Zabiegi na ciało

Masaż autorski Studio Paula – masaż na cztery ręce, nazywany także masażem synchronicznym.

Jeśli klasyczny masaż wykonywany przez jednego masażystę potrafi przenieść do krainy błogości to masaż na cztery ręce ekstremalnie potęguje tego typu doznania.

Autorski masaż na cztery ręce w Studio Paula wykonywany jest przez dwie masażystki jednocześnie. Jest wyjątkowy ponieważ odczuwasz równoczesny dotyk dwóch osób, Twoje ciało wchodzi w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Zsynchronizowane ruchy z elementami rozciągania wzdłuż włókien mięśniowych działają silnie rozluźniająco i terapeutycznie.

Masaż na 4 ręce dostarcza podwójnie silnych wrażeń, w żaden sposób nieporównywalnych z innymi masażami.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami, jest formą masażu znaną od bardzo dawna i niezwykle cenioną przez kulturę wschodu. Zawiera w sobie elementy akupresury, aromaterapii oraz termoterapii. W szczególności masaż ten jest polecany w celach relaksacyjnych ale również prozdrowotnych wynikających z prostych dobrodziejstw jakie daje ciepło i ucisk. Masaż ten wykorzystuje przepływ energii przez organizm i oddziałuje zwłaszcza na ważne narządy wewnętrzne. Sekretem tego masażu są specjalne rozgrzane kamienie, cechujące się wysokim przewodnictwem cieplnym, które usprawniają przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm. Oddają one, w kontakcie z ciałem człowieka ciepło usprawniając podstawową przemianę materii, wspomagają działanie pompy mięśniowej, tym samym skóra oraz mięśnie stają się lepiej dotlenione i odżywione. Już po pierwszym zabiegu widać efekt ujędrnienia i uelastycznienia tkanek. Zwłaszcza niezastąpiony jest wpływ na układ nerwowy. Pod wpływem masażu wydzielane są endorfiny (hormony szczęścia), pozwalające osiągnąć efekt głębokiego relaksu.

Korzyści

Skóra:
· ułatwia oddychanie skórne,
· poprawia odżywienie skóry,
· przyśpiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd,
· pomaga zwalczać cellulit.

Tkanka mięśniowa:
· poprawia pracę układów (gimnastyka naczyń),
· ułatwia odpływ krwi żylnej,
· zmniejszając opór krwi w tętnicach ułatwia pracę serca.

Układ nerwowy:
· działa uspokajająco i relaksująco,
· łagodzi objawy stresu.

Masaż czekoladą z okładem czekoladowym

Masaż czekoladą to prawdziwa uczta dla miłośników czekolady. Cudowny zapach oraz niesamowite właściwości czekolady pozwolą uciec od codzienności i udać się do krainy relaksu. Połączenie gorącej czekolady wraz z silnie nawilżającymi olejami sprawi, że Twoja skóra dostanie silną dawkę nawilżenia a Ty poczujesz przypływ energii. To najlepszy sposób na jesienną chandrę.

Działanie:
– Nawilżenie
– Wygładzenie
– Relaks

Masaż relaksacyjny

Poprzez subtelny dotyk masażysta sprawia, iż masaż relaksacyjny wykorzystywany jest jako jedna z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Masaż ten pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale działa na układ nerwowy, równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a następnie całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne, a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało

Masaż stóp

Masaż stóp jest szczególnie wskazany dla osób bardzo aktywnych, np. uczęszczających na siłownię, zajęcia fitness lub uprawiających nordic walking lub jogging.

Niezastąpiony dla kobiet chodzących na szpilkach i wszystkich osób wykonujących pracę stojącą. Masaż usprawnia przepływ limfy w obrębie podudzi i stóp, niwelując w ten sposób obrzęki.

Rozluźnia mięśnie, zapewniając uczucie odprężenia zmęczonym stopom i łydkom.