które są odpowiedzią na stres, zmęczenie, niewłaściwe odżywianie się.

Kiedy stosować?

W wieku 25 lat pojawiają się pierwsze zmarszczki, dlatego na okolice oczu należy zwrócić baczniejszą uwagę już w chwili ukończenia 20 lat, kiedy pomału, ale systematycznie zmniejsza się produkcja kolagenu.
Nasze zabiegi dają następujące efekty:

– zapewnienie ochrony przed przedwczesnym starzeniem

– ujędrnienie i uelastycznienie skóry wokół oczu

– pobudzenie cyrkulacji krwi i limfy w skórze

– odprowadzenie nadmiaru zgromadzonej wody i toksyn z tkanek

– niwelowanie oznak zmęczenia i stresu

– głębokie nawilżenie i odżywienie skóry

– zmniejszenie obrzęków, opuchnięć, sińców i worków pod oczami

– wygładzenie oraz redukcja zmarszczek i zagłębień

– wzmocnienie delikatnej skóry pod oczami.

 

W tej kategorii proponujemy zabiegi:

PEELING NA POWIEKI

To intensywny zabieg rozświetlający o działaniu liftingującym i redukującym kurze łapki, obrzęki i zasinienia wokół oczu. Aby uzyskać zadowalający efekt liftingowy, należy wspomagać zabiegi profesjonalne w domu, stosując żel wokół oczu z serii Ionzyme lub z serii AVST. Peelingi mogą być stosowane w pojedynczych zabiegach regenerujących Environ lub w celu redukcji kurzych łapek.

Głęboki, niezmiernie skuteczny peeling skóry wokół oczu na bazie kwasu mlekowego i glikolowego, polecany osobom z sińcami pod oczami, drobnymi zmarszczkami. Efekt to zredukowanie kurzych łapek, napięcia i głębokie nawilżenie delikatnej, przesuszonej zmęczonej skóry w tym miejscu. Peeling powiek ponadto likwiduje notoryczne obrzęki.

Eye Rescue Treatment

Ratunek i wybawienie dla zmęczonej skóry wokół oczu za sprawą alg i czterech unikatowych herbat. Starannie wyselekcjonowane, są źródłem naturalnych antyoksydantów i polifenoli silnie wiążących wolne rodniki. Efektem jest spowolnienie procesów starzenia. W czasie zabiegu wykorzystywane są także czysty tlen, magnez oraz morska elastyna. Zabieg natychmiast chłodzi oraz wygładza zmarszczki. Skóra staje się rozjaśniona, wygładzona i zrelaksowana.