Atopowe zapalenie skóry w gabinecie kosmetycznym

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

AZS to nic innego jak nawrotowe oraz przewlekłe schorzenie. Towarzyszy mu uczucie silnego świądu, suchości, podrażnienia,  a także zmiany zapalne o charakterze wyprysku. Według obecnych badań, przyczyną schorzenia jest najprawdopodobniej podłoże genetyczne. Skóra objęta tym problemem powinna być odpowiednio traktowana, a pielęgnacja domowa ukierunkowana na łagodzenie objawów.

Czy w przypadku tego schorzenia wizyta u kosmetologa będzie konieczna?

Regularne wizyty w gabinecie pozwalają na wspomaganie skóry w okresie nawrotu schorzenia, a także podtrzymują dotychczasowe efekty w momencie wprowadzenia skóry w stan remisji ( wyciszenie choroby). Zabiegi powinny opierać się na działaniu regenerującym, odbudowującym i silnie odżywczym. Bariera hydrolipidowa potrzebuje stałego wsparcia, wspomagania i działania ochronnego.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oczywiście niezwykle istotnym elementem całej “układanki” jest odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa, którą wykonujemy codziennie, sumiennie oraz regularnie. Warto dostarczać skórze cennych składników, które wspomogą prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej.

Idealnym rozwiązaniem dla skóry objętej atopowym zapaleniem skóry jest wprowadzenie takich składników jak:

 • lipidy, 
 • ceramidy, 
 • kwas hialuronowy, 
 • kwas laktobionowy, 
 • beta glukan, 
 • skwalan, 
 • witamina E
 • antyoksydanty ( niacynamid w niskim stężeniu)
 • kwas linolowy
 • wąkrota azjatycka
 • aloes, panthenol, alantoina


Pielęgnacja powinna być ukierunkowana na działanie wyciszające, łagodzące i silnie regenerujące. Oczyszczanie powinno być bardzo łagodne dla skóry, aby nie potęgować dodatkowo objawów schorzenia.
Ostatnim elementem o którym warto wspomnieć, jest sumienne stosowanie fotoprotekcji, również jesienią i zimą.

Jakie zabiegi rekomendujemy dla skóry objętej AZS?

Istnieje szereg zabiegów, jakie możemy zaproponować tak wymagającej skórze, natomiast jak zawsze podkreślamy, że wszystko jest sprawą bardzo indywidualną. Taka skóra wymaga specjalnego podejścia, ułożenia planu zabiegowego oraz ukierunkowania Klienta na konkretną pielęgnację domową. Nie możemy zapominać również o diecie, a także o wprowadzeniu suplementacji ukierunkowanej na wspomaganie skóry w procesach regeneracyjnych. Zabiegi mogą opierać się na wprowadzeniu do skóry cennych składników za pomocą różnych metod. Skóra objęta problemem atopowego zapalenia skóry, jak każda inna potrzebuje również złuszczania. Proces ten nie może być agresywny, tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem będą delikatne dla skóry enzymy lub kwasy.


Jeżeli macie jakiekolwiek zapytania dotyczące  opisanego schorzenia jakim jest atopowe zapalenie skóry, zapraszamy Was do pozostawienia wiadomości na Instagramie, Facebooku lub poprzez maila recepcja@studiopaula.pl. 
Zapraszamy także na Dermokonsultacje do kosmetologa, który opracuje indywidualny plan terapii gabinetowej i pielęgnacji domowej.