Blizny

Blizny na skórze jeszcze do niedawna uważane były  za defekt skórny, niemożliwy do usuniecia. Dzięki nowoczesnym zabiegom usuwania blizn, jakie oferuje kosmetologia estetyczna, w tym przede wszystkim laseroterapia – warto zwalczać ten mit. Blizny bowiem, choć z pewnością nie zdołamy ich zlikwidować w ciągu jednej lub dwóch wizyt, podlegają znaczącej redukcji.

ScarINK – mikropunktura blizn

ScarINK to innowacyjna terapia służąca do niwelowania blizn pourazowych, pooperacyjnych, potrądzikowych czy rozstępów. Procedura zabiegowa łączy w sobie  mikronakłucia (mikropunkturę skóry), techniki manualne oraz pielęgnację około zabiegową. Zabieg prowadzi do przebudowy skóry, co nie tylko skutkuje estetycznym efektem wizualnym, a także prowadzi do zmniejszenia dolegliwości związanych z występowaniem blizn.

ScarINK to autorska metoda mikropunktury inaczej zwanej dermopunkturą, needlingiem, dryneedlingiem czy mikronakłuwaniem (nie mylić z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej wykonywanej penem lub rollerem) stworzona przez Sylwię Dobrowolską oraz dr Sylwię Nawrot, które są ekspertami i międzynarodowymi trenerami w dziedzinie niwelowania blizn i poprawiania jakości skóry. Sam pomysł wywodzi się z Brazylii i tam zyskał popularność oraz rzeszę zwolenników, z uwagi na spektakularne efekty zabiegowe. Procedurę mikroputury uzupełniają techniki manualne oraz specjalistyczna pielęgnacja okołozabiegowa.

Na czym polega zabieg?

Polega na nakłuwaniu skóry w ściśle określony sposób, zależny od rodzaju blizny/defektu, pojedynczą igłą lub wiązką kilku. Kluczową rolę odgrywa tu właściwa kwalifikacja blizny, technika nakłuć, ich głębokość, częstotliwość oraz kąt nachylenia igły. Istotną kwestię stanowi również dobór właściwego preparatu zabiegowego oraz do pielęgnacji domowej a także stosowanie się do zaleceń po zabiegu przez określony czas.

W trakcie zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń naskórka, czym samym stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych, sieciowania kolagenu oraz normalizacji procesu angiogenezy – tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Procedura ScarINK opiera się na pojedynczych, płytkich nakłuciach, nie powoduje więc rozległego stanu zapalnego, a jedynie reakcję nerwową, skutkującą chwilowym skurczem włókien kolagenowych bez ich uszkadzania, czyli też bez powodowania procesu bliznowacenia, dzięki temu wykluczone jest ryzyko powstawania blizn wtórnych czy przerostu nakłuwanego obszaru.

Efekty:

Mikropunktura blizn powoduje uelastycznienie i mobilizację samej blizny. Zmniejsza się charakterystyczne uczucie ciągnięcia, wraca ruchomość i czucie. Efektem przeprowadzenia zabiegu ScarINK jest znaczna redukcja widoczności blizn o różnej przyczynie i specyfice. Rozstępy stają się mniej widoczne lub całkowicie znikają, skóra ma wyrównany, jednolity koloryt, staje się gładka, napięta i jędrna a zmarszczki spłycone.

Wskazania:

Technika ScarINK umożliwia z powodzeniem opracowanie każdej części twarzy, ciała a nawet skórę głowy (skalp).

 • blizny pooperacyjne/pozabiegowe (cesarskie cięcie, blefaroplastyka, mastektomia, operacje plastyczne)
 • blizny po trądziku i po ospie
 • blizny po rozszczepie wargi
 • blizny pooparzeniowe
 • blizny po pogryzieniach
 • blizny pourazowe
 • blizny po usuwaniu tatuaży
 • blizny i odbarwienia po przebytej opryszczce w obrębie ust
 • inne odbarwienia skórne
 • zrosty skóry po złamaniach
 • rozstępy
 • zmarszczki
 • wiotkość skóry

Częstotliwości i liczba zabiegów:

Procedurę ScarINK na bliźnie można przeprowadzić najwcześniej po 6 m-cach od momentu jej powstania. Rozstępy poddajemy zabiegowi wtedy, gdy są już białe (dojrzałe). Liczba zabiegów oraz ich częstotliwość jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju i rozmiaru blizny/obszaru zabiegowego oraz od satysfakcji z uzyskanych efektów. Zazwyczaj wykonuje się  3-10 zabiegów co 30 dni.

Cena: od 350 zł (zależna od obszaru zabiegowego)

CZYTAJ WIĘCEJ O SCARINK

Mikroplazma frakcyjna

Odmładzanie mikroplazmą frakcyjną, usuwanie zmarszczek, skuteczny zabieg na blizny po urazach, po cesarskim cięciu,  blizny potrądzikowe, rozstępy.

Alma Lasers to światowy lider w rozwiązaniach technologii światła laserowego, fal radiowych i ultradźwięków.  W klinice Studio Paula pracujemy na  innowacyjnym urządzeniu od Alma Lasers służącym do przebudowy skóry, blizn, rozstępów.  Łączy w sobie frakcyjną fale radiową z plazmą czyli jednoczesna ablacja i koagulacja tkanki.

Technologia w urządzeniu od Alma Lasers to frakcyjna ablacja unipolarną falą radiową przez frakcyjne mikro-perforacje wraz z termicznym uszkodzeniem tkanki. Jest to obecnie jedna z bardziej innowacyjnych kuracji służących walce z rozstępami, bliznami, grubą skórą o zaburzonej strukturze, czy wiotkością skóry. Działanie zabiegu opiera się na połączeniu energii radiofrekwencji poprzez nakłucie skóry i przepuszczenie fali oraz mocy plazmy. Jednoczesne synergiczne działanie tych technologii pozwala na uzyskanie spektakularnych rezultatów terapeutycznych.

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu wiązka plazmy tworzy swoistą siateczkę mikrouszkodzeń, które powodują silne stymulowanie naskórka do odnowy. Efekt działania plazmy i fali radiowej działa też głębiej, na skórę właściwą, gdzie w wyniku stymulacji fibroblastów produkowane są nowe włókna elastynowe i kolagenowe. Dzięki temu można otrzymać efekt przebudowy skóry, redukcji rozstępów oraz spłycenia blizn. Podczas zabiegu wykorzystujemy głowicę ruchomą lub stacjonarną przez którą przepuszczony zostaje impuls radiowy jednocześnie doprowadzający do ablacji i termicznego uszkodzenia tkanki. Takie kontrolowane uszkodzenie tkanki zmusza skórę do regeneracji i przebudowy.

Wskazania

 • blizny (potrądzikowe, chirurgiczne, pourazowe)
 • zmarszczki mimiczne i głębsze bruzdy
 • rozstępy
 • nierówna faktura skóry
 • rozszerzone pory
 • wiotkość skóry
 • zaburzenie owalu twarzy

Efekty

Efekty terapii widoczne są w przeciągu 1-6 miesięcy od ich wykonania, ponieważ zabieg silnie stymuluje procesy produkcji kolagenu. Natychmiastowo po wygojeniu skóry widoczne jest wygładzenie oraz poprawa napięcia. Natomiast pełna przebudowa skóry, redukcja blizn, rozstępów następuje po około 3-6 miesięcy.

  • spłycenie i wygładzenie rozstępów, blizn, głębokich zmarszczek i bruzd
  • usunięcie powierzchownych przebarwień
  • ujędrnienie tkanek
  • redukcja rozszerzonych porów
  • resurfacing skóry
  • stymulacja procesów regeneracji i odbudowy tkanek
  • wygładzenie i wyrównanie kolorytu skóry
  • wygładzenie grubej, nierównej tekstury skóry
  • poprawa wyglądu i odmłodzenie skóry

Częstotliwość i czas trwania:

Zabiegi wykonuje się w seriach zależnych od problemu z którym pracujemy. Najczęściej wykonuje się 3-4 zabiegi w odstępach 1 do 3 miesięcy. Dokładny plan zabiegowy ustalany jest indywidualnie podczas dermokonsultacji.  Zabieg trwa od 30 min do 1,5h. Dla komfortu klienta poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym skóry.

Rekonwalescencja

Obszar zabiegowy jest zaczerwieniony i może pojawić się pieczenie i obrzęk. W kolejnych dobie po zabiegu mogą pojawić się strupki, których bezwzględnie nie należy zdrapywać. Należy spodziewać się złuszczania naskórka. Proces gojenia zwykle trwa od 1-3 tygodni.  Po zabiegu należy stosować wysokie filtry UV i unikać opalania przez min. 4 tygodnie. Istotna jest także wysoka dbałość o higienę miejsca zabiegowego.

Zapoznaj się z przeciwskazaniami, zaleceniami przed i po zabiegu w pliku poniżej:

Zalecenia po zabiegu PIXEL RF

Laser frakcyjny nieablacyjny

Laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony jest do resurfacingu (odmładzania skóry), usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości.  Posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Jak działa laser frakcyjny ?

Laser frakcyjny nieablacyjny stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Wskazania do wykonania zabiegu:

– Odmładzanie skóry poprzez frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry
– Usuwanie zmian pigmentowych
– Redukcja zmarszczek
– Poprawa jędrności skóry
– Redukcja blizn i rozstępów

Cena:od 150 zł
Czas zabiegu:max. 60 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:przez 3 dni nie powinno się wykonywać makijażu
Sugerowana seria:3 do 6 zabiegów, co 2-6 tygodni
Czas utrzymania się efektów:min. rok lub trwale np. rozstępy czy blizny
Czas utrzymania się efektów:min. rok lub trwale np. rozstępy czy blizny

Jak wygląda zabieg?

– Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu widoczne być drobne strupki. Które po tygodniu maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.
Większość z zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

W zależności od kondycji skóry, wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3- 6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

– Mycie skóry delikatnym preparatem, bez mydła i alkoholu
– Delikatne osuszanie
– Natłuszczanie skóry preparatem zaleconym przez kosmetologa
– Stosownie preparatów z ochroną przeciwsłoneczną (SPF50)
– Zakaz opalania skóry przez 4 tygodnie
– Unikanie sauny i baseny minimum przez tydzień.

Resurfacing – co to jest?

Resurfacing, czyli laserowe odmładzanie skóry twarzy poprzez jej dogłębną odbudowę.

Zabieg pozwala szybko i bardzo precyzyjnie pozbyć się zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i widocznie rozszerzonych porów.

Resurfacing polega na przegrzaniu termicznym skóry na niewielkich obszarach za pomocą laserów ze skanerem frakcyjnym.  To tzw. zabiegi frakcyjne nieablacyjne, które znacznie wygładzają cerę dzięki odparowaniu części skóry (ok. 20%). Dochodzi do kontrolowanego mikrouszkodzenia skóry, skutkującego uruchomieniem naturalnych procesów naprawczych.   Resurfacing frakcyjny to zabiegi minimalnie inwazyjne, zwykle wykonywane bez znieczulenia. Skóra zostaje poddana przegrzaniu, ale sąsiadująca z nią tkanka pozostaje nieuszkodzona, co przyśpiesza efekt kliniczny.

W klinice Studio Paula Kosmetologia Estetyczna laserowe odmładzanie skóry wykonujemy nieablacyjnym laserem frakcyjnym renomowanej firmy PALOMAR. Frakcjonowanie (resurfacing) jest najbardziej efektywną formą laserowego odmładzania skóry.

Laser frakcyjny spłyca zmarszczki, uelastycznia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny potrądzikowe. Dzieje się to dzięki tworzeniu kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń w skórze, które stają się powodem odbudowy międzykomórkowej, co doprowadza do powstawania nowej, zdrowej struktury komórek. Skóra regenerując się, jest stymulowana do produkcji elastyny, kolagenu, czynników wzrostu. W efekcie zagęszcza się, staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki i blizny na jej powierzchni ulegają spłyceniu.

Przebieg zabiegu

Resurfacing laserem frakcyjnym nieablacyjnym zaczyna się od nałożenia na skórę substancji znieczulającej w przypadku terapii łączonej z mezotarapia iniekcyjną. Po kilkudziesięciu minutach oczyszcza się i osusza skórę, następnie można przystąpić do wykonania właściwego zabiegu.
Głowica frakcyjna jest przykładana do skóry i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła laserowego, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Następuje tworzenie ściśle uporządkowanej i kontrolowanej sieci mikrouszkodzeń, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze.  Bezpośrednio po zabiegu odczuwa się ciepło i lekkie pieczenie, które mija w przeciągu kilkudziesięciu minut do kilku godzin.
Kolejnym krokiem zabiegu jest mezoterapia igłowa w przypadku terapii łączonej. Koktajle podane w mezoterapii odżywiają i nawilżają skórę od wewnątrz oraz przyspieszają jej procesy regeneracyjne po zastosowaniu laseroterapii.

Zalecana seria:

Resurfacing można wykonać jednorazowo, zwłaszcza przy utracie jędrności lub jako działanie prewencyjne, aby hamować procesy starzenia w skórze. Głębokie zmiany wymagają 4-6 powtórzeń w odstępach co 3-5 tygodni.

Resurfacing – wskazania:

 • Zmarszczki, bruzdy
 • Utrata jędrności skóry
 • Zasinienia pod oczami
 • Rozszerzone pory
 • Rozstępy, blizny, blizny potrądzkowe
 • Nierówny koloryt skóry,
 • Zmiany pigmentacyjne
 • Skóra poszarzała, ziemista, szorstka

Resurfacing – efekty:

Bezpośrednio po zabiegu resurfacingu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, goi się kilka dni, ale pełna regeneracja, a co za tym idzie, ostateczne, widoczne rezultaty, można zobaczyć po 6-8 tygodniach.

Skóra zyskuje jednolity koloryt, jest wygładzona, rozjaśniona, bardziej jędrna i napięta. Zmarszczki i blizny ulegają spłyceniu.

Terapia łączona więcej i lepiej!!! Połączenie działania lasera z mezoterapią igłową dają gwarancję najlepszych efektów w krótszym czasie.

Cena: od 750 zł

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

 

Specjalistyczna terapia z mikronakłuciami i retinolem

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z CZYSTYM RETINOLEM I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Zabieg został stworzony z myślą o skórach pozbawionych jędrności, elastyczności, z widocznymi oznakami starzenia, a także w trosce o skóry problematyczne oraz posiadające rozstępy i blizny.

W celu zainicjowania i wspomagania procesów regeneracji, zabieg łączy technologię mikronakłuwania z zaawansowanymi technologicznie składnikami aktywnymi.

Wysokoskoncentrowany czysty retinol aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłyca zmarszczki i linie. Retinol, to wielofunkcyjna
substancja remodelująca, która bardzo silnie pojędrnia skórę i wygładza jej powierzchnię. Skuteczność zabiegu zwiększa zastosowanie silnie zagęszczającego, beziniekcyjnego
wypełniacza – Neodermylu®. Stymuluje on odnowę włókien strukturalnych, redukując zmarszczki nawet o 15% już w trakcie 20 pierwszych dni kuracji. Ten innowacyjny peptyd
istotnie wpływa również na spłycenie rozstępów i blizn potrądzikowych. Zabieg dostarcza skórze niezbędną do przebudowy dawkę witaminy C, w połączeniu z kwasem
ferulowym, dzięki której remodeling skóry przebiega prawidłowo.
Dopełnieniem terapii jest wykorzystanie komórek macierzystych o podwójnym potencjale, pozyskiwanych zarówno naturalnie jak i biotechnologicznie. Ich udział ma zastosowanie
w działaniu przeciwzapalnym i poprawiającym fizjologiczne procesy naprawcze skóry.
W celu wzmocnienia cementu międzykomórkowego Retinol Stem Cell Frax Dermaquest wykorzystuje kwas linolowy, który chroni skórę przed niekorzystnym działaniem
czynników wysuszających i odwadniających, wyraźnie poprawiając jej kondycję.
Zabieg Retinol Stem Cell Frax to bardzo intensywna kuracja remodelująca, stanowiąca alternatywę dla laseroterapii ablacyjnej lub iniekcji osoczem bogatopłytkowym.
Ma wymiar wielopłaszczyznowy, dlatego efektywność jest bardzo wysoka. Ze względu na mikroiniekcyjny charakter zabiegu, możliwość silnego podrażnienia i złuszczania, terapeuta powinien zalecić dedykowaną kurację przygotowującą do zabiegu jak i kurację pozabiegową.

 

MESOESTETIC MESOHYAL KRZEM ORGANICZNY

Profesjonalny preparat o działaniu regenerującym i przeciwstarzeniowym. Główny składnik to biodostępna odmiana krzemionki organicznej – salicylan monometylotrisilanolu. Krzemionka organiczna ma wpływ na regenerację tkanki łącznej. Wchodzi w skład kolagenu, elastyny glikoprotein strukturalnych. Sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. Dzięki temu stosowana jest w terapiach blizn i rozstępów pobudzając regenerację komórek naskórka i skóry właściwej. Bliny stają się płytsze, mniej widoczne, skóra jest gładsza i bardziej elastyczna.

Dzięki zawartości kwasu hialuronowego MesohyalTM Krzem Organiczny wykazuje intensywne intensywne działanie nawilżające, zwiększa elastyczność skóry i zmniejsza oznaki starzenia się skóry.

WSKAZANIA:

 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • rozstępy
 • blizny
 • cellulit

REZULTATY:

 • spłycenie blizn i rozstępów
 • zagęszczenie skóry
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • poprawa nawilżenia skóry

Cena: 350 zł

 

Mikronakłuwanie skóry

Terapia mikronakłuwania wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.

Działanie zabiegu opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych a dzięki temu odżywieniu i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza. Zabieg stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, łysienia a także promuje gojenie ran, poprawia wygląd zmarszczek i drobnych bruzd, zmniejsza wielkość porów oraz poprawia wygląd rozstępów.

WSKAZANIA: 

 • profilaktyka przeciwstarzeniowa
 • korekta drobnych zmarszczek
 • nawilżenie, odżywienie, rewitalizacja skóry
 • wiotczenie skóry (twarzy, szyi, dekoltu)
 • terapia przebarwień
 • rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe, oparzeniowe, powypadkowe

Czytaj więcej: Mikronakłuwanie skóry

Zabieg PRX t33

Jest to zabieg, którego celem jest silna stymulacja skóry ciała i twarzy bez wykorzystania igieł. Łączy on w sobie dwa podstawowe składniki: TCA czyli kwas trójchlorooctowy oraz nadtlenek wodoru.

Sekret peelingu medycznego PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Ze względu na swoje właściwości peeling PRX-T33 może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych.

Skład:

Podstawową substancją jest kwas trójchlorooctowy (TCA) w stężeniu 33%. Ma on działanie peelingujące (złuszczające martwy naskórek), Gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy podlegają nasilonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności skóry. TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu PRX-T33 nie dochodzi do tego dzięki nadtlenkowi wodoru.

H202 (nadtlenek wodoru) obecny jest w powszechnym użyciu jako woda utleniona. Redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA, do tego usuwa zanieczyszczenia obecne w skórze, powodując że wygląda ona młodziej.

Trzecim składnikiem jest kwas kojowy – środek o działaniu rozjaśniającym, usuwającym przebarwieniaOprócz tego jest  on antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów związanych ze starzeniem.

WSKAZANIA:

 • utrata napięcia skóry twarzy i ciała,
 • wiotka skóra
 • zniszczona skóra dłoni
 • szara, zmęczona skóra “palacza”
 • ujędrnienie skóry dekoltu,
 • blizny zanikowe (np. po trądziku i ospie wietrznej),
 • rozstępy,
 • wspomaganie leczenia przebarwień skóry,
 • oczyszczanie skóry łojotokowej,
 • zaskórniki
 • skóra trądzikowa
 • działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze

PRX-T33 stosuje się również jako uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak:

 • mezoterapia igłowa
 • mezoterapia mikroigłowa – dermapen
 • laseroterapia

REZULTATY:

 • oczyszczenie, odświeżenie i rozjaśnienie skóry
 • zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów
 • zmniejszenie stanów zapalnych
 • rozjaśnienie kolorytu, zmniejszenie widoczności przebrawień
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • zmniejszenie widoczności zmarszczek
 • zmniejszenie blizn i rozstępów

Peeling może być wykonywany o każdej porze roku – nie zawiera substancji fotouczulających. Zabieg charakteryzuje się niewielką inwazyjnością – brak klasycznego efektu łuszczenia się skóry. 

W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno.

Przygotowanie do zabiegu:

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

 • przed zabiegiem należy zgłosić lekarzowi przyjmowane leki,
 • w przypadku doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii,
 • pacjent nie może mieć czynnej opryszczki, a nawracające opryszczki należy zgłosić

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na aplikacji kilku warstw preparatu na skórę. Najpierw kosmetolog dokładnie oczyszcza powierzchnię skóry, która ma być poddana zabiegowi peelingu. Następnie nakłada preparat na wybrany obszar skóry i wmasowuje go ruchami liftingującymi. Po jego całkowitym wchłonięciu skóra jest zmywana płatkiem kosmetycznym nasączonym wodą. W zależności od stanu skóry aplikację preparatu należy powtórzyć kilka razy, aż do osiągnięcia widocznego efektu ujędrnienia skóry. Po zakończeniu zabiegu kosmetolog nakłada krem łagodzący na całą powierzchnię skóry poddaną zabiegowi. Wizyta, podczas której wykonuje się peeling, trwa około 30 minut.

Częstotliwość: 3-5 zabiegów w odstępach 7-10 dni

Peeling PRX-T®33 przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jednak, żeby efekt rewitalizacji skóry był stabilny, trzeba wykonać serię około 3 do 5 zabiegów w tygodniowych odstępach. Wówczas można liczyć na stabilny efekt odmłodzenia, utrzymujący się przez kilka miesięcy. Później potrzebne są zabiegi przypominające.

Kuracja może być wykonywana o każdej porze roku – również latem – oraz łączona z innymi procedurami medycyny estetycznej, np. mezoterapią igłową oraz Dermapen, laserowym odmładzaniem skóry, wypełnieniami kwasem hialuronowym. Zabieg PRX-T®33 wykonany przed mezoterapią lub nieablacyjnym laserem frakcyjnym wzmocni ostateczny efekt.

Zalecenia po zabiegowe:

Bardzo ważne jest stosowanie kremów regenerujących skórę (np. Cicalfate lub inne dobrane przez kosmetologa) przez kilka dni po zabiegu. Zaraz po zabiegu nie stosujemy intensywnych składników aktywnych tj. kwasy czy retinol, nie drażnimy skóry, pamiętamy o zasadach higieny.  Należy również przed wyjściem z domu nakładać krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF +50) przez okres 4 tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • czynna opryszczka (u osób mających nawracające opryszczki konieczne jest zastosowanie Heviranu przed, w trakcie i po zabiegu)
 • miejscowe infekcje skórne
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • podrażnienia i uszkodzenia skóry,
 • alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu
 • Opalona skóra, ciemny fototyp
 • Tanoreksja
 • Skłonność do powstawania keloidów
 • Leczenie izotretinoiną (zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii)

Objawy niepożądane:

 • bardzo rzadko nadmierna reakcja zapalna skóry (mrowienie, pieczenie)

Cena:

390 zł twarz 
450 zł twarz + szyja 
560 zł twarz + szyja + dekolt 

Zabieg mikronakłuwania skóry + peeling PRX t33

Innowacyjna terapia łącząca w sobie dwa specjalistyczne zabiegi jakimi są peeling chemiczny PRX T33 i mikronakłuwanie skóry. Taka terapia łączona daje gwarancje najlepszych efektów w krótszym czasie. Zabiegi stymulują skórę w różnym mechanizmie – zarówno mechanicznie za pomocą mikronakłuć, jak i chemicznie za pomocą peelingu kwasowego, a to doprowadza do poprawy jakości skóry, jej ujędrnienia, uelastycznienia i wygładzenia. Peeling chemiczny dociera do skóry głębiej i szybciej niżeli w pojedynczej terapii, a procesy regeneracyjne są już pobudzone dzięki mikronakłuciom. Skóra zagęszcza się i regeneruje szybciej, efekt końcowe są zintensyfikowane. Dodatkowo metoda ta pozwala skutecznie leczyć trudne problemy estetyczne – redukcja blizn, redukcja przebarwień czy redukcja rozstępów.

Cena : 850 zł – twarz