Masaż lodem

Cellulit to rozdęte komórki tłuszczowe w tkance podskórnej. Za bezpośrednią przyczynę cellulitu uznaje się dysfunkcję mikrokrążenia i w efekcie niedotlenienie, niedożywienie i nieoczyszczenie komórek z toksyn. Komórki tłuszczowe zaczynają magazynować toksyny, w wyniku czego jeszcze bardziej powiększają się i uciskają naczynia krwionośne, pogłębiając tym samym ich dysfunkcjonalność.

Prawidłowe komórki tłuszczowe mają średnicę około 12 mm. U osób z cellulitem potrafią powiększyć się kilkudziesięciokrotnie i osiągnąć rozmiary nawet ziarna fasolki.

W odpowiedzi na zimno nasz organizm stara się wytworzyć dodatkowe ciepło poprzez nasilenie tempa przemiany materii mobilizującej do spalania tkanki tłuszczowej. Tłuszcz jest pobierany przede wszystkim z tych obszarów tkanki podskórnej, które są lepiej ukrwione w danym momencie. Masaż lodem, przyspieszając tempo ogólnej przemiany materii, stymuluje miejscowe krążenie krwi i limfy w obszarach skóry objętych nim. Tym samym powoduje aktywne włączenie tych miejsc w przyspieszony proces ogólnej przemiany materii. Dlatego redukuje tkankę tłuszczową masowanych miejsc, odprowadza zalegające produkty przemiany materii i DZIAŁA ANTYCELLULITOWO!!!

Dlaczego cellulit nie lubi masażu lodem?

Masaż lodem, obniżając temperaturę masowanych miejsc, uruchamia mechanizmy adaptacyjne regulacji cieplnej. Powoduje w pierwszym momencie zwężenie naczyń krwionośnych, co pozwala na ograniczenie oddawania ciepła. Później rozszerzenie, znów zwężenie. Zjawisko to zostało nazwane falowaniem Lewisa. Zwężenie i rozszerzenie naczyń powtarza się przez jakiś czas po zakończeniu oziębienia. Jest gimnastyką naczyń krwionośnych.

Regeneruje mięśnie. Masaż lodem jest efektywnym masażem sportowym. Wspomaga odnowę powysiłkową. USUWA Z MIĘŚNI METABOLITY WYSIŁKU popularnie nazywane kwasem mlekowym. W krótkim czasie REGENERUJE MIĘŚNIE. Terapia zimnem jest stosowana przy zmęczeniu mięśni, w zespołach bólu mięśniowo-powięziowego. Następujące po zakończeniu masażu lodem gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych doprowadza do silnego przekrwienia mięśni połączonego ze wzrostem stężenia dostarczanego do nich tlenu. Ułatwia to usuwanie z mięśni zbędnych produktów przemiany materii, takich jak mleczany oraz histamina, poprawia kondycję mięśni i zmniejsza odczuwanie bólu. Efekt ten jest wykorzystywany m.in. w leczeniu kontuzji mięśni.

Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne Większość dolegliwości bólowych ma podłoże zapalne. Najczęstsze dolegliwości, czyli bóle kostno-stawowe, są spowodowane stanem zapalnym w nadmiernie napiętych i przeciążonych mięśniach lub stanem zapalnym nerwów wywołanym przez ucisk.

Stan zapalny to obrzęk i przekrwienie. Ponieważ masaż lodem powoduje w pierwszym momencie gwałtowne obkurczanie się powierzchniowych naczyń krwionośnych, tym samym zmniejsza obrzęk i przez to ZMNIEJSZA STAN ZAPALNY oraz obszar urazu.

Znajduje zastosowanie: w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa, w dyskopatiach, w stanach reumatycznych dotyczących mięśni.

Korzystny wpływ na układ nerwowy

Masaż lodem ma zastosowanie w leczeniu bolesnego napięcia mięśni. Stan nadmiernego napięcia mięśni jest związany z ich nieprawidłową reakcją na bodźce. Prowadzi do przykurczów i osłabienia mięśni, a w konsekwencji do ograniczenia ruchów. Występuje przy różnego rodzaju schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

Masaż lodem OBNIŻA NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE.

Poprzez zmniejszenie przewodnictwa nerwowego i obniżenie reaktywności obwodowych zakończeń czuciowo-nerwowych podwyższa próg odczuwania bólu. Dlatego masaż lodem wykazuje szczególną skuteczność terapeutyczną, gdy jest stosowany przed jakimkolwiek postępowaniem ruchowym w chorobach narządu ruchu.

Wspomaga pracę serca.

Masaż lodem pobudza układ krwionośny do pracy. To powoduje wzmożone zasilanie organów w tlen i substancje odżywcze. Zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu i toksyn, a także wchłanianie obrzęków.

Zwiększa ilość krwi bogatej w tlen. Masaż lodem zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Przyspieszając cyrkulację krwi w naczyniach krwionośnych, dostarcza większą ilość krwi do płuc.

Poprawia samopoczucie. Masaż lodem całego ciała najpierw zwiększa pobudzenie układu nerwowego współczulnego i działa po prostu orzeźwiająco. Jednak stopniowo doprowadza do przewagi układu przywspółczulnego, wywołując po zabiegu efekt relaksacji. Powoduje zwiększenie wydzielania endorfin, które znieczulają i przede wszystkim poprawiają samopoczucie! Doskonale działa w stanach znużenia oraz po dużym przegrzaniu wysiłkowym. Przyspiesza metabolizm – wspomaga terapię nadwagi.

Hartuje i witalizuje organizm.

Zahartowanie oznacza niewrażliwość naczyń włosowatych błony śluzowej nosa i górnych dróg oddechowych na nagłe zmiany temperatury. Osiąga się tę zdolność fizjologiczną dzięki gimnastyce naczyń krwionośnych poprzez kontrolowane narażenie na zmienność temperatur. System naczyniowy jest wówczas mało wrażliwy na chłód, nie blokuje dopływu krwi i nie hamuje reakcji odpornościowej.

Ma działanie pielęgnacyjne.

REDUKCJA CELLULITU jest efektem pielęgnacyjnym masażu lodem. Poprzez stymulację układu krążenia i układu limfatycznego skóra zostaje pobudzona do spalania tkanki tłuszczowej i aktywnego pozbycia się zalegających w niej toksyn. Masaż lodem dodatkowo rozbija złogi (grudki) tłuszczu.

Masaż lodem jest również doskonałym balsamem do skóry, poprawiającym jej strukturę i opóźniającym procesy starzenia. Masaż lodem WZMACNIA WŁÓKNA KOLAGENOWE, które są rusztowaniem skóry.