FAQ

Ciało i twarz

W naszej ofercie posiadamy urządzenia do modelowania ciała które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, wygładzenia i ujędrnienia skóry.

Zabiegi redukujące nadmierną tkankę tłuszczową wykonujemy urządzeniami:

Fala uderzeniowa Storz Medical

W głowicy urządzenia generowana jest fala akustyczna charakteryzująca się dużą dawką ciśnienia, które wzrasta bardzo szybko względem ciśnienia na zewnątrz. Właściwości fali uderzeniowej wykorzystywane są do zabiegów medycyny estetycznej i fizjoterapii. Fala akustyczna stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

Endermologia LPG Alliance

Ceniona na całym świecie technologia i jeden z najbardziej popularnych zabiegów na ciało. Całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, polegający na mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób aktywuje metabolizm komórek, pobudzając tkanki do regeneracji i lipolizy

WAVESHAPE – ultradźwięki

Fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości powoduje mikromasaż, który:
* zwiększa temperaturę (efekt termiczny) – przyspiesza metabolizm, poprawia mikrokrążenie
* powoduje oscylację sąsiednich komórek (efekt mechaniczny), która zmienia przepuszczalność błony komórkowej, sprzyja rozdzielaniu złożonych cząsteczek, powoduje zniszczenie aglomeratów kolagenowych zawierających adipocyty (działanie fibrolityczne)
* tworzy częściową zmianę poziomu pH w skali lokalnej i w przepuszczalności błony komórkowej

Elektrostymulacja

Podskórna elektrolipoliza wywołuje w tkance tłuszczowej kilka efektów:
* w adipocytach stymuluje lizę trójglicerydów, zwiększa zużycie energii i aktywność komórek
* w naczyniach krwionośnych i limfatycznych stymuluje włókna mięśniowe w ścianach naczyń
Elektrostymulacja mięśni to rodzaj pasywnej gimnastyki, która działa wzmacniająco i tonizująco na mięśnie oraz powoduje wzrost podstawowej przemiany materii.

Połączenie zabiegu redukującego tkankę tłuszczową z mechaniczną stymulacją Endermologie LPG Alliance, zapewni przyśpieszenie i wzmocnienie efektu końcowego. Zabieg poprawia krążenie, przez co produkty rozpadu komórek tłuszczowych będą sprawniej usuwane z obszaru zabiegowego. Dodatkowo stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego poprawia jędrność i napięcie skóry.

Jeżeli mamy do czynienia z cellulitem (III stopnia)  włóknistym, tkanka w tej okolicy jest zbita i bolesna podczas dotyku, warto włączyć do terapii falę uderzeniową, która poprawi elastyczność tkanki łącznej, a także skoryguje mikrokrążenie w poddawanym zabiegowi obszarowi.

Idealnym dopełnieniem na zlokalizowaną tkankę tłuszczową jest zabieg Kriolipoliza Cooltech – nieinwazyjny zabieg medyczny, działający na tkankę tłuszczową, polegający na kontrolowanym chłodzeniu tkanki, przy pełnym zabezpieczeniu skóry przed odmrożeniem. CoolTech posiada wyjątkowo wydajne generatory zimna, dzięki czemu bardzo szybko osiąga optymalną temperaturę zabiegu – to gwarantuje skuteczne oddziaływanie na komórki tłuszczowe przez cały czas trwania zabiegu. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie podciśnienia zasysającego fał skóry wraz z tkanką podskórną do aplikatora w celu wyizolowania obszaru zabiegu i ograniczenia ukrwienia tkanki tłuszczowej przez co unikamy wtórnego podgrzewana komórek tłuszczowych. W efekcie tkanka tłuszczowa, która ma dużą podatność na działanie zimna, jest trwale niszczona i ulega stopniowej eliminacji. Proces rozpoczyna się po 15 dniach od zabiegu i trwa około 90 dni.
Wynikiem tego procesu jest ogólna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi.
Regularność zabiegów w połączeniu ze zdrowym stylem życia, daje spektakularne efekty.

Głowica STORZ w kontakcie ze skórą generuje falę dźwiękową, która wytwarza energię w postaci ciśnienia. Energia przeniesiona do wnętrza tkanek powoduje rozerwanie włókien otaczających komórki tłuszczowe. Następnie organizm usuwa rozbite komórki tłuszczowe w trakcie naturalnego procesu metabolicznego.
Elementem integralnym zabiegu jest przeprowadzenie z pacjentem przed rozpoczęciem procedury szczegółowego wywiadu i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.
Kolejnym krokiem jest palpacyjna i wzrokowa ocena grubości tkanki tłuszczowej, w celu określenia stopnia zaawansowania cellulitu. Terapeuta rozpoczyna zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej. Na leczone miejsce nakładany jest żel, w celu lepszego przewodzenia fal. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekty widoczne są po pierwszej wizycie.

Do uzyskania maksymalnych efektów zaleca się serie 4-12 zabiegów. Zabieg trwa od 40-60 minut, wszystko zależy od partii ciała. W ciągu jednej wizyty można wykonać falę uderzeniową Storz Medical na wszystkich partiach ciała, które chce Pani poddać zabiegowi. Dla przyspieszenia efektów rekomendujemy połączenie zabiegu Storz Medical z endermologią LPG Alliance. Jest to bezbolesna, nieinwazyjna technika, polegająca na mechanicznej stymulacji skóry do pobudzenia metabolizmu komórek, zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, poprawy jędrności i napięcia skóry.

Zabiegi, które rekomendujemy , aby poprawić i zredukować widoczny cellulit najczęściej wykorzystujemy Urządzenie Storz Medical wykorzystuje falę akustyczną, która działając na skórę powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności skóry, poprawia się mikrokrążenie krwi a komórki tłuszczowe stają się mniejsze. Skóra staję się gładsza a dodatkowy drenaż limfatyczny usuwa nadmiar wody i toksyn z miejsca zabiegowego.

Aby przyspieszyć i wzmocnić efekty zabiegów rekomendujemy też Endermologię LPG Alliance. To nieinwazyjny i bezbolesny masaż mechaniczny, wykonany za pomocą specjalnej głowicy. Polega na stymulacji skóry, która w naturalny sposób aktywuje metabolizm komórek. Stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które działają na ujędrnienie i napięcie skóry.

Alma Harmony NIR

Bezinwazyjny termolifting skóry oparty na działaniu światła bliskiej podczerwieni i podgrzewaniu głębszych warstw skóry, bez uszkodzenia naskórka. Pobudzone zostają procesy stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg można wykonać na dowolnym obszarze ciała. Głowica NIR Face służy do ujędrniania skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz rąk. Głowica NIR Body pozwala na poprawę elastyczności skóry ramion, piersi, brzucha i kolan.

Termolifting jest zabiegiem całorocznym i nie wymaga rekonwalescencji.

Tak, można. Endermologia LPG Alliance to podciśnieniowy masaż mechaniczny, który pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, elastyny, kwasu hialuronowego. Pobudza mikrokrążenie, przez co skóra jest bardziej napięta, zagęszczona, rozświetlona oraz bardziej dotleniona. Zalecana jest seria 12 zabiegów 2 razy w tygodniu aby uzyskać najlepsze efekty. Nasi terapeuci opracowali połączenie dodatkowych procedur wspomagających, które przynoszą bardzo dobre efekty.

Zabieg PQ Age Evolution to nieinwazyjny peeling. Daje natychmiastowy efekt liftingu skóry widoczny już po jednym zabiegu. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry i można go stosować o każdej porze roku. Mimo zawartości 30 % kwasu TCA, nie powoduje złuszczania typowego dla innych peelingów chemicznych. Wskazaniem do zabiegu jest rewitalizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu. Doskonale sprawdza się też w okolicy ramion i biustu. PQ Age Evolution możemy stosować również do poprawy pigmentacji skóry, wspomagająco w leczeniu skóry trądzikowej oraz redukcji rozstępów.

Rekomendujemy wykonanie przynajmniej czterech zabiegów w odstępach 7-10 dni.

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo oraz nie ma przeciwskazań ze strony lekarza, można wykonać zabieg LPG Alliance w okolicy kończyn dolnych oraz twarzy.
Endermologia kończyn dolnych przyniesie ulgę „ciężkim nogom” przyszłej mamy i zmniejszy obrzęk na tej partii ciała. Drenaż limfatyczny poprzez pobudzenie krążenia krwi oraz redukcję zastojów limfy zmniejszy opuchliznę i tkliwość tkanki a tym samym zwiększy komfort funkcjonowania kobiety w ciąży.

Dla przyszłych mam bezpieczny jest również masaż twarzy z użyciem głowicy Endermolift, która skutecznie walczy z oznakami starzenia się skóry, pobudza mikrokrążenie dotleniając komórki, poprawia kontur twarzy, wypełnia bruzdy a drobne zmarszczki ulegają spłaszczeniu, twarz pozostaje rozświetlona i promienna.

Źródeł trądziku może być wiele, dlatego tak ważna jest diagnoza i obranie odpowiedniego kierunku terapii wieloetapowej. zastosowana terapia musi odpowiadać konkretniej przyczynie.
To nie złudzenie: stres naprawdę nasila trądzik. W obecnej sytuacji każdy z Nas musi znaleźć własny sposób na zachowanie równowag. Trądzik jest chorobą skóry, wywołaną zakażeniem mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych. Występuje na skutek nadmiernego wydzielania sebum. W takim przypadku łój prowadzi do zamykania porów skóry. W następstwie powstaje zakażenie bakteryjne, głównie bakteriami Propionibacterium acnes. W zależności od rodzaju trądziku, jego objawy są nieco inne. Mogą być bardziej lub mniej intensywne i pojawiać się na różnych miejscach skóry ciała i twarzy. Diagnoza konkretnego rodzaju trądziku jest niezbędna do jego skutecznego leczenia.

Tok leczenia trądziku powinien być uwarunkowany rodzajem tego schorzenia. W inny sposób eliminuje się trądzik zapalny i niezapalny, a także trądzik pojawiający się u nastolatków czy też u dorosłych. Diagnoza schorzenia jest niezbędna nie tylko dla skutecznej eliminacji niedoskonałości lecz również dla bezpieczeństwa. Zastosowanie nieodpowiednich środków czy produktów może pogorszyć stan skóry. Z tego względu pamiętaj, aby każdy zastosowany kosmetyk skonsultować z terapeuta kosmetologiem a leki z lekarzem dermatologiem.

Bezwzględnie skonsultuj się ze specjalistą aby cieszyć się zdrową i promienną skórą.

Do zobaczenia w klinice studio paula kosmetologia estetyczna.

Masaż Kobido może być pięknym prezentem dla bliskiej osoby. Jeżeli chcesz uzyskać efekt terapeutyczny w celu ujędrnienia twarzy i jej okolic zaleca się wykonanie serii. Dzięki masażowi Kobido możemy naturalnie, z biegiem czasu uzyskać efekty wizualne, jak i zdrowotne.

W okresie dojrzewania pojawia się wiele pytań. Kiedy jest najlepszy moment na pielęgnację pod okiem specjalisty? Jeżeli skóra staje się problematyczna – jest to wskazanie do wykonania dermokonsultacji. Tematy pierwszych wizyt są różne: trądzik , nadmierne owłosienie, zrośnięte brwi , pierwszy manicure czy makijaż. Zapraszamy nastolatków wraz z rodzicem żeby porozmawiać na ważne tematy i rozwiązać problemy w przyjaznej atmosferze.

Każda pierwsza wizyta w Studio Paula rozpoczyna się od wypełnienia karty konsultacyjnej. Można być w makijażu, ponieważ kosmetolog wykona demakijaż i oceni stan skóry w odpowiednim świetle. Jeżeli decydujesz się na konsultację z Lampą Wooda – przyjdź bez makijażu.  Istotne jest, aby w dniu dermokonsultacji nie używać kosmetyków oraz nie myć skóry mydłem. Wcześniejsze zastosowanie preparatów może zaburzyć wynik badania.