Zabiegi na szyję

Skóra na szyi bardzo szybko ulega procesowi starzenia. Fizjologicznie jest delikatniejsza i cieńsza niż skóra twarzy zatem wymaga szczególnej pielęgnacji. Najczęstszymi problemami które obserwujemy w obrębie tej partii ciała, są poziome bruzdy na szyi, zwiotczenie skóry i utrata jędrności,
Współczesna kosmetologia oferuje wiele skutecznych metod, które pozwalają na wymodelowanie i ujędrnienie szyi. W klinice Studio Paula kosmetologia estetyczna prowadzimy terapie zabiegowe ukierunkowane na ten obszar ciała, dobrane indywidualnie podczas dermokonsultacji. Są to zabiegi wykorzystujące zarówno kosmetologie pielęgnacyjną, technologie HI Tech jak i formy mezoterapii.

Utrata jędrności i wiotkość skóry

Laser frakcyjny nieablacyjny

Laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony jest do resurfacingu (odmładzania skóry), usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Technologia wykorzystuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia głęboko rewitalizuje i odżywia skórę od wewnątrz, poprawia poziom jej nawilżenia i napięcia, strukturę oraz koloryt.  Idealnie sprawdza się w przypadku delikatnej, cienkiej skóry szyi wymagającej nawilżenia i odżywienia. Składniki aktywne podane w zabiegu pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny w efekcie czego skóra staje się bardziej gęsta i jędrna.

Termolifting Alma NIR

Alma Harmony NIR to bezinwazyjny termolifting skóry oparty na działaniu światła bliskiej podczerwieni i podgrzewaniu głębszych warstw skóry, bez uszkodzenia naskórka. Pobudzone zostają procesy stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg świetnie sprawdzi się   ujędrniania szyi, poprawy jej elastyczności i gęstości.
Termolifting jest zabiegiem całorocznym i nie wymaga rekonwalescencji.

Mikronakłuwanie

W zabiegu mikronakłuwania wykorzystujemy najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.  Wykorzystuje opatentowany system pulsujących igieł ułatwiając dostarczanie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej oraz pobudzając skórę do wykorzystania jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Działanie zabiegu  opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych a dzięki temu odżywieniu i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza. Zabieg znacznie poprawia wygląd zmarszczek i drobnych bruzd na szyi.

Nadmiar tkanki tłuszczowej (podwójny podbródek)

Fala uderzeniowa Storz Medical

Głowica STORZ w kontakcie ze skórą generuje falę dźwiękową, która wytwarza energię w postaci ciśnienia. Energia przeniesiona do wnętrza tkanek powoduje rozerwanie włókien otaczających komórki tłuszczowe. Następnie organizm usuwa rozbite komórki tłuszczowe w trakcie naturalnego procesu metabolicznego.

Fala radiowa urządzeniem od Alma Lasers 

To zabieg wykorzystujący właściwości skoncentrowanej energii fal radiowych – pozwala on na ujędrnienie i odmłodzenie skóry, a także redukcję tkanki tłuszczowej. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala kosmetologowi zachować pełną kontrolę nad głębokością wnikania fal radiowych w skórę. Unipolarne głowice zabiegowe dodatkowo mechanicznie stymulują tkankę – dzięki czemu zabieg jest odczuwalny jak ciepły masaż.  Cieplna denaturacja prowadzi do natychmiastowego skurczu włókien kolagenowych. Następuje stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu typu I.  Umożliwia to uzyskanie widocznych, długotrwałych rezultatów.