Terapia wypadania włosów

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy to doskonały sposób na poprawę kondycji włosów dla wszystkich, którzy borykają się z wypadaniem, osłabieniem włosów bądź łysieniem.

Mezoterapia skóry głowy to bardzo prosty sposób, aby włosy stały się mocniejsze, lśniące i sprężyste. Jest bardzo mało inwazyjna a nowoczesność preparatów stosowanych w tej terapii daje spektakularne efekty.

Mezoterapia skóry głowy – terapia peptydowa

Innowacyjna terapia peptydowa Hair Filler charakteryzująca się wysoką skutecznością w leczeniu łysienia i wspomaganiu odrostu włosów. Specjalistyczna mezoterapia wzmacnia mieszki posiadanych włosów i działa rewitalizująco. Stosowany preparat składa się z 7 peptydów i dodatku kwasu hialuronowego. Z zabiegu chętnie korzystają kobiety i mężczyźni w różnym wieku, którzy zmagają się z objawami łysienia androgenowego, a także łysienia wynikającego ze złej pielęgnacji włosów, częstego farbowania oraz nieodpowiednio zbilansowanej diety.

ZALETY ZABIEGU:

 • Skutecznie powstrzymuje wypadanie włosów
 • Przyspiesza odrost włosów (tzw. baby hair)
 • Odbudowuje mieszki włosowe
 • Poprawia ukrwienie skóry głowy i krążenie
 • Brak skutków ubocznych i okresu rekonwalescencji
 • Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • W przypadku chorób skóry (stanów ropnych i stanów zapalnych) i chorób metabolicznych (m.in. cukrzycy)
 • W trakcie ciąży i karmienia piersią
 • W przypadku chorób krwi (zaburzeń krzepliwości), chorób reumatycznych
 • autoimmunologicznych oraz nowotworów
 • Podczas terapii sterydami i lekami immunosupresyjnymi
 • Uczulenie na składniki aktywne preparatu

JAK WYGLĄDA ZABIEG MEZOTERAPII SKÓRY GŁOWY?

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy cienkiej igły-kaniuli, którą wykonuje się serię wkłuć w powierzchniowe warstwy skóry głowy i podaje preparat techniką mikroiniekcji. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

ILE TRWA ZABIEG?

Jeden zabieg trwa ok. 30 min. Celem pierwszego z nich jest zahamowanie wypadania włosów. Kolejne zabiegi wspomagają proces odrastania nowych włosów. Pełna kuracja składa się zazwyczaj z 4 zabiegów wykonywanych w 14-dniowych odstępach. Zauważalną poprawę widać już po 2 miesiącach, a finalny efekt osiągany jest zwykle po upływie 6 miesięcy.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY I WYMAGA OKRESU REKONWALESCENCJI?

Zabiegi wykonywane w ramach leczenia łysienia metodą są praktycznie bezbolesne, nie wymagają okresu rekonwalescencji i bezpośrednio po sesji zabiegowej można powrócić do codziennych aktywności.

Częstotliwość: 4 zabiegi co 14 dni

Cena: 800zł

Światło LED w terapii wypadania włosów.

Terapia LED na włosy stosowana jest w różnych postaciach łysienia i wypadania włosów. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z innymi zabiegami tj. mezoterapia skóry głowy.

Terapia LED na włosy wykorzystuje rewolucyjne zastosowanie fotomodulacyjnych właściwości światła LED. Podczas całkowicie bezbolesnego, relaksującego zabiegu, trwającego od kilku do kilkunastu minut, skóra zostaje poddana fotomodulacyjnemu działaniu światła LED o ściśle określonej długości fali, dzięki czemu oddziaływując na metabolizm i procesy biochemiczne komórek, pozwala na poprawę funkcjonowania, stymulację wzrostu i zahamowanie procesów degeneracyjnych, a tym samym sprzyja zahamowaniu utraty włosów oraz poprawie ich jakości.

Charakterystyczną cechą urządzenia do fototerapii włosów jest to, że wykorzystuje ono jednocześnie kilka długości fal:

 • Światło fioletowe i niebieskie – wykazuje działanie antybakteryjne, bakteriobójcze, łagodzi stany zapalne, działa powierzchownie na poziomie naskórka.
 • Światło żółte – działa głębiej, nie tylko na poziomie naskórka, ale również w obrębie skóry właściwej. Ma działanie łagodzące podrażnienia. Pobudza fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny, zwiększa syntezę kolagenu w skórze. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Przynosi dobre efekty w walce z łupieżem suchym i nadmiernie łuszczącym się naskórkiem.
 • Światło czerwone i podczerwone – działa najgłębiej. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie, stymuluje syntezę kolagenu, ułatwia wymianę substancji odżywczych. Stosowane jest w terapii zapobiegającej wypadanie włosów.

Lampa LED na włosy pozwala na indywidualne dobranie poszczególnych kolorów światła do danego problemu lub na naświetlanie trzema długościami fal naraz w celu jednoczesnej terapii kilku schorzeń w każdej sesji.

Częstotliwość: Dla osiągnięcia efektów wykonuje się serię 10 – 20 zabiegów, co 2 – 3 dni.

Cena: 100zł / 10 min