Mezoterapia

Nazwa „mezoterapia” wywodzi się z greckich słów mesos, oznaczającego igłę, oraz therapeia, czyli terapia. Zabieg polega na wprowadzaniu różnych substancji  do wnętrza skóry przy pomocy igieł. Składniki aktywne penetrują od razu do komórek, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, dotleniona, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się jej gęstość i jędrność.

Idea mezoterapii

Głównym celem tego zabiegu jest dostarczenie do głębokich warstw skóry składników aktywnych, które wpływają na odżywienie, nawilżenie, poprawę gęstości i napięcia skóry. Ponadto samo nakłucie – kontrolowane uszkodzenie skóry inicjuje procesy naprawy,  przebudowy i remodelingu. Skóra intensywniej się regeneruje, a w efekcie staje się bardziej jędrna, elastyczna. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, skóra staje się promienna i wygląda dużo młodziej.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg jest mało inwazyjny, komfortowy w odczuciach. Na początku nakładane jest miejscowy preparat znieczulający skórę. Następnie, za pomocą niewielkich nakłuć bardzo cienką igłą dostarcza się odżywczy preparat w wierzchnie warstwy skóry.

Istnieją różne techniki podania składników aktywnych w głąb skóry. Metoda nappage polega na bardzo płytkim podawaniu substancji, a odległości nakłuć wynoszą ok. 2-4 mm. Technika papule polega na podawaniu preparatu w większych dawkach i większych odstępach (co ok. 5-10 mm). W efekcie bezpośrednim tworzą się małe grudki podskórne podawanej substancji, z których powoli uwalniają się niewielkie jej ilości. Dzięki temu preparat jest dostarczany stopniowo, a metoda ta nazywana jest również punktową, pęcherzykową, grudkową czy też depozytową.

Istotny jest także rodzaj igieł. Delikatna okolica oka znacznie lepiej się regeneruje po zastosowaniu specjalnych mikro igieł nanosoft. Minimalizują one odczucia podczas zabiegu,  czas rekonwalescencji po zabiegu, a jednocześnie zwiększają efektywność dzięki precyzyjnej penetracji.

Skład preparatu podanego do skóry dobiera się indywidualnie do jej potrzeb. Zazwyczaj stanowi on mieszankę witamin, minerałów czy kwasu hialuronowego.  Skóra zostaje pobudzona do procesów odnowy i regeneracji.

W naszej klinice pracujemy na preparatach najwyższej jakości, z certyfikatami CE.

Kiedy należy wykonać zabieg?

Zabieg wykonuje się w obrębie skóry twarzy, szyi, dekoltu, ale warto podkreślić,  że można wykonywać go  w obrębie całego ciała – również w obrębie skóry owłosionej głowy, dzięki czemu udaje się spowolnić proces wypadania włosów, a nawet stymulować ich wzrost. Niemniej jednak do zdecydowanie częstszych wskazań należą:

 • nadmierne wysuszenie skóry
 • zmarszczki, głębokie bruzdy
 • wiotkość, brak jędrności skóry
 • uszkodzenia wynikające z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV,
 • obecność blizn potrądzikowych,
 • cellulit,
 • rozstępy
 • wiotkość na brzuchu np. po ciąży
 • biorewitalizacja skóry wszystkich okolic ciała – np. okolic oczu.

Zalecenia po zabiegu

Jak każdy zabieg, tak również mezoterapia stwarza możliwość wystąpienia działań niepożądanych. Zaraz po zabiegu widoczny jest obrzęk i zaczerwienie, mogą być również zauważalne ślady wkłuć, a także grudki/pęcherzyki preparatu pod skórą. Są to reakcje przejściowe i zwykle mijają już po 24h – 48h. W niektórych przypadkach mogą pojawić się drobne siniaki, które mogą się utrzymywać do kilku dni po zabiegu.

Istotna jest pielęgnacja domowa. Zaraz po zabiegu stosujemy preparaty łagodzące, regenerujące zalecone przez kosmetologa. Bardzo istotna jest również ochrona fotoprotekcyjna. Zaraz po zabiegu skóra stanie się znacznie bardziej wrażliwa na warunki zewnętrzne. Oznacza to, że przez ok. 7 dni po zabiegu należy unikać basenów, saun i peelingów oraz nie opalać się.

Dla uzyskania pełnych i długotrwałych efektów konieczne jest przeprowadzenie całego cyklu składającego się z 3-7 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 2-4 tygodni. Po takim cyklu należy wykonywać przypominające iniekcje co ok. 6 miesięcy. Zalecenia mogą się różnić jeżeli kosmetolog wykonuje mezoterapie w terapii łączonej z innymi zabiegami. 

Zapoznaj się z przeciwskazaniami oraz zaleceniami pozabiegowymi w pliku poniżej:

Zalecenia PDF

 

Mezoterapia okolicy oka

Specjalnie dobrane składniki aktywne w jednym koktajlu pozwalają uzyskać natychmiastowe odświeżenie skóry okolic oczu już po pierwszym zabiegu. Ampułka bazuje na składniku jakim jest silnie nawilżający kwas hialuronowy. Zawiera także witaminę C, rutynę, escynę, szereg peptydów i krzem organiczny.

Efektem zabiegu jest natychmiastowe nawilżenie skóry, poprawa jej napięcia i struktury, rozjaśnienie cieni pod oczami, a także zmniejszenie zmarszczek wokół oczu. Zalecana jest seria 4-6 zabiegów co 7-14 dni w celu uzyskania idealnych efektów.

 Likwidacja cieni i obrzęków pod oczami

Innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Ta wyjątkowa kombinacja jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu.

Efekty:

– natychmiastowe zmniejszenie cieni pod oczami
– poprawa mikrokrążenia
– zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu
– wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu
– zmniejszenie tendencji do puchnięcia oczu

Walka z rozstępami

Zabieg silnie biorewitalizujący na okolicę brzucha oraz ud. Swoje zastosowanie znajduje w problemach wiotkiej skóry z rozstępami. Przywraca napięcie, a także silnie regeneruje skórę. Proces nakłuwania korzystnie wpływa na poprawę przebudowy oraz napięcia skóry.
Podawany koktajl zawiera cenne składniki aktywne, takie jak:
– krzem organiczny, a także istotne pierwiastki śladowe tj. : Ca, Fe, K, Mg, Mn, Na, P,
– czynnik wzrostu fibroblastów
– Flawonoidy i koenzymy
– szereg aminokwasów tj. alanina, kwas asparaginowy czy tyrozyna
-Przeciwutleniacze: witamina E, witamina C, kwas chlorogenowy, kwas galusowy, kwercetyna,
– szereg witamin m.in. B12, B5, A, E, C

Efekty: zmniejszenie wiotkości skóry, zmniejszenie rozstępów i zapobieganie powstawaniu nowych, przywrócenie skórze napięcia i jędrności

Mezoterapia stworzona do walki z cellulitem.

Walka z cellulitem to jednej z najtrudniejszych zadań, z jakim musi zmierzyć się wspólczesna kosmetologia. Jednym z ostatnich odkryć są pozytywne efekty mezoterapii preparatem, w którego składzie znajdują się substancje tj.: L- karnityna, krzem, karczoch, kofeina. Tak dobrana mieszanina składników wykazuje działanie silnie lipolityczne, stymulujące ukrwienie skóry, a tym samym poprawiające jej jędrność i sprężystość.

EFEKTY: zmniejszenie celullitu, poprawa napięcia i jędrności skóry, zauważalna już po pierwszym zabiegu zwiększona gładkość i elastyczność skóry

Specjalistyczna mezoterapia kompleksem kwasu hialuronowego

Stabilizowane hybrydowe kompleksy kwasu hialuronowego do szybkiego bioremodelingu skóry z natychmiastowym efektem poprawy sprężystości skóry.

IBSA wiodąca firma farmaceutyczna specjalizująca się w produkcji kwasu hialuronowego wprowadziła nowy innowacyjny zabieg przeciwstarzeniowy, który odżywia komórki skóry i na długo przywraca utracony kontur, profil i jędrność twarzy oraz innych okolic które z wiekiem utraciły jędrność i elastyczność.

Preparat składa się z najczystszej postaci ULTRA PURE farmaceutycznego kwasu hialuronowego wytwarzanego w procesie biofermentacji. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji. Jest biokompatybilny.

Perfekcyjna czystość i brak dodatkowych składników tj. znieczulenia czynników BDDE sprawia ze zabieg jest bardzo bezpiecznym i pozbawionym działań ubocznych typowych dla zanieczyszczonych produktów. Ponadto specjalnie opracowana technika iniekcji 5 wstrzyknięć na stronę twarzy maksymalizuje rezultaty zabiegu i ogranicza powikłania, ponieważ miejsca wstrzyknięć omijają duże naczynia krwionośne i gałęzie nerwowe.

Rewolucyjna technologii oddziałuje na produkcje elastyny i kolagenów I, II, IV, VII doprowadzając do zagęszczenia i wygładzenia skóry oraz dając efekt wysmuklenia twarzy. Otrzymujemy efekt przeciwzmarszczkowy i biowolumetryczny.

Zabieg jest absolutnie innowacyjny ze względu na skład, technikę wstrzykiwania i szybkie rezultaty. Zabiegu tego nie da się porównać ani do wstrzykiwania kwasu hialuronowego ani do mezoterapii. Jest to zupełnie inna technologia i założenia.

Skład

Opatentowana technologia SHC/ Stabilizowane Hybrydowe Kompleksy Kwasu Hialuronowego/ polega na opatentowanej kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej w formie ścisłe połączonych ze sobą krótkich i długich łańcuchów, które działają na skórę jak miliony sprężynkę, przywracając jej sprężystość, napięcie, kontur i profil.

Technika wstrzykiwania jest innowacyjna. Dla maksymalnego komfortu cały zabieg na twarz wymaga nakłucia jedynie w 5 punktach po każdej stronie. Punkty te są bezpieczne omijają przebieg dużych naczyń i nerwów. Efekty Są widoczne już po 2 sesjach wykonanych w odstępie 1 miesiąca. Producent proponuje 3 zabiegi w odstępach miesiąca a potem ew. iniekcje przypominające co max. 2 -3 miesiące.

 

Mezoterapia regeneratorem tkankowym

Mezoterapia  regeneratorem tkankowym czyli tzw. luksusowa długookresowa terapia nawilżająca. Preparat wykorzystywany podczas zabiegu to innowacyjny kwas hialuronowy, który działa na skórę w trzech wymiarach: nawilża, odbudowuje kolagen i elastynę oraz ujędrnia. Zawiera najczystszą na rynku formę kwasu hialuronowego, który cechuje długi okres trwałości. Hydroksyapatyt (CaHa) to  naturalny minerał występujący w naturze, który prowadzi do stymulacji procesu neokolagenezy, która poprawia gęstość jak również elastyczność skóry. Aminokwasy Glicyna i L-Prolina stanowią główny komponent do produkcji kolagenu, dzięki nim efekt zabiegu jest długotrwały, a skóra bardziej elastyczna i nawilżona.

Wskazania:

 • Skóra wiotka
 • Zmarszczki
 • Nierówny koloryt
 • Skóra sucha, odwodniona
 • Cienie/worki pod oczami

Rezultaty:

 • Skóra odżywiona i zregenerowana
 • Spłycenie zmarszczek
 • Podtrzymanie owalu twarzy
 • Poprawa jakości i napięcia skóry

Cena: 790 zł/ 2,5 ml

Mezoterapia polinukleotydami czyli lifting na poziomie komórkowym

Preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach:

– liftingu
– antyoksydacji
– nawilżenia 

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Dzięki takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest „zmiatania” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiażą wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się nawilżona i jędrna.


Co to oznacza? Twoja skóra zostanie wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zacznie się regenerować, ulegnie zagęszczeniu i ujędrnieniu. Dodatkowe działanie antoksydacyjne i nawilżające sprawi, że zauważysz wyraźne odmłodzenie skóry, która jednocześnie stanie się promienna i zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Poprawi się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu.
Efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz – wyraźny ale naturalny, bez zmieniania rysów twarzy.

Dla kogo? Idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry! 

Z czego jest produkt? Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Występuje w postaci przezroczystego żelu.

Jak wygląda zabieg? Preparat wprowadzany jest drogą iniekcji (tj. za pomocą igły lub kaniulii) w kilku punktach. Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie.
Po zabiegu można wrócić bez problemu do codziennych czynności, ewentualnie może się pojawić delikatny obrzęk lub siniak.

Częstotliwość: W celu uzyskania najlepszych efektów,  wykonuje się w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Cena: 990 zł 

Mezoterapia polinukleotydami na okolicę oka. 

Preparat stworzony do poprawy i odmłodzenia bardzo cienkiej, delikatnej skóry w okolicy oczu – zarówno górnej jak i dolnej powiek.

Dzięki zawartości polinukleotydów pobudza proces regeneracji skóry zapewniając napięcie, rozświetlenie, spłycenie doliny łez, odmłodzenie oczu. Jest bezpieczny i działa wielokierunkowo – zarówno na poziomie głębokim, pozytywnie wpływając na tkankę tłuszczową i kostną, jak i na poziomie skóry właściwej, stymulując fibroblasty, co przywraca skórze wokół oczu młodość, blask i nawilżenie.

Preparat zawiera składniki pochodzenia naturalnego, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii. Składa się z fragmentów wysoko oczyszczonych łańcuchów polinukleotdowych (cząstek kwasów nukleinowych DNA i RNA występujących w każdym organizmie) o niskiej masie cząsteczkowej, dzięki czemu jego działanie jest łagodne dla skóry, ale skuteczne. Preparat jest wielofunkcyjny, działający na 3 poziomach:

 • Działanie w skórze właściwej i naskórku – stymulując komórki skóry, preparat przyczynia się do zwiększenia produkcji elastyny, kwasu hialuronowego i kolagenu. Prowadzi to do ujędrnienia powiek i daje silny efekt liftingujący. Ponadto preparat usuwa z tkanek wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry, ma więc działanie antyoksydacyjne. Wiążąc wodę w przestrzeni międzykomórkowej, zapewnia skórze długotrwałe i dogłębne nawilżenie. Te działania warunkują poprawę jakości naskórka i skóry oraz widoczną redukcję zmarszczek w okolicy oka.
 • Działanie receptorowe (A2) na poziomie naczyniowym przyczynia się do poprawy przepływu krwi w komórkach skóry, co zmniejsza możliwość wystąpienia obrzęków oraz gromadzenia się hemosyderyny i tym samym niweluje cienie pod oczami. Skóra jest lepiej unaczyniona, a co za tym idzie, odzyskuje zdrowy kolor.
 • Plejotropowe (wielokierunkowe) działanie w tkance podskórnej – spowalnia degradację macierzy kostnej i sprzyja jednorodnej redystrybucji tkanki tłuszczowej. W efekcie głębokie warstwy tkanek ulegają biorestrukturyzacji. Układ kostny i tkanka tłuszczowa stanowią „rusztowanie” dla naszej skóry i znacząco wpływają na jej wygląd. Dzięki swojemu dogłębnemu działaniu preparat przebudowuje tkanki od wewnątrz, wspomagając macierz kostną i pomagając prawidłowo rozmieścić tkankę tłuszczową tak, aby wygląd okolicy oka uległ znaczącej poprawie.

Zabieg można wykonać u każdego, bez względu na płeć i wiek. Dzięki temu, że preparat jest całkowicie naturalny i bezpieczny oraz nie zawiera sztucznych, potencjalnie uczulających substancji, jest odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Wskazania:

 • Zmarszczki i bruzdy wokół oczu, w tym zmarszczki mimiczne
 • Opadające powieki
 • Cienie pod oczami
 • Utratę jędrności i napięcia powieki dolnej
 • Utratę nawilżenia
 • Nierówny koloryt skóry.
 • profilaktyka anti-aging)
 • Przedłużenie i wzmocnienie efektu innych zabiegów estetycznych, np. laseroterapii.

Rezultaty:

 • Zmarszczki i bruzdy wokół oczu ulegają spłyceniu
 • Poprawia się koloryt skóry, a cienie stają się mniej widoczne
 • Skóra powiek jest bardziej jędrna i napięta
 • Okolica oka zyskuje młodszy, promienny wygląd
 • Skóra staje się dogłębnie nawilżona
 • Brwi lekko unoszą się, co przyczynia się do efektu odmłodzenia rysów twarzy.

Warto wspomnieć o tym, że efekt odmłodzenia skóry jest naturalny, a rysy twarzy nie ulegają zmianie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest powtarzanie procedury w celu uzyskania pełni pozytywnych rezultatów.

Częstotliwość:  2-3 zabiegi w odstępach 2-3 tygodni. Po wykonanej serii zaleca się 1 zabieg podtrzymujący efekt co pół roku.

Cena: 990 zł 

MEZOTERAPIA KRZEMEM ORGANICZNYM

Profesjonalny preparat o działaniu regenerującym i przeciwstarzeniowym. Główny składnik to biodostępna odmiana krzemionki organicznej – salicylan monometylotrisilanolu. Krzemionka organiczna ma wpływ na regenerację tkanki łącznej. Wchodzi w skład kolagenu, elastyny glikoprotein strukturalnych. Sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. Dzięki temu stosowana jest w terapiach blizn i rozstępów pobudzając regenerację komórek naskórka i skóry właściwej. Bliny stają się płytsze, mniej widoczne, skóra jest gładsza i bardziej elastyczna.

Dzięki zawartości kwasu hialuronowego wykazuje intensywne intensywne działanie nawilżające, zwiększa elastyczność skóry i zmniejsza oznaki starzenia się skóry.

WSKAZANIA:

 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • rozstępy
 • blizny
 • cellulit

REZULTATY:

 • spłycenie blizn i rozstępów
 • zagęszczenie skóry
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • poprawa nawilżenia skóry

Cena: 350 zł 

Zapoznaj się z przeciwskazaniami oraz zaleceniami pozabiegowymi w pliku poniżej:

Zalecenia PDF