Fala uderzeniowa Storz Medical

Co to jest fala uderzeniowa Storz Medical ?

W głowicy urządzenia generowana jest fala akustyczna charakteryzująca się dużą dawką ciśnienia, które wzrasta bardzo szybko względem ciśnienia na zewnątrz. Właściwości fali uderzeniowej wykorzystywane są do zabiegów medycyny estetycznej i fizjoterapii. Fala akustyczna stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

Na czym polega zabieg Storz? 

Głowica STORZ w kontakcie ze skórą generuje falę dźwiękową, która wytwarza energię w postaci ciśnienia. Energia przeniesiona do wnętrza tkanek powoduje rozerwanie włókien otaczających komórki tłuszczowe. Następnie organizm usuwa rozbite komórki tłuszczowe w trakcie naturalnego procesu metabolicznego.

Jak przebiega zabieg?

Elementem integralnym zabiegu jest przeprowadzenie z pacjentem przed rozpoczęciem procedury szczegółowego wywiadu i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Kolejnym krokiem jest palpacyjna i wzrokowa ocena grubości tkanki tłuszczowej, w celu określenia stopnia zaawansowania cellulitu. Terapeuta rozpoczyna zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej. Na leczone miejsce nakładany jest żel, w celu lepszego przewodzenia fal. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jakich efektów można oczekiwać? 

  • Stymulacja mikrokrążenia (krwi i limfy)
  • Wzrost metabolizmu
  • Stymulacja macierzy komórkowej
  • Działanie przeciwzapalne i antybakteryjne
  • Stymulacja czynników wzrostowych (neogeneza naczyń, kości i kolagenu)
  • Stymulacja komórek macierzystych

Ile zabiegów wymaganych jest do pożądanego efektu?

Seria zabiegowa liczy od 6 do 12 zabiegów (optymalnie 10 zabiegów). Najlepsze efekty widoczne są nawet 2-3 miesiące od ostatniego zabiegu. Po zakończonej serii należy zabieg powtarzać raz w miesiącu dla podtrzymania efektów.

Zapoznaj się z przeciwskazaniami oraz zaleceniami pozabiegowymi w pliku poniżej:

Zalecenia PDF