Przekłuwanie uszu

Studio Paula Kosmetologia Estetyczna posiada opatentowane instrumenty do przekłuwania uszu, wykonane z najwyższej jakości materiałów.
Gwarantujemy precyzyjny, bezpieczny higieniczny i szybki zabieg w miłej atmosferze, jakże ważnej dla Waszego dziecka.
Kolczyki są hipoalergiczne i nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu ani kobaltu. Wkłady zawierające kolczyki są szczelnie zamknięte, posiadają numer seryjny.
Zapinki w kolczykach są odpowiednio osadzone i umożliwiają dobrą cyrkulację powietrza, co wspiera proces gojenia.
Spełniają normy UE i FDA (U.S. Food & Drug Administration)
Nasz młody klient po zabiegu otrzymuje imienny dyplom.

Przekłuwanie uszu – BLOMDAHL

Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Dlatego też niezmiernie istotną kwestią jest bezpieczeństwo, higiena i komfort podczas zabiegu.

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA

Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu, nosa i pępka oraz biżuterii hypoalergicznej Caring Jewellery. Podstawą każdego zabiegu przekłuwania ciała jest bezpieczeństwo i zdrowie klientów. Dlatego też wszystkie procedury i produkty Blomdahl Medical są przygotowywane z uwzględnieniem aspektów medycznych. W moim gabinecie dokładam starań, aby wszelkie zabiegi, w szczególności te naruszające tkankę, dawały klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Blomdahl Medical to firma w całości szwedzka, która opracowuje i produkuje wszystkie swoje wyroby w Szwecji.

Zakażenia wirusowe

Tradycyjne aparaty do przekłuwania uszu nie są przystosowane do sterylizacji i nie można ich w pełni zdezynfekować, a przednia część aparatu ma bezpośredni kontakt z uszami wielu klientów (często podczas zabiegu mają styczność z krwią…). Zabieg przekłuwania jest zabiegiem medycznym, naruszamy strukturę tkanki i pojawia się krew. Nawet jeżeli aparat przetarty jest 70% spirytusem i nie widać śladów krwi, wirus zapalenia wątroby typu B lub C (żółtaczka) może przetrwać ponad tydzień. Istnieje więc bardzo duże niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem żółtaczki bądź HIV.

Jak więc uniknąć zakażenia podczas przekłuwania ciała? Blomdahl Medical, mając na uwadze bezpieczeństwo klientów oraz osób wykonujących zabieg, skonstruował aparat do przekłuwania uszu i nosa, w którym część mająca kontakt ze skórą została zastąpiona przez jednorazową, sterylną kasetę z kolczykiem. W przypadku zabiegów przekłuwania ciała Blomdahl Medical Piercing zakażenie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ kasetka z kolczykiem jest jednorazowa i wyrzuca się ją do śmieci natychmiast po zabiegu!

ALERGIA NA NIKIEL – JAK JEJ UNIKNĄĆ?

Wyniki badań klinicznych potwierdziły, że przekłuwanie uszu i noszenie kolczyków są głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju alergii na nikiel, którą dotknięte jest aż 20–30% kobiet na świecie. Firma Blomdahl Medical, chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, opracowała kolczyki do przekłuwania uszu, nosa i pępka, wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium). Natomiast jeżeli już masz przekłute uszy, nos lub pępek, zalecamy hipoalergiczną biżuterię Blomdahl (Caring Jewellery), opracowaną we współpracy z lekarzami dermatologami.

Blomdahl jest firmą wyjątkową, bo nie uznaje kompromisów tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo klientów. Oto kilka zasad, które gwarantują bezpieczne przekłuwanie uszu:

     1.DLA DZIECI TYLKO TO, CO NAJLEPSZE

Nigdy nie narażaj dzieci na działanie wyrobów zawierających nikiel. Plastik medyczny firmy Blomdahl to jedyny materiał na świecie, stosowany do przekłuwania uszu, który nie zawiera niklu, dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym jako produkt całkowicie bezpieczny dla skóry.
Kolczyki dla dzieci są małe i lekkie. Kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego, co kolczyki ze stali nierdzewnej. Nie obciążają świeżej rany po przekłuciu.

     2. ZŁOTO JUŻ NIE TAKIE DOBRE

Około 10% populacji to ludzie uczuleni na złoto (a dokładnie na domieszki w nim zawarte, m.in. nikiel). Dlatego czołowi dermatolodzy nie zalecają stosowania produktów wykonanych ze złota do przekłuwania uszu i noszenia złotych kolczyków w początkowym okresie gojenia rany. Blomdahl opracował najlepsze rozwiązanie – Złoty Tytan. Widoczna część kolczyka pokryta jest złotym kolorem, natomiast część bezpośrednio stykająca się ze skórą wykonana jest z czystego tytanu klasy medycznej. Podobnie wykonane są kolczyki z powłoką w kolorze srebra – Srebrny Tytan. Całkowicie bezpieczne pod względem medycznym są kolczyki w całości wykonane z czystego medycznego tytanu – Naturalny Tytan.

     3.PRZEKŁUWAMY USZY GRUBSZYMI KOLCZYKAMI

Do przekłuwania uszu stosujemy kolczyki o nieco grubszych sztyftach niż w zwykłych kolczykach. Dlaczego? Po wyjęciu kolczyka sześć tygodni od przekłucia dziurka natychmiast się kurczy. Grubszy sztyft zapewnia margines bezpieczeństwa. Można z łatwością założyć zwykły kolczyk, nie narażając delikatnych ścianek dziurki na podrażnienie i infekcję.

     4.ZATYCZKA – KLUCZ DO SZYBKIEGO GOJENIA

Cyrkulacja w miejscu przekłucia ucha zapewnia lepsze gojenie. Opatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na blokadzie umieszczonej na sztyfcie. Całkowicie zasłania także ostrą końcówkę sztyftu. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia

    5. BLISKI KONTAKT – MAKSYMALNA OCHRONA

Zarówno kolczyk, jak i zatyczka umieszczone są w sterylnej kasecie firmy Blomdahl i tylko te jednorazowe elementy mają kontakt z Twoim ciałem, dzięki czemu zabieg w 100% chroni Cię przed potencjalnymi infekcjami.

    6.STOP ALERGII

Wszystkie metale zawierają nikiel, albo przynajmniej jego domieszki. Uważaj na produkty reklamowane jako bezniklowe. Kolczyki firmy Blomdahl powstają po konsultacji z dermatologami. Dzięki temu nie ma obawy, że pojawi się uczulenie i alergia.

    7. BIŻUTERIA HYPOALERGICZNA

Ranka po przekłuciu ucha goi się ponad rok. W tym czasie zagrożenie wystąpienia alergii na nikiel jest największe. Dlatego opracowaliśmy szeroką ofertę kolczyków bezpiecznych dla skóry – Blomdahl Caring Jewellery. Nosząc kolczyki hipoalergiczne Blomdahl, niwelujesz niebezpieczeństwo powstania alergii na nikiel. Kolczyki polecane są również osobom, które mają już alergię na nikiel i nie mogą nosić żadnych innych kolczyków.