Czym jest endermologia i kto może z niej korzystać?

Endermologia, to niezwykle nowoczesna i coraz bardziej popularna metoda modelowania sylwetki. Jest to zabieg zupełnie nieinwazyjny, bezpieczny, przynoszący rewelacyjne efekty. Endermologia to nic innego, jak masaż mechaniczny, podciśnieniowy, który polega na niezwykle precyzyjnej stymulacji ludzkiej tkanki. Zabieg jest znany w ponad 110 krajach i cieszy się ogromną sympatią! W Studio Paula, stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i satysfakcję ze strony naszych Klientów, dlatego też zabieg endermologii musiał znaleźć się w ofercie naszego gabinetu.

Mogą z niego korzystać osoby borykające się z:

 • problemem cellulitu,
 • wiotkością skóry po utracie wagi,
 • zastojami limfatycznymi
 • nadmiarem toksyn w organizmie
 • oporną tkanką tłuszczową

Z zabiegu mogą korzystać również sportowcy, bowiem endermologia usprawnia drenaż uszkodzonych więzadeł, znacznie poprawia funkcje motoryczne, dodatkowo zmniejsza dolegliwości bólowe i przyspiesza leczenie kontuzji.

A co w takim razie z  kobietami w ciąży?

Otóż od trzeciego trymestru z zabiegu endermologii mogą korzystać również kobiety w ciąży (po konsultacji z lekarzem prowadzącym).

Jak wiadomo, w czasie zaawansowanej ciąży, często puchną nogi oraz dłonie, pogarsza się proces krążenia krwi, możemy czuć się obolałe i ciężkie. Z pomocą przychodzi właśnie endermologia, która poprawia krążenie krwi, uelastycznia skórę, która jest podatna na powstawanie rozstępów, wspomaga walkę z cellulitem wodnym, a także rozluźnia stawy i kości.

Urządzenie to może być również wykorzystywane w zabiegach w obrębie twarzy, która jest szara, zmęczona, wiotka, dojrzała oraz wymagająca stymulacji.

Zatem zabieg endermologii nie jest jedynie urządzeniem, który wspomaga naszą urodę i sylwetkę, przede wszystkim przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia!

Rodzaje cellulitu.

Jak już wiemy, jednym z głównych wskazań do zabiegu endermologii jest cellulit. Jednak rozróżniamy jego trzy podstawowe rodzaje, klasyfikacja cellulitu do zabiegu będzie niezwykle istotnym elementem.

 • Cellulit wodny: jedna z najbardziej popularnych odmian, z jaką borykają się kobiety. Powstaje na wskutek nagromadzenia się wody w organizmie. Powodem powstawania tego rodzaju schorzenia mogą być zaburzenia krążenia krwi oraz limfy. Istotnym zatem, będzie pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu oraz usprawnienie krążenia.
 • Cellulit lipidowy: ten z kolei rodzaj cellulitu związany jest ściśle z nadwagą.W tym przypadku, konieczna jest silna stymulacja naturalnego procesu redukowania tkanki tłuszczowej.
 • Cellulit włóknisty: może towarzyszyć mu ból, jest bardziej zbity i powstaje przez dłuższy okres czasu. Aby zredukować ten rodzaj cellulitu, konieczne jest zmiękczenie tkanki.

Przeciwskazania do zabiegi endermologii.

Jak każdy zabieg, również i do endermologii są pewne przeciwwskazania, oto one:

 • nowotwory
 • bielactwo nabyte
 • zakażenia oraz stany zapalne w przebiegu trądziku
 • opryszczka
 • faza zapalna
 • przyjmowanie leków, które rozrzedzają krew
 • wysypka skórna
 • zakażenia krwi
 • wypełniacze
 • naczyniami
 • bliznowce
 • botoks
 • znamiona o wypukłej strukturze

Jak długo trwa zabieg endermologii i czy jest to bolesny zabieg?

Zasadniczo, średni czas zabiegu to około 40 minut, maksymalnie możemy pracować na urządzeniu godzinę.

Zabieg endermologii absolutnie nie może boleć! Urządzenie posiada specjalne głowice, które wyposażone są w rolki, skóra jest zatem masowana, a więc możemy odczuwać tylko przyjemność. Z tego też względu, zabieg ten jest niezwykle ceniony na całym świecie i tak bardzo różni się od innych metod, w szczególności tych bardziej inwazyjnych.

Jak jeszcze możemy zadbać o skórę?


Warunki domowe stanowią idealne miejsce, aby zadbać o swoje ciało. Idealnym i coraz bardziej popularnym rytuałem pielęgnacyjnym, stało się szczotkowanie ciała na sucho.

Nie bez powodu…Korzyści płynące z regularnego użytkowania szczotek, zdecydowanie zachęcają do tego, aby stosować je każdego dnia!

W trosce o najwyższą jakość usług oraz z zamiłowania do stylu “less waste” stworzyliśmy dla naszych Klientów szczotki Skin Experience. Są to wyjątkowe szczotki, które powstały z dbałością o każdy detal. Co ważne – posiadamy również szczotki odpowiednie dla skór delikatnych, płytko unaczynionych oraz wrażliwych!

Regularne szczotkowanie wspomaga pracę organizmu, usuwa toksyny, ujędrnia skórę i poprawia jej jakość. Wobec tego, jeżeli decydujemy się na endermologię, warto w warunkach domowych wspomagać się dodatkowo rytuałem, który dostarcza nam nie tylko korzyści, ale i przyjemności…

Ile zabiegów obejmuje seria endermologii?


Tak naprawdę można z pełną odpowiedzialnością rzec, iż endermologia to styl życia, wobec tego byłoby wspaniale, gdyby zagościła w naszej życiowej rutynie na stałe!
Nasz organizm bowiem kocha powtarzalność i rutynę. Tak jak chodzimy na siłownię, uczęszczamy na treningi, zajęcia taneczne, tak i endermologia może stanowić element naszego życia. Zabieg możemy wykonywać 1 – 2 razy w tygodniu, jeżeli chodzi o ilość zabiegów będzie ona indywidualnie dobierana podczas konsultacji z kosmetologiem.


Czy zatem warto zainteresować się zabiegiem?

Odpowiedź brzmi: oczywiście! Jako kosmetolodzy zawsze podkreślamy, iż niezwykle ważne jest to, aby dbać o swój organizm, który tak naprawdę jest naszym domem. Dieta bogata w świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby, kwasy Omega 3, 6,9, aktywność fizyczna, a także regularny sen, będą miały kluczową rolę w uzyskiwaniu najlepszych i jednocześnie długotrwałych efektów!

Zapraszamy Was do Studio Paula. Miejsca, w którym każdy człowiek, stanowi dla nas indywidualną jednostkę, o którą zadbamy najlepiej, jak tylko potrafimy.