Pierwsza wizyta

Jak wygląda pierwsza wizyta w klinice Studio Paula kosmetologia estetyczna?

Klient, po przywitaniu i przekroczeniu strefy recepcji, otrzymuje dokumenty dotyczące RODO oraz kartę konsultacyjną, w której zawarte są pytania dotyczące obecnej pielęgnacji: wykonywanych wcześniej zabiegów, diety oraz ewentualnych skłonności do alergii. Jeżeli wizyta dotyczy zabiegów z wykorzystaniem sprzętów Hi-tech, laseroterapii lub z zakresu medycyny estetycznej – dodatkowo należy wypełnić kartę informującą o przeciwskazaniach do wykonania zabiegu.

Kosmetolog prowadzący po zapoznaniu się z karta klienta, zaprasza do strefy gabinetowej.

Pierwszym etapem wizyty jest wywiad. Weryfikujemy odpowiedzi z karty, rozmawiamy o celu wizyty oraz oczekiwaniach. Klient zostaje poinformowany, w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu. Kiedy  jest już gotowy rozpoczyna się drugi etap konsultacji.

Po  przeprowadzeniu wywiadu, kosmetolog bada skórę z bliska.  Na podstawie wywiadu proponuje odpowiednie rozwiązania. W celu zwalczenia zaawansowanych problemów skórnych niezbędna jest seria zabiegów. Klient uzyskuje informacje o możliwościach, przeciwwskazaniach, postępowaniu pozabiegowym oraz kosztach.

Diagnostykę można rozszerzyć, decydując się na dermokonsultację z wykorzystaniem lampy Wooda. Jej działanie opiera się na zjawisku fluorescencji. W zależności od rodzaju cery oraz schorzeń na poszczególnych  fragmentach  twarzy występuje różnobarwne świecenie. Istotne jest, aby w dniu dermokonsultacji nie używać kosmetyków oraz nie myć skóry mydłem. Wcześniejsze zastosowanie preparatów może zaburzyć wynik badania.

W trakcie wykonywanego zabiegu istnieje możliwość zadawania pytań, które nas nurtują. Kosmetolog chętnie odpowie na wszystkie zagadnienia. Po zaobserwowaniu reakcji skóry na poszczególne preparaty zostaje zaproponowana pielęgnacja domowa, która jest wsparciem działań gabinetowych. Po zweryfikowaniu domowego asortymentu Klient może się zdecydować na uzupełnienie lub całkowitą zmianę stosowanych wcześniej kosmetyków.

W recepcji można zakupić wszystkie zalecane preparaty. Decydując się na serię zabiegów umawiany jest termin kolejnego spotkania. Klient otrzymuje receptę z dalszym postepowaniem i szczegółami terapii. W przypadku osób niepełnoletnich w trakcie pierwszej wizyty niezbędna jest obecność opiekuna.

Zapraszamy Serdecznie