Zbędne owłosienie

Depilacja laserowa

Poznaj najnowszą technologie laseroterapii dostępną w klinice Studio Paula – depilacja laserowa od  hiszpańskiego producenta Cocoon Medical.

Jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie, będący ikoną innowacyjności i bezpieczeństwa. 

Laser diodowy hiszpańskiej marki Cocoon Medical to urządzenie o bardzo wysokiej mocy – aż do 4800 W. Jest przede wszystkim laserem do usuwania owłosienia – wysoka moc oraz technologia USP (Ultra Short Pulse) pozwalają na zabiegi impulsami od 3 ms. Osiągamy wtedy odpowiednią temperaturę do zniszczenia mieszków włosowych, bez wpływu na skórę, co sprawia, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Urządzenie posiada funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+ 5ºC) i może pracować w dwóch trybach: statycznym (1-3 Hz) i dynamicznym (5-10 Hz).

Zabieg depilacji laserem diodowym to najszybsza oraz najskuteczniejsza metoda pozbycia się zbędnego owłosienia na różnych partiach ciała.

Najnowsza technologia nadaje się także do usuwania nawet najjaśniejszych włosków. Jest bezkonkurencyjna w porównaniu z innymi laserami dostępnymi na rynku kosmetycznym.


 • ZABIEG BEZPIECZNY I KOMFORTOWY
 • UŻYCIE 4 RODZAJÓW FAL: ALEKSANDRYTOWA (755NM), DIODOWA (810 NM), BLEND (810+940+1060 NM) ORAZ YAGOWĄ (1064 NM)
 • TECHNOLOGIA USP (ULTRA SHORT PULSE) UMOŻLIWIA DOSTARCZENIE ENERGII W BARDZO KRÓTKICH IMPULSACH (DO 3 MS)
 • FUNKCJA CHODZENIA CRYSTAL FREEZE (+ 5°C) PRACUJĄCA W DWÓCH TRYBACH: STATYCZNYM (1-3 HZ) I DYNAMICZNY (5-10 HZ)
 • WYSOKA MOC LASERA (4800W)
 • BRAK OKRESU REKONWALESCENCJ

 

Jak wygląda zabieg w klinice Studio Paula?

Przed pierwszym zabiegiem odbywa się konsultacja z kosmetologiem,  podczas której kosmetolog ogląda rodzaj owłosienia ,udziela szczegółowych informacji na temat procedury zabiegowej oraz weryfikuje czy nie ma przeciwskazań do wykonania zabiegu.

Zabieg rozpoczyna się od obejrzenia skóry, przygotowaniem okolicy zabiegowej oraz ustawieniem odpowiednich parametrów na laserze, aby depilacja przebiegła prawidłowo. Na miejsca zabiegowe nakładany jest specjalny żel, który ma ułatwić przemieszczenie się głowicy.

Dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia, laser nie powoduje bólu oraz uczucia dyskomfortu.  

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Liczba zabiegów, które trzeba wykonać, to seria 4–8 w odstępie 4-6 tygodni. Ilość zabiegów jest uzależniona od intensywności owłosienia, czynników genetycznych i hormonalnych. Po każdym zabiegu obserwujemy zmiany jakościowe (włoski stają się delikatniejsze i wolniej odrastają) oraz ilościowe.
Życie włosa uzależnione jest od jego cyklicznego wzrostu. Proces ten jest podzielony na trzy etapy: anagen, katagen i telogen. Włosy nie w każdej fazie nadają się do przeprowadzenia zabiegu, gdyż będzie on nieskuteczny jeśli działaliśmy na włosy, które nie wyrosły jeszcze z mieszka włosowego. Wyłącznie włosy będące w etapie anagenu nadają się do zabiegu depilacji laserowej. Zabieg przeprowadzony w innej fazie cyklu wzrostu włosa nie skutkuje zlikwidowaniem owłosienia.

Zabiegi depilacji laserowej są szybkie, skuteczne i bezbolesne, a efekty trwałego usunięcia pierwszej partii cebulek włosowych uwidoczniają się już po 1 zabiegu. 

WSKAZANIA:

Zbędne owłosienie na różnych partiach ciała, z czego głównie na:

 • nogach,
 • pośladkach,
 • bikini,
 • twarzy.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii osoby o jasnej karnacji, posiadające brązowe lub jaśniejsze zabarwienie owłosienia mogą bezpiecznie skorzystać z zabiegów depilacji laserowej. Z zabiegu może skorzystać praktycznie każdy o ile nie zostaną wykryte przeciwwskazania zdrowotne uniemożliwiające przeprowadzenie depilacji.

Jak przygotować się do zabiegu?

 • pierwszy zabieg zawsze poprzedzony jest profesjonalną konsultacją
 • bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta i ogolona dzień przed zabiegiem (nie należy wcześniej używać żadnych kremów i balsamów)
 • skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona
 • nie należy stosować mechanicznych (wosk, pęseta), ani chemicznych (kremy depilujące) metod usuwania owłosienia przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić i przycinać
 • należy utrzymać przynajmniej dwutygodniową przerwę od opalania zarówno na prawdziwym słońcu jak i sztucznie wygenerowanymi promieniami UV,
 • nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretinoinę, kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni około 4 tygodni przed każdym zabiegiem,
 • nie należy przyjmować leków fotouczulających, pić herbatek ziołowych zawierających dziurawiec, nagietek (np. Figura 1, Figura 2),

Postępowanie po zabiegu: 

Po każdym zabiegu może wystąpić rumień, czasami obrzęk, objawy te ustępują w ciągu godzin.

W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie:

– bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, drażniących kosmetyków na bazie alkoholu
– myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą
– nie stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach)
– w celu złagodzenia skóry zalecamy stosowanie preparatów z pantenolem i alantoiną
– po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
– preparaty o działaniu złuszczającym można stosować minimum dwa tygodnie po zabiegu
– bezwzględnie zabrania się opalania miejsc depilowanych do 2 tygodni po zabiegu
– kolejne zabiegi należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

PRZECIWSKAZANIA:

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • świeża opalenizna (również solarium)
 • samoopalacze (należy odczekać, aż preparat zostanie całkowicie usunięty ze skóry)
 • kremy z retinolem (należy zaprzestać używania na miesiąc przed zabiegiem)
 • przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów
 • przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek – należy zaprzestać stosowania na 2–3 tygodnie przed zabiegiem)
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • bielactwo, łuszczyca
 • cukrzyca
 • padaczka
 • depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem (należy zaprzestać używania na miesiąc przed zabiegiem)
 • peeling (należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem)
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • świeże zabiegi chirurgiczne.
 • nadwrażliwość na światło,
 • wszczepiony stymulator lub defibrylator serca,
 • bliznowiec w wywiadzie,
 • otwarte rany,  liczne znamiona – laser może je podrażnić,
 • nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji,
 • w przypadku epilacji w obrębie twarzy przeciwwskazaniem będzie opryszczka (nowy wysiew).

 

 

Depilacja Pastą Cukrową

Najbardziej naturalna metoda depilacji!

Depilacja pastą cukrową jest techniką od stuleci stosowaną przez kobiety Bliskiego Wschodu. Skład pasty cukrowej jest bardzo prosty i całkowicie naturalny. W jej skład wchodzą: cukier, zioła i sok z cytryny.
Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, w związku z czym nie zrywa powierzchniowej warstwy naskórka.

Ta metoda depilacji jest mniej bolesna niż depilacja woskiem, a po zabiegu występuje o wiele mniejsze zaczerwienienie skóry, które dodatkowo szybciej mija. Pasta może być nakładana wielokrotnie na tą samą partię skóry. Włoski są usuwane całkowicie w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa. Kosmetyczka wmasowuje pastę we włoski, dzięki temu dużo rzadziej niż w przypadku depilacji woskiem zdarza się urywanie włosa przy mieszku. Nie zachodzi niebezpieczeństwo poparzenia, gdyż pasta w czasie depilacji ma temperaturę ciała.

Dzięki temu z tego rodzaju depilacji bez obaw i skutków ubocznych mogą korzystać osoby cierpiące na żylaki lub mające rozszerzone naczynka krwionośne. Pasta usuwa nawet najkrótsze włoski i meszek, co przy depilacji woskiem nie często się zdarza. Pastę zmywa się ze skóry wodą.
Ta metoda depilacji jest wysoce higieniczna, ponieważ kosmetyczka nie używa żadnych narzędzi w czasie zabiegu.

Depilacja woskiem

Metoda ta pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia z poszczególnych partii ciała, poprzez pozbycie się łodygi włosa bez korzenia. Tym sposobem możesz depilować każdy fragment swojego ciała: nogi, okolice bikini, ręce, dłonie, kark, wąsiki, pośladki, pliczki, szyję, brwi.

Ta metoda daje najlepsze efekty! Używa się do niej wosku kremowego o niskiej temperaturze topnienia, 3738 stopni. Składniki wosku mika, oliwa z oliwek, dwutlenek tytanu łagodzą podrażnienie i mają działanie antyseptyczne.

Wosk o takim składzie nadaje się do depilacji skóry wrażliwej, o rozszerzonych naczynkach. Jedynym przeciwwskazaniem są mocno rozszerzone naczynka lub żylaki.

Jakość dowodem skuteczności
Woski Depileve w odróżnieniu od innych wosków na rynku mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny, ze sprawdzonych źródeł światowych, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm). Woski Film Wax, najbardziej plastyczne z oferowanych na rynku, powodują, że proces odrastania włosa jest kilkakrotnie spowolniony.

Naturalny skład produktów
Zawartość żywicy naturalnej w woskach Depileve wynosi ponad 70%. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilację Depileve można dopasować do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry.
Depilacja woskiem to skuteczna i najczęściej wybierana profesjonalna metoda usuwania zbędnego owłosienia.

Gwarantuje długotrwały efekt. Powoduje, że po każdym zabiegu włosy odrastają wolniej i są słabsze.

Wykonujemy depilację całego ciała lub części ciała (nogi, ręce, bikini…).

Polecamy zabiegi depilacji zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Depilację wrażliwych miejsc, tj. bikini, pachy, twarz, wykonujemy za pomocą specjalnego wosku twardego. Jest to mniej bolesna forma depilacji, łagodna dla skóry i niewywołująca podrażnień.

Na życzenie klienta po zabiegu depilacji w Studio Paula odsprzedaż preparatu opóźniającego porost włosów, jak i preparatu zapobiegającego wrastanie włosków.

Nitkowanie

Nitkowanie to hinduska metoda depilacji za pomocą odpowiednio splecionej, 100% bawełnianej nici.

Na czym polega zabieg?

Przy użyciu specjalnej, bawełnianej nici możemy usunąć nawet najcieńsze i najkrótsze włoski, które nie są widoczne gołym okiem. Włos jest usuwany w całości – wraz z cebulką. Dzięki temu efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Metoda ta daje możliwość nadania brwiom idealnego kształtu. Idealnie nadaje się również do depilacji innych części twarzy takich jak okolice nad ustami lub baczki.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do nitkowania. Zabieg możemy wykonać u osób z każdym rodzajem skóry – nawet bardzo wrażliwą lub problematyczną. Lekkie zaczerwienienie powstałe po zabiegu znika po kilku minutach, a depilowana okolica może zostać przykryta makijażem bezpośrednio po zabiegu.

Nitkowanie to niezwykle szybki sposób usuwania włosków ponieważ można za jednym pociągnięciem usunąć pojedynczy włosek oraz całą ich linię.