Przebarwienia plamki

Ciemne plamy, piegi i znamiona barwnikowe to defekt kosmetyczny powstały najczęściej w wyniku długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Komórki barwnikowe skóry, melanocyty, zaczynają produkować za dużo ciemnego barwnika, który rozkłada się nierównomiernie, tworząc plamy pigmentacyjne. Powstają one głównie w miejscach poparzeń słonecznych, stanów zapalnych na skórze, szczególnie przy cerze trądzikowej albo w efekcie stosowania światłouczulających leków, ziół i kosmetyków.

Kiedy stosować?

W przypadku skóry o nadmiernej lub nierównomiernej pigmentacji, gdy charakterystyczne są miejsca o ciemniejszym zabarwieniu – plamy barwnikowe, najczęściej w kolorze brązu, które bardzo łatwo ciemnieją pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne.

Nasze zabiegi dają następujące efekty:

rozjaśnienie i odświeżenie cery

wyrównanie pigmentacji i kolorytu skóry

redukcja plam i przebarwień posłonecznych

zahamowanie syntezy melaniny i powstawania przebarwień

stymulacja odnowy komórkowej.

W tej kategorii proponujemy zabiegi:

Mikrodermabrazja (twarz)

Nowoczesny zabieg, który poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z różnymi problemami skórnymi. Polecany do cery o nierównej strukturze i kolorycie, zniszczonej, zmęczonej i przesuszonej. Usuwa powierzchniową warstwę skóry, dzięki czemu stymuluje naturalną odbudowę nowej tkanki i poprawia kondycję skóry. Wygładza ją, regeneruje, poprawia elastyczność, spłyca drobne zmarszczki, rozjaśnia zaburzenia pigmentacyjne i przebarwienia, redukuje uszkodzenia spowodowane promieniami UV. Znacznie zwiększa poziom absorbcji aplikowanych składników aktywnych i stymuluje mikrokrążenie.