Zabieg szczotkowania ciała na sucho

Zabieg szczotkowania ciała na sucho

Inaczej peeling na sucho ( z ang. dry body brushing)  wywodzi się ze szkoły Ajurvedyjskiej i niesie ze sobą wiele benefitów zarówno dla zdrowia i urody.

Na czym polega zabieg szczotkowania?

Szczotkowanie ciała na sucho polega na przesuwaniu szczotki pionowymi ruchami, zaczynając

od stóp w kierunku serca. Masaż szczotką wykonuje się bez użycia balsamów czy olejków. Zabieg szczotkowania ciała można powtarzać codziennie. Na początku może być nieco bolesny, dlatego przygodę ze szczotkowaniem rozpoczynajmy od jednego masażu w tygodniu, najlepiej udać się na pierwszy zabieg do profesjonalnego gabinetu, w którym zakupicie oryginalna szczotkę z włosiem tampico, a kosmetolog poinstruuje Was jak krok po kroku powinien przebiegać samodzielny masaż.

 

Jaki jest cel masażu?

Celem masażu jest nie tylko złuszczenie martwego naskórka, ale również detoks i pozbycie się toksyn a także relaks i poprawa ukrwienia. Należy również podkreślić, iż jest to w 100% zabieg naturalny zgodnie z eko trendami .Skóra po zabiegu jest niesamowicie miękka, gładka i promienna.

Jakie korzyści wynikające z masażu szczotką ?

  • eliminacja toksyn z organizmu,
  • redukcja cellulitu,
  • ujędrnienie skóry,
  • pomaga przy problemie wrastających włosów po depilacji,
  • poprawia cyrkulację krwi i limfy,
  • złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu przygotowuje skórę do absorbcji składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych,
  • dodaje energii i odpręża ciało,
  • głębokie oczyszczanie skóry,
  • eliminacja zastojów wodnych ( cellulit wodny), obrzęków

Szczotkowanie ciała w czasie ciąży i karmienia piersią.

Zabieg szczotkowania na sucho nie jest przeciwwskazany w okresie ciąży o ile twoja ciąża jest ciążą zagrożoną poronieniem ani przedwczesnym porodem. Jeśli Twoim problemem w ciąży są opuchnięte stopy to na tej partii skup się szczególnie i okrężnymi ruchami omiataj stopy, kostki, łydki, kolana. W czasie karmienia piersią też możesz szczotkować ciało pamiętaj jednak o wrażliwych piersiach więc lepiej odpuścić sobię szczotkowanie tej partii ciała do póki nie przestaną być tkliwe.

W ciąży nie są zalecane specjalistyczne preparaty likwidujące cellulit bądź ujędrniające ciało dlatego systematyczne szczotkowanie ciała na sucho.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty po szczotkowaniu ?

Efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry widoczny jest już po 3-4 zabiegach. Po pierwszym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona – to normalna reakcja skóry, która nigdy wcześniej nie była poddawana takiego rodzaju zabiegowi.

Cena: 120 zł

Czas: 40 minut