Cały świat pod wieżą Eiffla

Paulina Matuszewska, właścicielka Studio Paula body & soul, w październiku jako jedna z zaledwie trzech Polek uczestniczyła w prestiżowym szkoleniu marki Bologique Recherche w Paryżu. Dziś opowiada o swoich wrażeniach ze szkolenia i zabiegach, jakie przywiozła do Polski.

Kto brał udział w szkoleniu?

– W szkoleniu brali udział właściciele i terapeuci najlepszych salonów współpracujących z marką Biologique Recherche z ponad 50 krajów z całego świata. Szkolenie z jednej strony miało na celu podniesienie umiejętności i pogłębienie wiedzy dotyczącej zabiegów i kosmetyków Biologique Recherche – ta część była adresowana do terapeutów. Osobno odbywały się również wykłady poświęcone tematom: w jaki sposób stworzyć luksusowy salon na przykładzie Ambasady Urody w Paryżu, z jakiego typu pracownikami spotykamy się w naszych salonach i jak z nimi postępować, rola jaką odgrywają szkolenia dla pracowników salonów – ta część była adresowana do właścicieli.

Kto był organizatorem konferencji?

– Spotkanie zostało zorganizowane przez producenta luksusowych kosmetyków francuskich Biologique Recherche w Paryżu. Konferencja była podzielona na część teoretyczną, czyli wykłady oraz część praktyczną, czyli warsztaty. Wykłady prowadzone były przez samego założyciela firmy dr Philippe’a Allouche’a, natomiast wiedzę praktyczną przekazywali nam międzynarodowi szkoleniowcy. Zakres szkolenia obejmował poszczególne problemy skóry, np. trądzik różowaty, reaktywność, starzenie. Co więcej, omówiona została bardzo dokładnie pielęgnacja skóry głowy.

Czego dowiedziała się Pani podczas szkolenia?

– Bardzo duży nacisk położony był na przeprowadzenie prawidłowej diagnozy stanu skóry. Z doświadczenia wiemy, że jest to najtrudniejsza część nie tylko dla kosmetologa. Mogę powiedzieć, że przekazana została nam niemal „tajemna” wiedza, jak trafnie zdiagnozować problem skórny i jak sobie z nim poradzić.

Jakie zabiegi i kosmetyki – nowości – trafią dzięki szkoleniu do Pani studia?

– Jedną z nowości jest Vernix Treatment Intensywny Zabieg Regenerujący. Jest on kremową maską, która pomaga przywrócić odpowiednią kondycję skóry. Formuła tej maski-kremu odtwarza oryginalny skład mazi płodowej. Dzięki składnikom aktywnym bogatym w lipidy, proteiny i antyoksydanty efekty już po pierwszym zabiegu porównywane są z ponownymi narodzinami. Zabieg rekomendowany jest dla skóry zestresowanej, osłabionej, skóra osób przebywających przez długi czas w niekorzystnych warunkach atmosferycznych takich jak zimny i suchy klimat. Vernix Treatment to intensywny zabieg regenerujący, zainspirowany warstwą ochronną naskórka, którą ma każdy noworodek tuż po urodzeniu. Rewitalizuje i działa naprawczo. Odbudowuje ochronny film hydrolipidowy, przywracając odpowiedni poziom lipidów i nawilżenia. Zabiegowi towarzyszy przyjemny masaż. Już dzisiaj mogę powiedzieć ze znalazł swoich zwolenników w Bielsku-Białej, moi klienci są oczarowani efektami.

Kolejnym produktem jest Serum 3R – bogate w przetestowane składniki aktywne dla przedwcześnie starzejącej lub dojrzałej skóry. Pomaga przywrócić skórze promienność oraz gładkość, sprawia, że cera wygląda młodo i świeżo. Jest to kompletna kuracja ujędrniająca i przywracająca równowagę zrewitalizowanej skórze. Świetny sojusznik w zwalczaniu skutków czasu. Skóra jest widocznie piękniejsza, wygładzona, koloryt jest ujednolicony i rozświetlony. 3R oznacza skrót: Rewitalizacja + Regeneracja + Reperacja. Serum stymuluje ochronę skóry w walce z wolnymi rodnikami. Ujędrnia, pomagając wzmocnić strukturę skóry. Wycisza podrażnienia i stany zapalne dzięki składnikom przeciwzapalnym. Przywraca funkcje bariery hydrolipidowej. Naprawia DNA. Przywraca optymalny poziom nawilżenia skóry. Jest to idealne serum pod krem do samodzielnego stosowania.

Przywiozłam również produkt dla najbardziej wymagających klientów, szyty na miarę prawdziwą złotą nitką! Le Grand Serum to eliksir piękna, którego działanie jest coraz bardziej intensywne z każdą kolejną aplikacją. Wyjątkowe połączenie aż 27 składników aktywnych o działaniu poprawiającym napięcie i jędrność skóry, przeciwrodnikowym oraz nawilżającym, daje spektakularne rezultaty wypełnienia zmarszczek, wzmocnienia struktury skóry. Nadaje piękny koloryt i sprawia, że cera promienieje młodzieńczym blaskiem. Le Grand Serum to idealny produkt dla skóry w każdym wieku, który skutecznie zapobiega jej starzeniu.

Wspominała Pani także o pielęgnacji skóry głowy.

– Tak, nowością w Studio Paula body & soul jest pielęgnacja skóry głowy, dzięki której mamy rozwiązanie dla osób borykających się z nadmiernym łojotokiem, suchością skóry, wypadaniem włosów i nadwrażliwością. W naszym studio dostępne są zabiegi i preparaty dedykowane do pielęgnacji skóry głowy. Jednym z niezwykle skutecznych zabiegów są mikronakłucia skóry głowy. Mezoterapia mikroigłowa to metoda mikronakłuwania skóry, która przynosi znakomite efekty. Badania przeprowadzone w ośrodkach naukowych dowodzą, że wzrost poziomu kolagenu w skórze po zastosowaniu serii zabiegów sięga aż 390 proc. i jest wyższy niż w wypadku metod laserowych czy głębokich inwazyjnych peelingów. Jednocześnie zabieg mezoterapii mikroigłowej, powodując powstanie tysięcy mikrokanalików w skórze, podnosi absorpcję substancji aktywnych zawartych w specjalnym koktajlu do mezoterapii aż tysiąckrotnie. To doskonała metoda, dająca spektakularne efekty w walce z wypadaniem włosów oraz w poprawie ich wyglądu. Mikronakłucia stymulują cebulki włosowe, a składniki zawarte w Aktywnym Koktajlu do mezoterapii dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Aktywny Koktajl do mezoterapii Biologique Recherche jest bogaty w składniki aktywne pochodzące z najbardziej zaawansowanych badań biotechnologicznych oraz w witaminy, daje głębokie i wielokierunkowe rezultaty nawet w przypadku skór bardzo mocno zdewitalizowanych.

Z kim miała Pani okazję spotkać się w Paryżu?

– Wyjazd do Paryża był przede wszystkim szkoleniowy, bardzo się cieszę, że osobiście miałam okazję poznać dr Philippe’a Allouche’a i porozmawiać z nim o metodologii Biologiqure Recherche, poruszyłam tematy, z którymi miałam problem i zostały rozwiązanie. Oczywiście, dotyczyły one problemów skórnych moich Klientów.

Co było dla Pani największym zaskoczeniem?

– Nie było nic co mogło mnie zaskoczyć, program szkolenia został perfekcyjnie przygotowany od początku do końca.

Jak podobało się Pani miasto i Akademia?

– Paryż to niekwestionowane miasto mody szyku i elegancji. Akademia Urody w Paryżu to wyjątkowe miejsce. Wielkim moim marzeniem jest stworzyć namiastkę tego klimatu w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że Klienci odwiedzający Studio Paula body & soul mogą to odczuć osobiście.