Medycyna estetyczna

ROLL CIT MEDYCZNY

Służy do przeprowadzania serii do 6 zabiegów medycyny estetycznej. Roll Cit medyczny penetruje ok. 1 mm w głąb skóry, a mikronakłucia zmuszają skórę do samodzielnej i intensywnej regeneracji. Wywołanie zamierzonego stanu zapalnego po zabiegu powoduje intensywne, aczkolwiek bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry, które można zredukować, wykonując bezpośrednio po zabiegu wtłoczenie witamin poprzez ultradźwięki Environ.

Botox

W celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, przywrócenia twarzy młodości i świeżości stosujemy preparat Botox. Jest to nazwa handlowa oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum.

Jak działa?
Leczenie preparatem Botox jest metodą, która likwiduje problemy wywołane przez kurczenie mięśni. Botox powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W rezultacie wyraz twarzy nie zmienia się, nie ma efektu zamrożenia mimiki, natomiast wygładzają się zmarszczki.

Dla kogo?
Botox można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką. To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa.

U osób dojrzałych zastosowanie Botoxu wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.
Nasze zabiegi dają następujące efekty:

– likwidacja zmarszczek poprzecznych czoła

– likwidacja zmarszczek pionowych między brwiami (lwie zmarszczki)

– likwidacja kurzych łapek wokół oczu

– likwidacja zmarszczek palacza wokół ust

– likwidacja uniesienia opadających kącików ust

– zniwelowanie brody brukowej oraz brody czarownicy

uniesienie powiek

Przebieg zabiegu
Botox jest wstrzykiwany wyłącznie przez lekarza przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie podaje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) 15–20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem.

Postępowanie po zabiegu

– W ciągu 0,5– 1 godziny ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia.

– Unikać masażu w miejscach wstrzyknięć.

– W ciągu 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy (np. przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).

Efekty
Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2–3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7–10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3–6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.

Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej zabieg należy powtórzyć.

Korzyści
Każde kolejne wstrzyknięcie botoxu wydłuża czas utrzymywania się efektów i dlatego kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu. W przypadku odstąpienia od powtórzeń zabiegu pacjent odnosi korzyść nawet z pojedynczej sesji. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za kurze łapki, skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość, dając skórze pół roku odpoczynku.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Przeciwwskazania

Bezwzględne:

– zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)

– nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)

– stosowanie następujących leków lub okres do tygodnia od ich odstawienia:

aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), Cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna

– miejscowe infekcje skóry

– ciąża, okres laktacji

Względne:

– zaburzenia krzepnięcia

– stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Działania niepożądane

– ból w momencie iniekcji

– małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia, jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie

– zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych

– mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji

– nadmierne zwiotczenie mięśni

– ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego

Uwaga: Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 26 tygodni. Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn, jak i u kobiet. W praktyce mężczyźni coraz częściej decydują się na leczenie, by wyglądać młodziej. Skuteczność w usuwaniu tzw. linii smutku powoduje, że metoda ta jest popularna wśród wielu biznesmenów, ponieważ zapewnia zrelaksowany i wypoczęty wygląd oraz pogodny wyraz twarzy.

Powtarzanie zabiegów

Zabiegi można powtarzać co 6–8 miesięcy, nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą. Daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny.

Dolina łez – zabieg wypełniania bruzd pod oczami

Pojawienie się ubytku tkanki na granicy oczodołu i policzka może być wynikiem genetyki lub starzenia się. Oczy wyglądają wówczas na podkrążone, przez co nasza twarz sprawia wrażenie zmęczonej.

Zabieg wypełnienia doliny łez jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Specjalnie podany kwas hialuronowy idealnie wypełnia bruzdy pod oczami, sprawiając, że nasze spojrzenie nabiera blasku.