Pielęgnacja skóry naczyniowej

Cera naczyniowa jest uważana za dość kłopotliwą. Charakterystyczne dla niej są rumień, częste uczucie swędzenia, pieczenia i rozgrzania. Na początku objawy takie są sporadyczne, przemijają. Z czasem jednak prowadzą do trwałych zmian. Powstają obrzęki, wzrasta przepuszczalność naczyń włosowatych. Kruche naczynia, nie wytrzymując ciśnienia krwi, zaczynają pękać. W konsekwencji na skórze pojawiają się trwałe ślady – pajęczaki. Skóra naczyniowa narażona jest również na rozwój trądziku różowatego.

Kiedy stosować?

Jeśli Twoja skóra ma skłonność do częstego czerwienienia się pod wpływem emocji, zmian temperatury czy promieniowania UV, po spożyciu alkoholu, gorących napojów. Objawy te obserwujesz zwłaszcza w okolicach nosa, brody, policzków. Na Twojej twarzy widoczna jest sieć drobnych naczynek.

Nasze zabiegi dają następujące efekty:

– uszczelnienie i obkurczenie rozszerzonych naczynek

– wzmocnienie i uelestycznienie ścianek naczyń krwionośnych

– poprawa krążenia w naczyniach krwionośnych skóry

– regulacja ciśnienia osmotycznego

– zmniejszenie rumienia na twarzy

– wygładzenie cery i wyrównanie jej kolorytu

– uspokojenie i ukojenie skóry

– profilaktyka trądziku różowatego.

 

W tej kategorii proponujemy zabiegi:

AZELAC PEEL – Laboratorium Mediderma

Kwas azelainowy – zabieg oczyszczający dla skór z trądzikiem pospolitym i różowatym.

Zabieg przeznaczony do skóry łojotokowej, z trądzikiem różowatym, przebarwieniami. Zawiera kwas azelainowy, który działa przeciwzapalne i antyoksydacyjne, likwiduje rumień i krosty. Zmniejsza wydzielanie łoju. Działa przeciwbakteryjnie. Hamuje tyrozynazę, dzięki temu wyrównuje koloryt skóry. Reguluje nadmierne rogowacenie.

Azelac Peel jest szczególnie godny polecenia ze względu na niezwykle szerokie spektrum działania, które znacznie poprawia stan skóry objętej trądzikiem pospolitym i różowatym, których leczenie i pielęgnacja jest niezwykle trudna i czasochłonna.

WSKAZANIA:

  • zmniejsza wydzielanie łoju, poprawia jakość tłustej
  • zapalny i niezapalny trądzik różowaty
  • zapalny i niezapalny trądzik pospolity
  • łuszczyca
  • zapalenie mieszków włosowych
  • cera naczynkowa

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadawalający efekt?
W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6 – 8 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 2 tygodni lub jednorazowo w celu poprawienia wyglądu skóry.

Zabieg może być stosowany przez cały rok, również latem. Azelac Peel można wykonywać u kobiet w ciąży.

Cena zabiegu:
Pakiet 6 zabiegów: 900 zł
1 zabieg poza pakietem:200 zł

Peeling kawitacyjny z ultradźwiękowym mikromasażem

Doskonałe oczyszczenie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Dodatkowo podczas zabiegu wykonujemy relaksujący mikromasaż. Twoja skóra staje się lepiej dotleniona, komórki pobudzone do aktywności, substancje aktywne mogą łatwiej wniknąć w głąb skóry. Peeling kawitacyjny to oczyszczenie porów, wygładzenie skóry, jej wzmocnienie. Co ważne w odniesieniu do skóry naczyniowej, naczynia włosowate po zabiegu są wzmocnione i uszczelnione. Zalety tego zabiegu to również dogłębne nawilżanie, stymulacja dalszego nawadniania oraz zmiękczenie naskórka.

 

Technologie użyte w zabiegu: ultradźwięki

 
Multiregeneracja skóry naczyniowej

Peeling kawitacyjny z ultradźwiękowym mikromasażem

Doskonałe oczyszczenie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Dodatkowo podczas zabiegu wykonujemy relaksujący mikromasaż. Twoja skóra staje się lepiej dotleniona, komórki pobudzone do aktywności, substancje aktywne mogą łatwiej wniknąć w głąb skóry. Peeling kawitacyjny to oczyszczenie porów, wygładzenie skóry, jej wzmocnienie. Co ważne w odniesieniu do skóry naczyniowej, naczynia włosowate po zabiegu są wzmocnione i uszczelnione. Zaletami tego zabiegu są również dogłębne nawilżanie, stymulacja dalszego nawadniania oraz zmiękczenie naskórka.
Technologie użyte w zabiegu: ultradźwięki

Multiregeneracja skóry naczyniowej

Zabieg głęboko regenerujący polecany do skóry naczyniowej oraz jej odmiany – skóry z tak zwanymi nerwicami naczyniowymi. Jego główne zadanie polega na nawadnianiu, rozjaśnieniu i uspokojeniu zmęczonej skóry. Obkurczenie i wzmacnianie struktury uszkodzonych naczyń to już gwarancja mniejszego zaczerwienia i uzyskania jednolitego kolorytu.
Jeśli marzyłaś o promiennym wyglądzie i pięknym kolorze cery – ten spektakularny zabieg jest właśnie dla Ciebie.

Kuracja z witaminą C

Zabieg ma działanie odmładzające. Przeznaczony jest do skóry suchej i wrażliwej (także bardzo wrażliwej). Przyspiesza odnowę komórek, zmniejsza ich niekorzystne cechy – wrażliwość, rozszerzone naczynka krwionośne. Eliminuje uczucie suchości, opóźnia pojawienie się oznak starzenia się skóry, nadaje jej delikatną strukturę i zwiększa jej elastyczność oraz sprężystość.

Peeling Epionce Lite Refresh – skóra wrażliwa, trądzik różowaty

Peeling Epionce Lite Refresh jest nowym zabiegiem z rodziny zabiegów oczyszczająco-regenerująco-złuszczających. Służy odbudowie i regeneracji skóry.

Skład peelingu:

– kwas jabłkowy 30%

– kwas salicylowy 5%

– wyciąg z kory wierzby białej 14,5%

– wyciąg z cebuli 0,5 %

– pH– 2,9

Od tradycyjnych zabiegów keratolitycznych z zastosowaniem kwasów różni się tym, że jest przeznaczony:

– dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, nietolerującej silnych zabiegów złuszczających

– do cery z trądzikiem różowatym

– do wrażliwej skóry wokół ust

– do skóry młodej, z widocznymi zmianami trądzikowymi i potrądzikowymi

– do skóry dojrzałej, ziemistej, o zaburzonej gospodarce lipidowej

– jako zabieg odświeżający i odnawiający skórę po lecie i po zimie – jako jednorazowa kuracja upiększająca.

 

Ogromną zaletą zabiegu jest brak okresu rekonwalescencji i absencji w pracy z powodu powikłań pozabiegowych. Zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Zaczerwienienie to utrzymuje się ok. 2 godzin. Po tym czasie można wykonać makijaż. Łuszczenie jest niezauważalne. Skóra po zabiegu jest niezwykle gładka, o pięknym kolorycie, pory są zwężone. Dzięki obecności kwasu salicylowego zabieg hamuje powstawanie zaskórników i zmian trądzikowych, pomaga utrzymać świeżość i zdrowie skóry problemowej. Polecany od 20. roku życia.

LECZENIE NERWICY NACZYNIOWEJ I STANÓW ZAPALNYCH SKÓRY

Celem kuracji jest uspokojenie i wyciszenie skóry, wzmocnienie osłabionych naczyń, co powoduje, że teleagnentazje stają się mniej widoczne. Zmniejszają się zaczerwienienie, podrażnienie i szorstkość skóry. Zaleca się wykonanie serii zabiegów, od 3 do 6 . Ważna odpowiednia pielęgnacja kosmoceutykami.