Terapia regeneracyjna egzosomami

Terapia regeneracyjna egzosomami  to przełomowe rozwiązanie na świecie. To połączenie zabiegu mikronakłuwania z nowym, rewolucyjnym preparatem z linii Dp Dermaceuticals MG-Collection EXO SKIN z egzosomami.

Co to są egzosomy?

Egzosomy to nanopęcherzyki bogate w białka, lipidy i kwasy nukleinowe. Wydzielane są przez ludzkie komórki macierzyste i działają jako ich przekaźniki do innych komórek. Dzięki temu odgrywają istotną rolę w komunikacji międzykomórkowej, gojeniu tkanek, regeneracji i naprawie, a ich zbawienny wpływ na kondycję skóry jest widoczny tuż po zabiegu. Największą zaletą egzosomów jest przyspieszanie procesów regeneracyjnych w tkankach. Nie zmieniają DNA komórki i są bezpieczne w stosowaniu.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg  trwa ok. 30-45 minut. Egzosomy są podawane do skóry podczas frakcyjnego mikronakłuwania najnowszej generacji urządzeniem, które pozwala na wykonanie 1920 nakłuć na sekundę. Dochodzi do mechanicznej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz wprowadzenia w głąb skóry egzosomów i innych składników aktywnych tj. kwas hialuronowy, witamina C, cynk, antyoksydanty zawartych w preparacie MG-EXO-SKIN.

Jaki jest wpływ zabiegu na skórę?

Zabieg ma wielokierunkowe działanie i tym samym jest wskazaniem do większości typów skóry. U młodszych osób terapia działa prewencyjnie i opóźnia procesy starzenia, u osób dojrzałych te procesy odwraca co jest przełomem w kosmetologii i medycynie estetycznej. Exo – Skin może być również stosowany jako terapia łagodząca i przyspieszająca regenerację po zabiegach inwazyjnych np. laseroterapii, ale także wspomagająco w leczeniu chorób dermatologicznych tj. łuszczyca, AZS, trądzik.

  • znaczna poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • zmarszczki ulegają spłyceniu, blizny są mniej widoczne.  
  • poprawa struktury skóry, jej wygładzenie, obkurczenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych,
  • ujednolicony koloryt
  • skóra jest promienna, pełna blasku, odżywiona i odmłodzona.

Uzupełnieniem terapii jest Serum Exo-Skin DP Dermaceuticals, które podtrzymuje efekty zabiegowe dostarczając skórze w dalszym ciągu egzosomy. Ponadto zawiera kwas hialuronowy, niacynamid, witaminę C, kompleks ceramidowy, peptydy, glutation, wyciągi roślinne i D-panthenol.

Częstotliwość: W związku z tym, że jest to terapia stymulująca i regenerująca wymaga przeprowadzenia serii zabiegów 4-6 powtórzeń co 4-6 tygodni.

Cena: 1800zł ( twarz + szyja)