Okolice oczu

Czy wiedziałaś, że skóra wokół oka ma zaledwie 0,5 mm grubości? To niewiele, aż cztery razy mniej niż w przypadku skóry twarzy! Cechą charakterystyczną tej partii jest także fakt niemal całkowitego pozbawienia jej gruczołów łojowych, mniejsza ilość włókien kolagenowych i elastyny. Mięśnie powiek, które otaczają oko, bez ustanku pracują. Rozciągają i kurczą się, co skutkuje w mrugnięciu, czy zmianie położenia podczas uśmiechu. Nieuniknione jest szybsze lub późniejsze powstanie zmarszczek mimicznych. Ponadto wrażliwość tego miejsca sprawia, że często pojawiają się tutaj obrzęki i zasinienia, które są odpowiedzią na stres, zmęczenie, niewłaściwe odżywianie się.

Kiedy stosować?

W wieku 25 lat pojawiają się pierwsze zmarszczki, dlatego na okolice oczu należy zwrócić baczniejszą uwagę już w chwili ukończenia 20 lat, kiedy pomału, ale systematycznie zmniejsza się produkcja kolagenu.

Nasze zabiegi dają następujące efekty:

zapewnienie ochrony przed przedwczesnym starzeniem

ujędrnienie i uelastycznienie skóry wokół oczu

pobudzenie cyrkulacji krwi i limfy w skórze

odprowadzenie nadmiaru zgromadzonej wody i toksyn z tkanek

niwelowanie oznak zmęczenia i stresu

głębokie nawilżenie i odżywienie skóry

zmniejszenie obrzęków, opuchnięć, miejsc sinych i worków pod oczami

wygładzenie oraz redukcja zmarszczek i zagłębień

wzmocnienie delikatnej skóry pod oczami

W tej kategorii proponujemy zabiegi:

Peeling powiek

Głęboki, niezmiernie skuteczny peeling skóry wokół oczu na bazie kwasu mlekowego i glikolowego, polecany osobom z sińcami pod oczami, drobnymi zmarszczkami. Efekt to zredukowanie kurzych łapek, napięcia i głębokie nawilżenie delikatnej, przesuszonej zmęczonej skóry w tym miejscu. Peeling powiek ponadto likwiduje notoryczne obrzęki.