Modelowanie sylwetki

Arosha Waveshape

WAVESHAPE to urządzenie wyposażone w płyty mocujące, które wykorzystują równocześnie emisję dwóch różnych rodzajów energii – ultradźwięków i energii elektrycznej, aby skutecznie zwalczać cellulit, zlokalizowaną tkankę tłuszczową oraz poprawiać napięcie mięśniowe. Jego skuteczność zapewnia połączenie z określonymi bandażami, które umożliwiają optymalne przenoszenie energii i składników aktywnych.

Wskazania: 
• cellulit wielopostaciowy
• retencja wody,
• zwiotczenie skóry
• zastoje limfy i złogi metaboliczne
• osłabienie mięśni
• zakwasy mięśni
• osłabiony metabolizm i niedotlenienie tkanek

Programy zabiegowe
• lifting i ujędrnianie ciała
• modelowanie sylwetki
• lipolizy i redukcja tkanki tłuszczowej
• drenaż
• detoksykacja
• redukcja cellulitu
• stymulacja mięśni (bierna gimnastyka)
• poprawa mikrocyrkulacji
• przyspieszenie metabolizmu i dotlenienie

Zabieg wykonywany jest w połączeniu z bandażami Arosha lub samodzielnie w celu stymulacji mięśni.
Polecana seria zabiegowa: 1-2 razy w tygodniu w serii 8-10 zabiegów

Bandaże AROSHA

Przedstawiamy nowy zabieg modelujący, ujędrniający oraz pomagający w walce ze skórką pomarańczową: bandażowanie AROSHA.

Oryginalne produkty Arosha oraz same zabiegi bandażowania przybyły do nas ze słonecznych Włoch.

Mimo faktu, że już po pierwszym zabiegu widoczna będzie różnica w stanie skóry, spektakularne efekty uzyskujemy po wykonaniu serii 8 ponaddwugodzinnych zabiegów.

Podczas pełnej serii zabiegów nasze ciało poddane będzie w sumie 16 godzinom intensywnej pracy. W tym:

– ponad 2 godziny działania eksfoliacji hydrożelowej z AHA 5%
– prawie 5 godzin na działanie aktywnych substancji zawartych w bandażach Arosha
(w zależności od dobranego programu zmieniać będziemy rodzaj bandaży, a co za tym idzie aktywne składniki w nim zawarte)
– ponad 8 godzin intensywnego manualnego masażu modelującego uda, pośladki oraz brzuch preparatami Arosha dobranymi w zależności od stosowanego w danym zabiegu bandaża.

Na początku pierwszego  wykonamy dodatkowo suchy peeling w postaci szczotkowania ciała za pomocą specjalnej naturalnej szczotki. Włosie szczotki wykonane jest z włókien roślinnych zwanych Tampico, pozyskiwanych z Agave Lechuguilla, soczystej rośliny występującej na obszarach pustynnych w północnej części Meksyku.
Szczotkowanie ciała trwać będzie kilka minut, podczas tego zabiegu przekażemy Państwu techniki jego wykonania, ponieważ szczotkę otrzymają Państwo dla siebie, aby szczotkować ciało ok. 3 minut codziennie jako zadanie domowe podczas serii zabiegów.

Z JAKICH ETAPÓW SKŁADA SIĘ ZABIEG BANDAŻOWANIA AROSHA?
Ponaddwugodzinny zabieg został dopracowany w najmniejszych szczegółach i będzie składał się z 3 etapów:
I etap – eksfoliacja hydrożelowa z AHA 5% na uda pośladki i brzuch
II etap – bandażowanie ciała Arosha specjalnie dobranym rodzajem banda


W programie na skórkę pomarańczową oraz w programie wyszczuplającym (na zlokalizowaną tkankę tłuszczową) wykorzystywać będziemy następujące aktywne rodzaje bandaży:

Aqua Drain
Jest to bandaż stymulujący naturalny drenaż, pobudzający przemianę międzykomórkową, redukuje zatrzymanie wody w organizmie oraz przynosi ulgę opuchniętym nogom.
Slim Cel
Bandaż ten zawiera kofeinę, pomaga rzeźbić ciało, likwiduje mikro urazy, napina skórę, usuwa toksyny oraz pomaga zniszczyć komórki tłuszczowe.
Cel Term
Antycellulitowy bandaż z wyciągiem z kawy oraz brązowej algi, likwiduje zastój limfy, a tym samym opuchlizny i obrzęki.

Bandaże będą stosowane zgodnie z programem w odpowiedniej kolejności, aby uzyskać najlepszą skuteczność.

Każdej pacjentce zakładamy specjalny box, w którym skompletowane będą wszystkie produkty całej serii zabiegów. Kolejno odnotujemy na nim każdy z przeprowadzonych zabiegów. Przed pierwszym zabiegiem możemy również dokonać pomiaru obwodów ciała, aby porównać je z wynikami, jakie uzyskamy po 5. oraz 8. zabiegu.

JAKIE ZABIEGI SĄ DO WYBORU?
– Program na skórkę pomarańczową (seria 8 zabiegów)
– program wyszczuplający (na zlokalizowaną tkankę tłuszczową) (seria 8 zabiegów).

 

PRESOTERAPIA

Presoterapia jest to pneumatyczny masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała. Ruchy te wykonywane są w określonej kolejności i odpowiednim tempie, w celach pielęgnacyjnych i leczniczych. Delikatny, rytmiczny masaż uciskowy sprzyja relaksacji, odpręża i działa lekko przeciwbólowo, wspomagając walkę ze skutkami stresu i zmęczenia. Skuteczny system presoterapii, poprawia krążenie krwi w organizmie i zmniejsza zastoje limfatyczne. Zapewnia doskonałe wyniki, pozwala wykonywać zabiegi na nogach, rękach i biodrach.

W odróżnieniu od klasycznego drenażu, w presoterapii masaż wykonywany jest przez specjalny kombinezon, który stopniowo napełniając się powietrzem, uciska tkanki i stymuluje przepływ limfy. Wykorzystanie urządzenia umożliwia uzyskanie najlepszych możliwych rezultatów – zabieg jest wykonany niezwykle precyzyjnie, a jego parametry są dobrane do problemu estetycznego, z którym zgłasza się do nas klientka.

Wskazania:
• Usunięcie zastojów wodnych z organizmu;
• Niwelowanie obrzęków limfatycznych, żylnych i pooperacyjnych;
• Pobudzenie układu krążeniowego i limfatycznego;
• Ujędrnienie skóry;
• Wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki;
• Detoksykację organizmu;
• Niwelowanie cellulitu, szczególnie wodnego;
• Poprawę odżywienia i natlenienia tkanek;

Przeciwwskazania do presoterapii:
• Choroby serca i niewydolność krążenia
• Metalowe protezy
• Rozrusznik serca
• Epilepsja;
• Choroby nowotworowe
• Zaburzenia psychosomatyczne
• Niewydolność oddechowa, nerek czy wątroby
• Aktywne infekcje, stan podgorączkowy

Programy zabiegowe: 
• cellulit włóknisty, wodny
• wyszczuplanie
• drenaż limfatyczny
• detoks
• poprawa krążenia
• zabieg antystresowy
• masaż

Czas zabiegu to 30min
Zalecana ilość zabiegów 1-2 razy w tygodniu, w kuracji: 8-10 zabiegów.
Następnie dla podtrzymania efektu 1 raz w miesiącu.

Kriolipoliza Cooltech czyli wyszczuplanie poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych

Cooltech gwarantuje trwały rezultat odchudzania już po jednym zabiegu dzięki wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy – naturalnego procesu usuwania z organizmu komórek tłuszczowych uszkodzonych w wyniku długotrwałego poddania temperaturom w zakresie minus 6-8 stopni.

cooltech_banner-1024x358

Kriolipoliza Cooltech jest nieinwazyjnym zabiegiem medycznym, działającym na tkankę tłuszczową, polegającym na kontrolowanym chłodzeniu tkanki, przy pełnym zabezpieczeniu skóry przed odmrożeniem. CoolTech posiada wyjątkowo wydajne generatory zimna, dzięki czemu bardzo szybko osiąga optymalną temperaturę zabiegu – to gwarantuje skuteczne oddziaływanie na komórki tłuszczowe przez cały czas trwania zabiegu. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie podciśnienia zasysającego fał skóry  wraz z tkanką podskórną do aplikatora w celu wyizolowania obszaru zabiegu i ograniczenia ukrwienia tkanki tłuszczowej przez co unikamy wtórnego podgrzewana komórek tłuszczowych.

W efekcie tkanka tłuszczowa, która ma dużą podatność na działanie zimna, jest trwale niszczona  i ulega stopniowej eliminacji. Proces rozpoczyna się po 15 dniach od zabiegu i trwa około 90 dni.

Wynikiem tego procesu jest ogólna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi.

SPM Digital Jedyny aparat w Bielsku-Białej

SPM Digital o skuteczność terapii antycellulitowej świadczy o tym również doświadczenie profesjonalnie przeszkolonych pracowników wykonujących zabieg. Wieloletnie doświadczenie pozwala dobrać indywidualną terapię.

Twoje ciało-nasi specjaliści-wspólne piękno

spm

Zasada działania SPM Digital polega na zasysaniu skóry do wnętrza szklanych baniek. Uniesione w ten sposób komórki cellulitowe są mechanicznie rozcierane, a to pozwala na lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne. Efektem tego oddziaływania jest stymulacja unaczynienia oraz przyspieszenie procesów przemiany materii. Dochodzi do mobilizacji depozytów tłuszczu, zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych i ułatwienia odprowadzenia produktów przemiany materii do układu limfatycznego i ich wydalenia.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, polecamy wykonać serię zabiegów. Liczba zabiegów w serii zależy od stanu skóry, wieku i zaangażowania klientki. Zabiegi wykonujemy dość często, bo 2 lub 3 w tygodniu. Zabieg zmniejszy grudki cellulitowe, ale również przyspieszy usuwanie toksyn z organizmu, zmniejszy obrzęki i ujędrni ciało.

„Piękno i zdrowie to prezenty, które możesz podarować sobie sama.”

dr Rudolf Weyergans

Jak oddziałuje SPM na skórę twarzy i szyję?

Z czasem skóra na twarzy staje się coraz bardziej wiotka, pomarszczona,
a skóra na pozostałych częściach ciała pozostawia wiele do życzenia.
Rozwiązaniem tych problemów jest SPM – nowoczesna metoda ujędrniania skóry. Masaż podciśnieniowy za pomocą pomp ssących poprawia napięcie skóry, stymuluje przepływ limfy, oczyszcza i wzmacnia tkankę podskórną. Stymulujący masaż poprawia krążenie tętnicze. Szybszy przepływ krwi dotlenia wszystkie warstwy skóry, odżywia ją. Wszystkie procesy dzięki temu przebiegają dynamicznie, powstają nowe komórki skóry, fibroblasty stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Czy masaż można wykonać na okolicę oczu?

Oczywiście, masaż SPM można wykonać na okolicę oczu. Wykonywany jest pojedynczą, małą, prostokątną banieczką. Skóra pod oczami jest zazwyczaj cienka, wiotka, poszarzała, widoczne są podkówki oraz opuchnięcia. Na te wszystkie problemy SPM działa rewelacyjnie. Intensywny przepływ krwi i limfy detoksykuje, rozjaśnia i drenuje górną i dolną powiekę. Przy serii zabiegów widocznie odmładza i liftinguje.

Jakie są odczucia podczas masażu?

Masaż jest bardzo przyjemny i odprężający. Delikatnie pobudzona skóra daje uczucie ciepła, lekkie zaczerwienienie jest widoczne przez godzinę od zabiegu. Zabieg kończy nałożenie chłodnej maski żelowej, dającej uczucie komfortu, również nawilża i napina ona skórę.
Zaleca się przeprowadzenie serii 5
10 zabiegów, po dwa zabiegi w tygodniu.

Przeciwwskazania do masażu SPM

– opryszczka aktywna

– ciąża, laktacja

– infekcje skórne

– trądzik różowaty

– aktywny trądzik młodzieńczy

– stany gorączkowe

– po ekstrakcji zęba.

 SPM Digital, niemieckie urządzenie o bardzo prostym, ale skutecznym działaniu oraz wieloletnie doświadczenie kosmetologa gwarantują efekty wysmuklenia, ujędrnienia oraz przywrócenie zgrabnej, zadbanej i zdrowej sylwetki. Masaż SPM przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić swój wygląd w naturalny i bezpieczny sposób.

Co wyróżnia masaż SPM od innych urządzeń masujących?

To pierwszy opatentowany sprzęt do masażu próżniowego. Początkowo używany w uzdrowiskach i sanatoriach w Niemczech jako masaż limfatyczny i pobudzający krążenie. Ale z czasem okazało się, że świetnie likwiduje cellulit i napina skórę. Urządzenie SPM Digital posiada płynną regulację mocy zasysania. Można więc ustawić parametry urządzenia do odczuć i upodobań klienta, tak aby zabieg był skuteczny. Urządzenie wyróżnia też liczba i wielkość aplikatorów „baniek”, które dobiera się do masowanej okolicy. Dzięki temu masaż jest bardzo dokładny i precyzyjny, co zwiększa efektywność zabiegu. Masaż np. okolic kolan, tuż przy stawie nie jest problemem, możemy zlikwidować wiotką skórę i nawisy nad kolanami. Masaż SPM wykonujemy bezpośrednio na skórze posmarowanej olejem, to daje płynność ruchów i o wiele głębszą stymulację.

Ilu zabiegów potrzeba, aby ujędrnić skórę?

Należy wykonać minimum 10 zabiegów. Oczywiście, ostateczną liczbę i przebieg kuracji ustalamy indywidualnie, po konsultacji. Trzeba też pamiętać o tym, że im starsza osoba i większy problem, tym zabiegów należy wykonać więcej. Ale u każdej osoby efekty są widoczne i każda skóra, nawet ta bardzo zaniedbana, reaguje na masaż SPM. To właśnie cały fenomen techniki SPM, a przecież to tylko „zwykły” masaż.

Masaż antycellulitowy

Cellulit (skórka pomarańczowa) jest prawdziwą zmorą wielu kobiet. Defekt ten powoduje nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii i najczęściej atakuje biodra, pośladki, uda, brzuch, a czasem także ramiona. Optymalnym zabiegiem antycellulitowym jest masaż stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Stymuluje procesy spalania tkanki tłuszczowej, zmniejsza zastoje limfatyczne, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn. Poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry. Staje się ona gładsza, bardziej jędrna i sprężysta. Masaże antycellulitowe wykonywane są w serii w celu osiągnięcia kompleksowego efektu (zalecana seria to od 5 do 10 zabiegów). Stosowany regularnie, najlepiej z manualnym drenażem limfatycznym lub w połączeniu z masażem bańką chińską oraz z użyciem doskonałego ujędrniającego koncentratu i olejków aromaterapeutycznych do ciała, szybko przynosi widoczne efekty – wyszczuplenia, gładkiej i jędrnej skóry.

Masaż lodem

Cellulit to rozdęte komórki tłuszczowe w tkance podskórnej. Za bezpośrednią przyczynę cellulitu uznaje się dysfunkcję mikrokrążenia i w efekcie niedotlenienie, niedożywienie i nieoczyszczenie komórek z toksyn. Komórki tłuszczowe zaczynają magazynować toksyny, w wyniku czego jeszcze bardziej powiększają się i uciskają naczynia krwionośne, pogłębiając tym samym ich dysfunkcjonalność.

Prawidłowe komórki tłuszczowe mają średnicę około 12 mm. U osób z cellulitem potrafią powiększyć się kilkudziesięciokrotnie i osiągnąć rozmiary nawet ziarna fasolki.

W odpowiedzi na zimno nasz organizm stara się wytworzyć dodatkowe ciepło poprzez nasilenie tempa przemiany materii mobilizującej do spalania tkanki tłuszczowej. Tłuszcz jest pobierany przede wszystkim z tych obszarów tkanki podskórnej, które są lepiej ukrwione w danym momencie. Masaż lodem, przyspieszając tempo ogólnej przemiany materii, stymuluje miejscowe krążenie krwi i limfy w obszarach skóry objętych nim. Tym samym powoduje aktywne włączenie tych miejsc w przyspieszony proces ogólnej przemiany materii. Dlatego redukuje tkankę tłuszczową masowanych miejsc, odprowadza zalegające produkty przemiany materii i DZIAŁA ANTYCELLULITOWO!!!

Dlaczego cellulit nie lubi masażu lodem?

Masaż lodem, obniżając temperaturę masowanych miejsc, uruchamia mechanizmy adaptacyjne regulacji cieplnej. Powoduje w pierwszym momencie zwężenie naczyń krwionośnych, co pozwala na ograniczenie oddawania ciepła. Później rozszerzenie, znów zwężenie. Zjawisko to zostało nazwane falowaniem Lewisa. Zwężenie i rozszerzenie naczyń powtarza się przez jakiś czas po zakończeniu oziębienia. Jest gimnastyką naczyń krwionośnych.

Masaż lodem jest efektywnym masażem sportowym. Wspomaga odnowę powysiłkową. USUWA Z MIĘŚNI METABOLITY WYSIŁKU popularnie nazywane kwasem mlekowym. W krótkim czasie REGENERUJE MIĘŚNIE. Terapia zimnem jest stosowana przy zmęczeniu mięśni, w zespołach bólu mięśniowo-powięziowego. Następujące po zakończeniu masażu lodem gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych doprowadza do silnego przekrwienia mięśni połączonego ze wzrostem stężenia dostarczanego do nich tlenu. Ułatwia to usuwanie z mięśni zbędnych produktów przemiany materii, takich jak mleczany oraz histamina, poprawia kondycję mięśni i zmniejsza odczuwanie bólu. Efekt ten jest wykorzystywany m.in. w leczeniu kontuzji mięśni.

Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Większość dolegliwości bólowych ma podłoże zapalne. Najczęstsze dolegliwości, czyli bóle kostno-stawowe, są spowodowane stanem zapalnym w nadmiernie napiętych i przeciążonych mięśniach lub stanem zapalnym nerwów wywołanym przez ucisk.

Stan zapalny to obrzęk i przekrwienie. Ponieważ masaż lodem powoduje w pierwszym momencie gwałtowne obkurczanie się powierzchniowych naczyń krwionośnych, tym samym zmniejsza obrzęk i przez to ZMNIEJSZA STAN ZAPALNY oraz obszar urazu.

Znajduje zastosowanie: w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa, w dyskopatiach, w stanach reumatycznych dotyczących mięśni.

Korzystny wpływ na układ nerwowy

Masaż lodem ma zastosowanie w leczeniu bolesnego napięcia mięśni. Stan nadmiernego napięcia mięśni jest związany z ich nieprawidłową reakcją na bodźce. Prowadzi do przykurczów i osłabienia mięśni, a w konsekwencji do ograniczenia ruchów. Występuje przy różnego rodzaju schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

Masaż lodem OBNIŻA NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE.

Poprzez zmniejszenie przewodnictwa nerwowego i obniżenie reaktywności obwodowych zakończeń czuciowo-nerwowych podwyższa próg odczuwania bólu. Dlatego masaż lodem wykazuje szczególną skuteczność terapeutyczną, gdy jest stosowany przed jakimkolwiek postępowaniem ruchowym w chorobach narządu ruchu.

Wspomaga pracę serca.

Masaż lodem pobudza układ krwionośny do pracy. To powoduje wzmożone zasilanie organów w tlen i substancje odżywcze. Zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu i toksyn, a także wchłanianie obrzęków.

Zwiększa ilość krwi bogatej w tlen. Masaż lodem zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Przyspieszając cyrkulację krwi w naczyniach krwionośnych, dostarcza większą ilość krwi do płuc.

Poprawia samopoczucie. Masaż lodem całego ciała najpierw zwiększa pobudzenie układu nerwowego współczulnego i działa po prostu orzeźwiająco. Jednak stopniowo doprowadza do przewagi układu przywspółczulnego, wywołując po zabiegu efekt relaksacji. Powoduje zwiększenie wydzielania endorfin, które znieczulają i przede wszystkim poprawiają samopoczucie! Doskonale działa w stanach znużenia oraz po dużym przegrzaniu wysiłkowym. Przyspiesza metabolizm – wspomaga terapię nadwagi.

Hartuje i witalizuje organizm.

Zahartowanie oznacza niewrażliwość naczyń włosowatych błony śluzowej nosa i górnych dróg oddechowych na nagłe zmiany temperatury. Osiąga się tę zdolność fizjologiczną dzięki gimnastyce naczyń krwionośnych poprzez kontrolowane narażenie na zmienność temperatur. System naczyniowy jest wówczas mało wrażliwy na chłód, nie blokuje dopływu krwi i nie hamuje reakcji odpornościowej.

Ma działanie pielęgnacyjne.

REDUKCJA CELLULITU jest efektem pielęgnacyjnym masażu lodem. Poprzez stymulację układu krążenia i układu limfatycznego skóra zostaje pobudzona do spalania tkanki tłuszczowej i aktywnego pozbycia się zalegających w niej toksyn. Masaż lodem dodatkowo rozbija złogi (grudki) tłuszczu.

Masaż lodem jest również doskonałym balsamem do skóry, poprawiającym jej strukturę i opóźniającym procesy starzenia. Masaż lodem WZMACNIA WŁÓKNA KOLAGENOWE, które są rusztowaniem skóry.