Blizny potrądzikowe – jak usunąć blizny po trądziku?

Trądzik pospolity to problem nie tylko nastolatków, ale coraz częściej także osób dorosłych. Choć współczesna kosmetologia i dermatologia pozwala na całkowite pozbycie się tej dolegliwości, to nawet po zwalczeniu tego problemu, wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu cery. Powodem są charakterystyczne blizny potrądzikowe w postaci nierówności na skórze. Walka z tą przypadłością jest niezwykle żmudna i trudna, a najczęściej wymaga połączenia kilku metod. Znaczne zredukowanie blizn, a nawet ich usunięcie jest jednak możliwe.

W przypadku blizn potrądzikowych najpowszechniej stosowane są zabiegi złuszczające, oparte na składnikach aktywnych tj. mieszaniny kwasów, enzymów czy retinolu.

W klinice Studio Paula, procedury zabiegowe dobierane są indywidualnie do stanu skóry wraz z obowiązkową pielęgnacją domową, która przyspieszy regeneracje skóry i wzmocni efektywność terapii.

Po kliku dniach od zabiegu naskórek zaczyna się intensywnie złuszczać, a skóra właściwa dostaje bodziec do silnej przebudowy i zagęszczania. W efekcie, po serii zabiegów, widoczne jest wyrównanie powierzchni naskórka i zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

W  naszej klinice Studio Paula pracujemy także na najwyższej jakości certyfikowanych urządzeniach HI- Tech, które wykorzystujemy do redukcji blizn. Terapie laserowe przynoszą bardzo dobre efekty.

  • Laser frakcyjny precyzyjnie „uszkadza” skórę dotkniętą blizną i tym samym stymuluje ją do zagęszczania.
  • Techniki laserowe bardzo często łączone są z zabiegami mikronakłuwania, które oprócz mechanicznej penetracji, dostarczają skórze składników aktywnych przyspieszających proces przebudowy.

Terapie łączone przynoszą niewątpliwie najlepsze rezultaty, jednak najistotniejsze jest dobranie metody zabiegowej do aktualnego stanu i kondycji naskórka. Pielęgnacja domowa jest nieodłącznym elementem każdej terapii.

Jeżeli borykasz się z bliznami potrądzikowymi, nierówną strukturą skóry zacznij od dermokonsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan terapii.

Zadzwoń i umów się.

e-mail: recepcja@studiopaula.pl

tel: 604355641

ul.Zielona6, Bielsko  – Biała