Przygotowanie skóry na lato

Po okresie zimowym nasza skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Często jest przesuszona, naskórek jest grubszy i szorstki, a to reakcja na zmiany temperatur, ogrzewane suche powietrze, wiatr, mróz. Okres wiosenny to czas zmian w pielęgnacji – tak, by dać skórze szansę na pełną regenerację. Ma być nie tylko piękna, ale – przede wszystkim – zdrowa.

Jak przygotować skórę do lata?

Przed latem warto zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne odbudowujące barierę hydrolipidową. Ich celem jest łagodzenie stanów zapalnych, odżywienie i nawilżenie skóry.

W Klinice Studio Paula kosmetolodzy dobierają zabieg do aktualnego stanu skóry. Często zabieg odżywczy poprzedzony jest oczyszczeniem i złuszczeniem martwego naskórka, tak aby skóra lepiej wchłaniała składniki aktywne.

Podczas przygotowywania skóry do lata należy zwrócić szczególną uwagę na filtry UV.  Ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko zapobieganie oparzeniom słonecznym, ale także ochrona przed starzeniem się skóry.
Promieniowanie UVA to ok. 90 % promieniowania jakie pochłania nasza skóra. Jest dokładnie takie samo 1 sierpnia jak i 1 stycznia. Przenika przez chmury i szyby. Powoduje starzenie skóry, powstawanie przebarwień i powiększa zmiany naczyniowe, poprzez rozgrzewanie skóry. Dlatego ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana cały rok, niezależnie od pogody. Rozpoczęta odpowiednio wcześnie przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia. Istotny jest także wpływ promieniowania UV na stymulacje procesów nowotworowych w skórze. Dlatego wysokiej jakości filtry UV to niezbędny kosmetyk.

Kosmetyki z filtrem UV to kompleksowe rozwiązanie dla naszej skóry – oprócz ochrony przeciwsłonecznej zapewnia odpowiednią pielęgnację dzięki zawartym składnikom aktywnym.

Jaki wybrać preparat z filtrem ?

Na rynku dostępne są preparaty z filtrami chemicznymi i fizycznymi (mineralnymi), a także mieszaniny tych substancji.
Filtry chemiczne zawierają w swoim składzie związki chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UV i zamieniają je na energię cieplną w skórze. Z tego względu nie są polecane w przypadku skór naczyniowych i wrażliwych, natomiast dobrze sprawdzą się przy skórach mieszanych ze względu na lekką konsystencję.
Filtry fizyczne czyli mineralne działają na zasadzie odbijania promieniowania UV od powierzchni skóry. Główne składniki filtrów mineralnych to tlenek cynku i ditlenek tytanu. Są to preparaty wskazane przy skórach alergicznych, wrażliwych, a także dla skóry dziecka.

Dlatego, aby  dobrać odpowiedni krem z filtrem UV należy najpierw ocenić stan skóry, jej aktualne potrzeby – na tej podstawie nasi kosmetolodzy podczas konsultacji dopasują preparat idealny dla Ciebie.

 

Antyoksydanty to także substancje niezbędne w okresach letnich. Wzmacniają skórę, są składową jej mechanizmów obronnych, ułatwiają niwelowanie skutków ekspozycji na słońce czyli usuwanie wolnych rodników, które tworzą się właśnie pod wpływem promieniowania UV.

Antyoksydanty to przede wszystkim witamina C i witamina E, beta-karoten, kwas ferulowy, koenzym Q10 czy roślinne flawonoidy. Preparaty bogate w antyoksydanty dobieramy do aktualnego stanu skóry podczas konsultacji kosmetologicznej.

 

Kluczowym zatem elementem pielęgnacji przeciwstarzeniowej jest odpowiedni dobór filtrów w połączeniu ze skutecznym, stabilnym systemem antyoksydantów.