Przyszła mama

Dziś chciałam opowiedzieć Wam o ciąży i aspektach kosmetologii z tym związanych.
W Studio Paula jestem kosmetologiem już 4 lata. Teraz będę też mamą, dlatego chciałam się z Wami podzielić moimi – już własnymi doświadczeniami na temat skóry, ciała, jego zmian w czasie ciąży i pielęgnacji.
Ciąża to ogromne wyzwanie dla organizmu kobiety. Zawsze to powtarzam moim klientkom, które często bardzo surowo i negatywnie podchodziły do kondycji swojego ciała szczególnie po ciąży. Musimy być dla siebie wyrozumiałe. Jak wiele ten organizm musiał zmienić i dostosować do tego, aby rozwijało się w nim nowe życie przed 9 miesięcy. Począwszy od gwałtownych zmian hormonalnych, aż po zmiany anatomiczne, nawet w lokalizacji narządów wewnętrznych, aby było miejsce dla maluszka…
Z upływem każdego miesiąca ciąży można zauważyć jak ciało się dynamicznie zmienia. Szczególnie jest to widoczne na brzuchu i piersiach. To tutaj widzimy najszybciej powiększenie rozmiarów tych okolic, odczuwalne jest napinanie, tkliwość skóry, a nawet jej świąd. Można także dostrzec pierwsze, czerwone rozstępy. Na udach i pośladkach z powodu zmian hormonalnych bardziej uwidacznia się cellulit, pojawiają się tak zwane pajączki na nogach.
Bardzo wiele z nas skarży się na pogorszenie stanu skóry – nasilenie trądziku, zmian zapalnych czy nadmierną suchość skóry. Skóra na twarzy często w dotyku staje się bardziej delikatna i wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Jeżeli przed ciąża pojawiały się u Ciebie alergie skórne i wypryski – w ciąży mogą być bardziej nasilone. Ma to związek ze zmianą w reakcjach immunologicznych organizmu, które w czasie ciąży są ukierunkowane najbardziej na ochronę dziecka.
Oczywiście warto wspomnieć, że u wielu kobiet skóra twarzy w trakcie ciąży staje się bardziej promienna i gładka, a jedynie pojawiają się lekkie zaczerwienienia na policzkach związane ze zmianami w układzie krążenia.
Często słyszymy o tym ile wyrzeczeń niesie ze sobą okres ciąży. Nie możemy się przemęczać,  nie możemy jeść niektórych produktów, nie możemy stosować niektórych kosmetyków itd…  itd… I tutaj chciałam się zatrzymać.
Otóż w dzisiejszych czasach kobieta ciężarna ma ogromne możliwości jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne i stosowanie kosmetyków. Technologia i postęp nauki niesie ze sobą wiele nowych rozwiązań, aby ułatwić nam przechodzenie tego stanu.
Jeżeli zauważasz zmiany i problemy z cerą, z ciałem, nie wahaj się skorzystać z porady kosmetologa.
Obecnie będąc w 7 miesiącu ciąży regularnie korzystam z zabiegów oczyszczających i nawilżających skórę.
Maska Vivant od Biologique Recherche rewelacyjnie radzi sobie ze stanami zapalnymi na twarzy i licznymi zaskórnikami.

Rewitalizujący zabieg z peptydami oczyszcza, dostarcza antyoksydantów i nawilża skórę, a dodatkowo wykonywany masaż relaksacyjny koi i odpręża.

Pracę z ciałem dobrze rozpocząć już od pierwszych dni ciąży i wdrażać systematykę.
Regularne szczotkowanie ciała na sucho działa ujędrniająco, antycellulitowo i zapobiega powstawaniu rozstępów. Szczotkować się warto codziennie w domu, można także umówić się na zabieg szczotkowania ciała w naszej Klinice.
Pamiętaj, że do 3 trymestru bezpiecznie możesz szczotkować także brzuch!

Więcej o szczotkowaniu: https://szczotkowanie.pl/

Obowiązkowym punktem po szczotkowaniu jest nałożenie preparatów uelastyczniających skórę ciała, zapobiegającym rozstępom i antycellulitowym. Dobierzemy je dla Ciebie na konsultacji. W mojej kosmetyczce pojawił się olejek Diego dalla Palma oraz  krem Reparatrice od Biologique Recherche. 
Od 3 miesiąca regularnie raz w tygodniu korzystam z zabiegów Endermologii LPG Alliance. To ogromne wsparcie organizmu. Drenaż całego ciała zapobiega obrzękom, usuwa wodę z organizmu, a ja mimo przybywających kilogramów czuje się lekko i mam sporo energii.

Jeżeli planujesz lub już jesteś w ciąży serdecznie zapraszam Cię na spotkanie przy kawie w naszej Klinice. Zdiagnozujemy Twoją skórę twarzy i ciała, przygotujemy plan zabiegów, które będą wspomagać Twój organizm w czasie ciąży oraz dobierzemy pielęgnację domową.
Kosmetolog – Agnieszka
Zespół Studiopaula.pl