Cellulit

Jedną z najpopularniejszych dolegliwości estetycznych, z jakimi pacjentki  zgłaszają się do lekarzy i kosmetologów zajmujących się terapiami estetycznymi na zabiegi, jest cellulit, zwany również pomarańczową skórką.  Cellulit może być problemem estetycznym zarówno osób tęższych jak i tych, których waga nie odbiega w żaden sposób od normy. Cellulit może być wynikiem predyspozycji genetycznych, równie często, co złej diety, braku aktywności fizycznej czy też wspomnianej wcześniej otyłości. Bez wątpienia jednak, cellulit jest mankamentem estetycznym, który dotyczy ogromnej rzeszy kobiet.

Nowoczesne terapie estetyczne umożliwiają jednak skuteczną walkę z cellulitem. W Studio Paula Kosmetoliga Estetyczna posiadamy pełna gamę najskuteczniejszych zabiegów na cellulit i urządzeń pomagających zwalczać go i niwelować.

Fala Uderzeniowa Storz Medical

Najnowsze urządzenie medyczne szwajcarskiej firmy Storz Medical wykorzystuje technologię fali akustycznej, otwierając nowe możliwości w dziedzinie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i fizjoterapii. Fala akustyczna w sposób mechaniczny stymuluje tkanki, poprawiając metabolizm komórkowy oraz pobudza powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

Do czego służy fala uderzeniowa?

Zabiegi z zastosowaniem fali akustycznej to znakomite rozwiązanie wpływające na ujędrnianie i modelowania skóry twarzy i ciała, a także na zniwelowanie niedoskonałości strukturalnych skóry. Za pomocą fali akustycznej możemy osiągnąć efekt redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i rozstępów i modelowania sylwetki.

Co wyróżnia Storz Medical na tle innych technologii?

Urządzenie Storz Medical jest jedynym dostępnym na rynku, którego fala akustyczna redukuje tkankę tłuszczową na głębokości do 5 cm, w porównaniu do pozostałych urządzeń, które wnikają jedynie do głębokości jednego centymetra.

Wskazania do zabiegu falą uderzeniową Storz Medical

 • modelowanie kształtu sylwetki
 • redukcja zaawansowanego cellulitu i zbitej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej
 • poprawa jędrności skóry
 • wyszczuplenie
 • redukcja obrzęków, drenaż limfatyczny
 • stymulacja mięśni

Zastosowanie terapii łączonej falą akustyczną STORZ MEDICAL oraz  Endermologii LPG  pozwala uzyskać spektakularne efekty modelowania sylwetki.

Najnowsza Endermologia LPG

Nowa odsłona ENDERMOLOGIE LPG w walce o naturalnie piękną skórę.

Endermologie LPG  to ceniona na całym świecie technologia i jeden z najbardziej popularnych zabiegów na ciało. Całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, polegający na mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób aktywuje metabolizm komórek, pobudzając tkanki do regeneracji i lipolizy.

Dzięki nowej odsłonie głowicy łączącej opatentowaną technologię rolki i zmotoryzowanej klapki za pomocą jednego ruchu uzyskujemy efekt wielowymiarowej penetracji tkanki i stymulację w 3 obszarach:

 • ujędrnienia (stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego)
 • redukcji cellulitu
 • wyszczuplenia (redukuje miejscowo oporną tkankę tłuszczową)

Nowe urządzenie Endermologie LPG to szybsze rezultaty w 3 obszarach zabiegowych, pierwsze efekty widoczne są już po 3 zabiegach. Prostota zabiegu połączona z niezwykle precyzyjną penetracją tkanek to w pełni bezpieczny i nieinwazyjny sposób na wysmuklenie i ujędrnienie skóry oraz redukcję „skórki pomarańczowej”.

Endermologia – innowacje Endermologie LPG nowej generacji

 • nowa głowica – precyzja i prostota dzięki połączeniu rolki i zmotoryzowanej klapki – jeden ruch głowicy = 3 efekty (wysmuklenie, ujędrnienie, redukcja cellulitu)
 • sensor identyfikacji skóry –  inteligentny zabieg dostosowany do jakości skóry jej wrażliwości, sprężystości, itp.
 • szybsze rezultaty – wielowymiarowa penetracja tkanek to widoczne efekty już po 3 zabiegu
 • bardziej komfortowy i wydajny zabieg – zastosowanie w nowej głowicy podciśnienia zmiennego (impulsowego) zamiast znanych z dotychczasowych urządzeń podciśnienia ciągłego

Wskazania do zabiegu endermologii:

 • cellulit
 • utrata jędrności skóry
 • obrzęki
 • zaburzenia krążenia krwi i krążenia limfatycznego
 • nadmiar toksyn w organizmie
 • napięcie mięśniowe

Endermologie LPG Drenaż limfatyczny

W trakcie ciąży (po ukończeniu pierwszego trymestru) można wykonywać zabieg drenujący na nogi i pośladki. Drenaż limfatyczny to masaż usprawniający przepływ limfy. Dzięki niemu możliwe jest skuteczne usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, a także płynów skumulowanych w nadmiarze w tkance podskórnej. Masaż wykorzystujący zjawisko podciśnienia jest całkowicie bezpieczny i precyzyjny. Efektem zabiegów jest znaczna redukcja obrzęków o rozmaitym podłożu. Drenaż może być również stosowany wspomagająco podczas procesu odchudzania, po operacjach chirurgicznych oraz po liposukcji. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Bandaże AROSHA

Przedstawiamy nowy zabieg modelujący, ujędrniający oraz pomagający w walce ze skórką pomarańczową: bandażowanie AROSHA.

Oryginalne produkty Arosha oraz same zabiegi bandażowania przybyły do nas ze słonecznych Włoch.

Mimo faktu, że już po pierwszym zabiegu widoczna będzie różnica w stanie skóry, spektakularne efekty uzyskujemy po wykonaniu serii 8 ponaddwugodzinnych zabiegów.

Podczas pełnej serii zabiegów nasze ciało poddane będzie w sumie 16 godzinom intensywnej pracy. W tym:

– ponad 2 godziny działania eksfoliacji hydrożelowej z AHA 5%
– prawie 5 godzin na działanie aktywnych substancji zawartych w bandażach Arosha
(w zależności od dobranego programu zmieniać będziemy rodzaj bandaży, a co za tym idzie aktywne składniki w nim zawarte)
– ponad 8 godzin intensywnego manualnego masażu modelującego uda, pośladki oraz brzuch preparatami Arosha dobranymi w zależności od stosowanego w danym zabiegu bandaża.

Na początku pierwszego wykonamy dodatkowo suchy peeling w postaci szczotkowania ciała za pomocą specjalnej naturalnej szczotki. Włosie szczotki wykonane jest z włókien roślinnych zwanych Tampico, pozyskiwanych z Agave Lechuguilla, soczystej rośliny występującej na obszarach pustynnych w północnej części Meksyku.
Szczotkowanie ciała trwać będzie kilka minut, podczas tego zabiegu przekażemy Państwu techniki jego wykonania, ponieważ szczotkę otrzymają Państwo dla siebie, aby szczotkować ciało ok. 3 minut codziennie jako zadanie domowe podczas serii zabiegów.

W programie na skórkę pomarańczową oraz w programie wyszczuplającym (na zlokalizowaną tkankę tłuszczową) wykorzystywać będziemy następujące aktywne rodzaje bandaży:

Aqua Drain
Jest to bandaż stymulujący naturalny drenaż, pobudzający przemianę międzykomórkową, redukuje zatrzymanie wody w organizmie oraz przynosi ulgę opuchniętym nogom.
Slim Cel
Bandaż ten zawiera kofeinę, pomaga rzeźbić ciało, likwiduje mikro urazy, napina skórę, usuwa toksyny oraz pomaga zniszczyć komórki tłuszczowe.
Cel Term
Antycellulitowy bandaż z wyciągiem z kawy oraz brązowej algi, likwiduje zastój limfy, a tym samym opuchlizny i obrzęki.

Bandaże będą stosowane zgodnie z programem w odpowiedniej kolejności, aby uzyskać najlepszą skuteczność.

Zalecana seria  to 5 do 8 zabiegów

 

Diego dalla Palma Tone up – zabieg uelastyczniający i przeciw rozstępom

Tone up – to zabieg, który chroni włókna kolagenu i elastyny przed degradacją, przeciwdziała poluźnieniu skóry spowodowanemu upływem czasu i zmianą masy ciała.

Na czym polega zabieg:

Zabieg o rozpoczyna się od  peelingu kwasowego. Następnie nakładana zostaje ampułka oraz maska ujędrniająca. Całe ciało zostaje zawinięte w folię na 20 min. Na zakończenie wykonywany jest specjalny masaż na ujędrniającym oleju, który może również zostać zastąpiony technologią.

Wskazania:

 • Skóra wymagająca poprawy elastyczności i jędrności.
 • Skóra z widocznymi rozstępami, zarówno w fazie zapalnej jak i rozstępach o barwie perłowo-białej.
 • Dedykowany podczas kuracji odchudzających oraz przy dużych wahaniach wagi.
 • Polecany szczególnie w okresie ciąży.

Efekty:

 • Widoczna poprawa elastyczności i jędrności skóry
 • Odczuwalne nawilżenie
 • Redukcja widoczności rozstępów
 • Aksamitna i gładka w dotyku skóra.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabieg sugeruje się  połączyć w terapiach z technologiami HI-TECH na ciało, które kosmetolog dobierze na po ocenie stanu skóry podczas dermokonsultacji. 

Składniki aktywne:

 • OLI’VINE ACTIVE SYSTEM – sercem tej kompleksowej pielęgnacji jest składnik aktywny przywracający poprawną komunikację komórkową, znany również jako perodyt. Zielony kamień wulkaniczny bogaty w magnez, wykazuje wielokierunkowe działanie i zwalcza problemy skóry w wielu poziomach.
 • WYCIĄG Z BIAŁEJ JEMIOŁY – to roślina, która wykazuje silne działanie regeneracyjne, stymuluje produkcję kolagenu i innych składników macierzy skóry
 • HYDROKSYPROLINA: W linii Tone Up zastosowano pochodną hydroksyproliny oraz krzemu pozyskiwaną biotechnologicznie o działaniu stymulującym produkcję elastyny oraz przyspieszającym regenerację i odnowę skóry. Niweluje rozstępy i zapobiega ich powstawaniu, stymuluje proces lipolizy, wspomaga usuwanie toksyn

Zabieg Tone UP jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących. 

Częstotliwość: Zabieg sugeruje się wykonać w serii 5 w odstępach tygodniowych

Cena: 320 zł (dodatek do technologii )

SPM Digital

Zasada działania SPM Digital polega na zasysaniu skóry do wnętrza szklanych baniek. Uniesione w ten sposób komórki cellulitowe są mechanicznie rozcierane, a to pozwala na lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne. Efektem tego oddziaływania jest stymulacja unaczynienia oraz przyspieszenie procesów przemiany materii. Dochodzi do mobilizacji depozytów tłuszczu, zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych i ułatwienia odprowadzenia produktów przemiany materii do układu limfatycznego i ich wydalenia.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, polecamy wykonać serię zabiegów. Liczba zabiegów w serii zależy od stanu skóry, wieku i zaangażowania klientki. Zabiegi wykonujemy dość często, bo 2 lub 3 w tygodniu. Zabieg zmniejszy grudki cellulitowe, ale również przyspieszy usuwanie toksyn z organizmu, zmniejszy obrzęki i ujędrni ciało.

„Piękno i zdrowie to prezenty, które możesz podarować sobie sama.”

dr Rudolf Weyergans

Jak oddziałuje SPM na skórę twarzy i szyję?

Z czasem skóra na twarzy staje się coraz bardziej wiotka, pomarszczona,
a skóra na pozostałych częściach ciała pozostawia wiele do życzenia.
Rozwiązaniem tych problemów jest SPM – nowoczesna metoda ujędrniania skóry. Masaż podciśnieniowy za pomocą pomp ssących poprawia napięcie skóry, stymuluje przepływ limfy, oczyszcza i wzmacnia tkankę podskórną. Stymulujący masaż poprawia krążenie tętnicze. Szybszy przepływ krwi dotlenia wszystkie warstwy skóry, odżywia ją. Wszystkie procesy dzięki temu przebiegają dynamicznie, powstają nowe komórki skóry, fibroblasty stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Czy masaż można wykonać na okolicę oczu?

Oczywiście, masaż SPM można wykonać na okolicę oczu. Wykonywany jest pojedynczą, małą, prostokątną banieczką. Skóra pod oczami jest zazwyczaj cienka, wiotka, poszarzała, widoczne są podkówki oraz opuchnięcia. Na te wszystkie problemy SPM działa rewelacyjnie. Intensywny przepływ krwi i limfy detoksykuje, rozjaśnia i drenuje górną i dolną powiekę. Przy serii zabiegów widocznie odmładza i liftinguje.

Jakie są odczucia podczas masażu?

Masaż jest bardzo przyjemny i odprężający. Delikatnie pobudzona skóra daje uczucie ciepła, lekkie zaczerwienienie jest widoczne przez godzinę od zabiegu. Zabieg kończy nałożenie chłodnej maski żelowej, dającej uczucie komfortu, również nawilża i napina ona skórę.
Zaleca się przeprowadzenie serii 5–10 zabiegów, po dwa zabiegi w tygodniu.

Przeciwwskazania do masażu SPM

 • opryszczka aktywna
 • ciąża, laktacja
 • infekcje skórne
 • trądzik różowaty
 • aktywny trądzik młodzieńczy
 • stany gorączkowe
 • po ekstrakcji zęba.

SPM Digital, niemieckie urządzenie o bardzo prostym, ale skutecznym działaniu oraz wieloletnie doświadczenie kosmetologa gwarantują efekty wysmuklenia, ujędrnienia oraz przywrócenie zgrabnej, zadbanej i zdrowej sylwetki. Masaż SPM przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić swój wygląd w naturalny i bezpieczny sposób.

Co wyróżnia masaż SPM od innych urządzeń masujących?

To pierwszy opatentowany sprzęt do masażu próżniowego. Początkowo używany w uzdrowiskach i sanatoriach w Niemczech jako masaż limfatyczny i pobudzający krążenie. Ale z czasem okazało się, że świetnie likwiduje cellulit i napina skórę. Urządzenie SPM Digital posiada płynną regulację mocy zasysania. Można więc ustawić parametry urządzenia do odczuć i upodobań klienta, tak aby zabieg był skuteczny. Urządzenie wyróżnia też liczba i wielkość aplikatorów „baniek”, które dobiera się do masowanej okolicy. Dzięki temu masaż jest bardzo dokładny i precyzyjny, co zwiększa efektywność zabiegu. Masaż np. okolic kolan, tuż przy stawie nie jest problemem, możemy zlikwidować wiotką skórę i nawisy nad kolanami. Masaż SPM wykonujemy bezpośrednio na skórze posmarowanej olejem, to daje płynność ruchów i o wiele głębszą stymulację.

Ilu zabiegów potrzeba, aby ujędrnić skórę?

Należy wykonać minimum 10 zabiegów. Oczywiście, ostateczną liczbę i przebieg kuracji ustalamy indywidualnie, po konsultacji. Trzeba też pamiętać o tym, że im starsza osoba i większy problem, tym zabiegów należy wykonać więcej. Ale u każdej osoby efekty są widoczne i każda skóra, nawet ta bardzo zaniedbana, reaguje na masaż SPM. To właśnie cały fenomen techniki SPM, a przecież to tylko „zwykły” masaż.

 

Zabieg szczotkowania ciała na sucho

Inaczej peeling na sucho ( z ang. dry body brushing)  wywodzi się ze szkoły Ajurvedyjskiej i niesie ze sobą wiele benefitów zarówno dla zdrowia i urody. Osoby, które praktykują medycynę naturalną uważają, że poza właściwościami pielęgnacyjnymi przyczynia się do zniwelowania złogów energetycznych, które wpływają na jakość życia i samopoczucia

Na czym polega zabieg szczotkowania?

Szczotkowanie ciała na sucho polega na przesuwaniu szczotki pionowymi ruchami, zaczynając od stóp w kierunku serca. Masaż szczotką wykonuje się bez użycia balsamów czy olejków. Zabieg szczotkowania ciała można powtarzać codziennie. Na początku może być nieco bolesny, dlatego przygodę ze szczotkowaniem rozpoczynajmy od jednego masażu w tygodniu – najlepiej udać się na pierwszy zabieg do profesjonalnego gabinetu, w którym zakupicie oryginalną szczotkę z włosiem Tampico, a kosmetolog poinstruuje Was jak krok po kroku powinien przebiegać samodzielny masaż.

 

Jaki jest cel masażu?

Celem masażu jest nie tylko złuszczenie martwego naskórka, ale również detoks i pozbycie się toksyn, a także relaks i poprawa ukrwienia. Należy również podkreślić, iż jest to w 100% zabieg naturalny zgodnie z eko trendami. Skóra po zabiegu jest niesamowicie miękka, gładka i promienna.

Poznaj naturalne szczotki Skin experience!

Szczotki Skin experience są wyprodukowane w Polsce. Każdy detal, który je tworzy, jest perfekcyjnie dopracowany, w 100% ekologiczny. 

Jednorodne drewno bukowe, bawełniany pasek oraz najważniejsze – naturalne włókno Tampico, szczecina, włosie końskie lub delikatne włosie koziny. Każde z nich dostosowane jest do danej okolicy ciała, tak aby przynosić najlepsze efekty przy jednoczesnym komforcie stosowania.

Dowiedz się więcej o szczotkowaniu i poznaj wyjątkowe szczotki Skin experience:  https://szczotkowanie.pl/

Jakie korzyści przynosi masaż szczotką ?

Wprowadź do swojego życia, codzienny, kilkuminutowy rytuał szczotkowania ciała na sucho, a już po kilku dniach zobaczysz efekty. Szczotki Skin Expierience zadbają o Twoje ciało z najwyższą starannością.
 1. Naturalny peeling i oczyszczenie skóry.

Szczotkowanie ciała to efektywny peeling, który usuwa martwe komórki skóry oraz zanieczyszczenia. W efekcie skóra jest gładka i miękka, a przez to lepiej przyswaja składniki kremów pielęgnacyjnych.

 1. Detoksykacja organizmu

Zabieg stymuluje krążenie oraz sprzyja drenażowi limfatycznemu, w efekcie ułatwiając oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy oraz mniejsza podatność na choroby

 1. Sposób na wrastające włoski po depilacji

Szczotkowanie ciała na sucho jest jedną z najskuteczniejszych metod w przypadku problemów wrastających włosków. Regularne usuwanie martwego naskórka zapobiega zapychaniu się ujść mieszków włosowych i pozwala na swobodny odrost włosów bez tworzenia się stanów zapalnych. Ponadto skóra jest wygładzona i miękka w dotyku.

 1. Zmniejsza cellulit, niweluje rozstępy, ujędrnia skórę.

Poprawa krążenia krwi oraz ułatwiony drenaż limfatyczny zmniejsza widoczność cellulitu. Skóra regularnie pobudzana szczotką staje się bardziej napięta i jędrna. Regularne jej stosowanie zagęszcza skórę i zmniejsza widoczność blizn i rozstępów.

 1. Poprawa kolorytu skóry.

Lepsze krążenie krwi to efektywniejsze dotlenienie tkanek. Zmęczona skóra o szarym kolorycie staje się jasna, rozpromieniona, nabiera zdrowego blasku.

 1. Daje uczucie odprężenia i relaksu.

Masaż szczotką Skin Experience zmniejsza napięcia mięśniowe dając uczucie odprężenia. Dodatkowo stymuluje wytwarzanie endorfin poprawiając nastrój. Działa zarówno na Drapanie i masowanie ciała to idealny wieczorny rytuał, który wyciszy i zrelaksuje organizm po intensywnym dniu, a także poranna dawka energii stymulująca mózg do pracy.

 

Szczotkowanie ciała w czasie ciąży i karmienia piersią.

Zabieg szczotkowania na sucho nie jest przeciwwskazany w okresie ciąży o ile twoja ciąża jest ciążą zagrożoną poronieniem ani przedwczesnym porodem. Jeśli Twoim problemem w ciąży są opuchnięte stopy to na tej partii skup się szczególnie i posuwistymi ruchami ku górze omiataj stopy, kostki, łydki, kolana kończąc na udach.

W czasie karmienia piersią też możesz szczotkować ciało pamiętaj jednak o wrażliwych piersiach i dostosuj odpowiedni nacisk w tej okolicy oraz wybierz szczotkę z odpowiednim włosiemSzczotka do masażu szyi, dekoltu i biustu

Kiedy zobaczę pierwsze efekty po szczotkowaniu ?

Efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry widoczny jest już po 3-4 zabiegach. Po pierwszym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona – to normalna reakcja skóry, która nigdy wcześniej nie była poddawana takiego rodzaju zabiegowi

Poznaj opinie o szczotkowaniu ciała naszych klientów: https://www.studiopaula.pl/opinia-o-szczotkowaniu/

Cena zabiegu szczotkowania: 135 zł
Czas: 40 minut
Szczotki Skin experience: https://www.sklep.studiopaula.pl/kategoria/skin-experience