Zbędne owłosienie

Depilacja laserowa Light Sheer Desire

slid

Laser LightSheer Desire – materiały
Laser Lightsheer – informacje PDF

W dzisiejszych czasach ciało piękne to ciało gładkie. Najczęściej stosowane metody usuwania zbędnego owłosienia są zabiegami często bolesnymi, drażniącymi skórę a co najważniejsze ich efekty widoczne są przez krótki czas. Dlatego w Studio Paula body&soul stosujemy najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne urządzenie do trwałego usuwania zbędnego owłosienia, jakim jest laser diodowy Light Sheer Diode Laser System firmy Coherent Lumenis. Gwarancję bezpieczeństwa jego zastosowania zapewniło respektowane na całym świecie Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków (U.S. FDA). Właśnie jesienią i zimą, kiedy skóra nie jest już opalona, a do następnych wakacji jeszcze dużo czasu, można skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić serię zabiegów depilacji laserowej.

Jak działa laser Light Sheer?

Mechanizm działania światła laserowego polega na miejscowym, precyzyjnym podgrzaniu i zniszczeniu elementów cebulki włosowej zabarwionych melaniną bez szkodliwego oddziaływania na pozostałe komórki skóry. Skutkiem uszkodzenia cebulki jest usunięcie włosa na stałe. Laser działa powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Depilacja laserowa (epilacja) może być stosowana na owłosienie skóry twarzy, rąk, nóg i innych partii ciała. Strumień światła lasera wchłania melaninę, czyli naturalny pigment stymulujący wzrost włosów. Light Sheer posiada specjalny system chłodzenia Chill Tip, który chroni skórę przed poparzeniem.


Rewelacyjne efekty Light Sheer desire

Najłatwiejsze do usunięcia są włosy ciemne i grube. Jasne i delikatne potrzebują większej liczby zabiegów. Skóra bardziej wrażliwa po zastosowaniu lasera może wywołać lekkie zaczerwienienie bądź opuchnięcie, które jednak ustąpi w krótkim czasie. Efekty działania światła Light Sheer są imponujące. Po pierwszym zabiegu zostaje usunięte do 30% włosów, a po całej serii nawet do 98%. Zabiegi laserowego usuwania niepożądanego owłosienia charakteryzują się o wiele większą skutecznością od dotychczasowych metod depilacji. Pozwalają komfortowo i starannie, a przy tym całkowicie bezpiecznie przeprowadzić depilację.


Ile zabiegów trzeba wykonać?

Pojedynczy zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od powierzchni skóry poddanej zabiegowi (np. usunięcie wąsików z górnej wargi trwa do 5 minut). Liczba zabiegów, które trzeba wykonać, to seria 4–6 w odstępie 6 tygodni. Nie dawaj wiary ofertom, według treści których wystarczą 2–3 zabiegi, a włoski znikną na zawsze. To nieprawda. Życie włosa uzależnione jest od jego cyklicznego wzrostu. Proces ten jest podzielony na trzy etapy: anagen, katagen i telogen. Włosy nie w każdej fazie nadają się do przeprowadzenia zabiegu, gdyż będzie on nieskuteczny jeśli działaliśmy na włosy, które nie wyrosły jeszcze z mieszka włosowego. Wyłącznie włosy będące w etapie anagenu nadają się do zabiegu depilacji laserowej. Zabieg przeprowadzony w innej fazie cyklu wzrostu włosa nie skutkuje zlikwidowaniem owłosienia.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ:

– ciąża
– świeża opalenizna (również solarium)
– samoopalacze (należy odczekać, aż preparat zostanie całkowicie usunięty ze skóry)
– kremy z retinolem (należy zaprzestać używania na miesiąc przed zabiegiem)
– przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów (poniżej wykaz leków światłouczulających)
– duża skłonność do przebarwień
– przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek – należy zaprzestać stosowania na 2
3 tygodnie przed zabiegiem)
– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– bielactwo, łuszczyca
– cukrzyca
– padaczka
– bliznowce
– depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem (należy zaprzestać używania na miesiąc przed zabiegiem)
– peeling (należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem)
– kolor włosów (włosy bardzo jasne, siwe i rude nie reagują na światło lasera)
– aktywne infekcje skórne
– rozrusznik serca
– fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
– świeże zabiegi chirurgiczne.

POSTĘPOWANIE PRZED ZABIEGIEM DEPILACJI LASEROWEJ:

– pierwszy zabieg zawsze poprzedzony jest profesjonalną konsultacją i próbą laserową
– skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha i/lub podrażniona (jeśli jest taka konieczność, kilka dni wcześniej stosuje się kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące)
– bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta i ogolona dzień przed zabiegiem (nie należy wcześniej używać żadnych kremów i balsamów)
– przed każdym zabiegiem nie należy wyrywać włosów (np. woskiem, pęsetą czy depilatorem) przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić i przycinać
– Nie można stosować kremów depilujących tydzień przed zabiegiem
– Nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretinoinę, kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni około 4 tygodni przed każdym zabiegiem, nie należy przyjmować leków uczulających na słońce, pić herbatek ziołowych zawierających dziurawiec, nagietek (np. Figura 1, Figura 2),
– nie opalamy się ani przed, ani między zabiegami.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ:

Naturalnym objawem po zakończeniu depilacji jest obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach do 24 dni.

W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie:

– bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów
– myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą
– nie stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach)
– stosować zasypkę lub krem Alantal Plus lub Bepanthen czy Dermopanthen
– po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
– preparaty o działaniu złuszczającym można stosować minimum dwa tygodnie po zabiegu
– bezwzględnie zabrania się opalania miejsc depilowanych do 2 tygodni po zabiegu
– kolejne zabiegi należy powtarzać co 4
8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Depilacja Pastą Cukrową

Najbardziej naturalna metoda depilacji!

Depilacja pastą cukrową jest techniką od stuleci stosowaną przez kobiety Bliskiego Wschodu. Skład pasty cukrowej jest bardzo prosty i całkowicie naturalny. W jej skład wchodzą: cukier, zioła i sok z cytryny.
Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, w związku z czym nie zrywa powierzchniowej warstwy naskórka.

Ta metoda depilacji jest mniej bolesna niż depilacja woskiem, a po zabiegu występuje o wiele mniejsze zaczerwienienie skóry, które dodatkowo szybciej mija. Pasta może być nakładana wielokrotnie na tą samą partię skóry. Włoski są usuwane całkowicie w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa. Kosmetyczka wmasowuje pastę we włoski, dzięki temu dużo rzadziej niż w przypadku depilacji woskiem zdarza się urywanie włosa przy mieszku. Nie zachodzi niebezpieczeństwo poparzenia, gdyż pasta w czasie depilacji ma temperaturę ciała.

Dzięki temu z tego rodzaju depilacji bez obaw i skutków ubocznych mogą korzystać osoby cierpiące na żylaki lub mające rozszerzone naczynka krwionośne. Pasta usuwa nawet najkrótsze włoski i meszek, co przy depilacji woskiem nie często się zdarza. Pastę zmywa się ze skóry wodą.
Ta metoda depilacji jest wysoce higieniczna, ponieważ kosmetyczka nie używa żadnych narzędzi w czasie zabiegu.

Depilacja woskiem

Metoda ta pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia z poszczególnych partii ciała, poprzez pozbycie się łodygi włosa bez korzenia. Tym sposobem możesz depilować każdy fragment swojego ciała: nogi, okolice bikini, ręce, dłonie, kark, wąsiki, pośladki, pliczki, szyję, brwi.

Ta metoda daje najlepsze efekty! Używa się do niej wosku kremowego o niskiej temperaturze topnienia, 3738 stopni. Składniki wosku mika, oliwa z oliwek, dwutlenek tytanu łagodzą podrażnienie i mają działanie antyseptyczne.

Wosk o takim składzie nadaje się do depilacji skóry wrażliwej, o rozszerzonych naczynkach. Jedynym przeciwwskazaniem są mocno rozszerzone naczynka lub żylaki.

Jakość dowodem skuteczności
Woski Depileve w odróżnieniu od innych wosków na rynku mają w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy z najlepszego gatunku sosny, ze sprawdzonych źródeł światowych, co charakteryzuje je doskonałą przyczepnością i lepkością. Żywica ta pozwala na optymalną temperaturę aplikacji i precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm). Woski Film Wax, najbardziej plastyczne z oferowanych na rynku, powodują, że proces odrastania włosa jest kilkakrotnie spowolniony.

Naturalny skład produktów
Zawartość żywicy naturalnej w woskach Depileve wynosi ponad 70%. Dodatek wyciągów roślinnych z azulenu, lawendy, masła karite, oliwy z oliwek i innych cennych składników powoduje, że depilację Depileve można dopasować do potrzeb nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skóry.
Depilacja woskiem to skuteczna i najczęściej wybierana profesjonalna metoda usuwania zbędnego owłosienia.

Gwarantuje długotrwały efekt. Powoduje, że po każdym zabiegu włosy odrastają wolniej i są słabsze.

Wykonujemy depilację całego ciała lub części ciała (nogi, ręce, bikini…).

Polecamy zabiegi depilacji zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Depilację wrażliwych miejsc, tj. bikini, pachy, twarz, wykonujemy za pomocą specjalnego wosku twardego. Jest to mniej bolesna forma depilacji, łagodna dla skóry i niewywołująca podrażnień.

Na życzenie klienta po zabiegu depilacji w Studio Paula odsprzedaż preparatu opóźniającego porost włosów, jak i preparatu zapobiegającego wrastanie włosków.

Nitkowanie

Nitkowanie to hinduska metoda depilacji za pomocą odpowiednio splecionej, 100% bawełnianej nici.

Na czym polega zabieg?

Przy użyciu specjalnej, bawełnianej nici możemy usunąć nawet najcieńsze i najkrótsze włoski, które nie są widoczne gołym okiem. Włos jest usuwany w całości – wraz z cebulką. Dzięki temu efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni. Metoda ta daje możliwość nadania brwiom idealnego kształtu. Idealnie nadaje się również do depilacji innych części twarzy takich jak okolice nad ustami lub baczki.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do nitkowania. Zabieg możemy wykonać u osób z każdym rodzajem skóry – nawet bardzo wrażliwą lub problematyczną. Lekkie zaczerwienienie powstałe po zabiegu znika po kilku minutach, a depilowana okolica może zostać przykryta makijażem bezpośrednio po zabiegu.

Nitkowanie to niezwykle szybki sposób usuwania włosków ponieważ można za jednym pociągnięciem usunąć pojedynczy włosek oraz całą ich linię.