Celne uderzenie w punkt – FALA AKUSTYCZNA na cellulit i oporny tłuszcz

CO TO JEST FALA UDERZENIOWA?

W głowicy urządzenia generowana jest fala akustyczna charakteryzująca się dużą dawką ciśnienia, które wzrasta bardzo szybko względem ciśnienia na zewnątrz. Właściwości fali uderzeniowej wykorzystywane są do zabiegów medycyny estetycznej i fizjoterapii. Fala akustyczna stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych.

 NA CZYM POLEGA ZABIEG STORZ?

Głowica STORZ w kontakcie ze skórą generuje falę dźwiękową, która wytwarza energię w postaci ciśnienia. Energia przeniesiona do wnętrza tkanek powoduje rozerwanie włókien otaczających komórki tłuszczowe. Następnie organizm usuwa rozbite komórki tłuszczowe w trakcie naturalnego procesu metabolicznego.

 JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Elementem integralnym zabiegu jest przeprowadzenie z pacjentem przed rozpoczęciem procedury szczegółowego wywiadu i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Kolejnym krokiem jest palpacyjna i wzrokowa ocena grubości tkanki tłuszczowej, w celu określenia stopnia zaawansowania cellulitu. Terapeuta rozpoczyna zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej. Na leczone miejsce nakładany jest żel, w celu lepszego przewodzenia fal. Zabieg  nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

 JAKICH EFEKTÓW MOŻNA OCZEKIWAĆ PO ZABIEGU?

Stymulacja mikrokrążenia (krwi i limfy)

Wzrost metabolizmu

Stymulacja macierzy komórkowej

Działanie przeciwzapalne i antybakteryjne

Stymulacja czynników wzrostowych (neogeneza naczyń, kości i kolagenu)

Stymulacja komórek macierzystych

ILE ZABIEGÓW WYMAGANYCH JEST DO POŻĄDANEGO EFEKTU?

Seria zabiegowa liczy od 6 do 12 zabiegów (optymalnie 10 zabiegów). Najlepsze efekty widoczne są nawet 2-3 miesiące od ostatniego zabiegu. Po zakończonej serii należy zabieg powtarzać raz w miesiącu dla podtrzymania efektów.

 JAKIE SĄ ZALECENIA PO ZABIEGOWE?

Krótki drenaż zaraz po zabiegu i/lub aktywność fizyczna

Picie 2 litrów wody dziennie

Lekka zbilansowana dieta