#dbajosiebiewdomu

Dbajmy o siebie w domu

Jestem wojowniczką, która tak latwo się nie poddaje. Dlatego mam plan. Pomysł na to, aby nie zwariować w tym całym szaleństwie. Utrzymam się na powierzchni.


Artykuł – plik PDF
Świat stanął na głowie. Dosłownie. To, co uznaliśmy, że jest pewne i nikt nie może nam tego odebrać, nagle znika, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Możliwość podróżowania, wolność w decydowaniu o sobie. Kiedy chcę wyjść, z kim się spotkać, to wszystko teraz uległo przeterminowaniu.

Zdecydowałam się zamknąć gabinety, które prowadzę od kilkunastu lat. Nie przyjmujemy klientów. To byłoby zbyt duże ryzyko. Dla nas wszystkich. Jestem odpowiedzialna nie tylko za to, aby panie czy panowie pięknie wyglądali, za ich dobre samopoczucie, ale także by byli zdrowi. To jest to, co kieruje mną i całym moim zespołem. Od razu podkreślam, to nie była trudna decyzja. To była jedyna z możliwych, które mogłam podjąć. Słyszę, że tak jak ja postąpiło wiele salonów, ale nie brakuje punktów, które dalej działają. Zabiegi na twarz czy stylizacja paznokci są obarczone ogromnym ryzykiem. Teraz gdy wszyscy mówią o zachowaniu procedur, znajduje się ktoś, kto zachęca klientki do zabiegów. To nie jest odpowiedzialna postawa. Zachodzę w głowę, dlaczego tak się dzieje. Czyżby zarobek miał tutaj największe znaczenie?

W życiu liczy się nie tylko aspekt materialny. To także relacje międzyludzkie, bycie przyzwoitym człowiekiem. Uznałam, że będę walczyć. A mam o co. Zatrudniam dziesięć osób, które pracują u mnie od ośmiu lat. Nie wręczę im wypowiedzenia w dzień po ogłoszeniu pandemii. Mam plan. Tego nauczyło mnie życie, aby nie załamywać rąk, nie popadać w skrajne emocje, ale działać, szukać rozwiązań.

Tego poranka założyłam słuchawki na uszy i włączyłam jeden z moich ulubionych zespołów. Rammstein zawsze mnie pobudzi do życia. Znacie ten stan, kiedy jeszcze nie czujecie tej energii, która pozwala przenosić góry, a wystarczy tylko kilka taktów ukochanej piosenki, i wstępują w nas nowe moce? Ja tak mam. Wcześniej przeczytałam wywiad z byłą dziennikarką radiowej Trójki. Anna Gacek w magazynie w Vogue przyznała, że znalazła w sobie siłę do walki, wytworzyła taki mechanizm obronny. Przetrwa trudny dla siebie czas w pięknych sukienkach. Mimo wszystko. Pomyślałam, że też nie dam zrobić sobie ani innym krzywdy. Utrzymam się na powierzchni. Choć będzie to trudne.

Ułożyłam plan działania. Wiem, co robię, bo od 20 lat pracuję w branży kosmetycznej. Jestem wojowniczką. Nie zostawię swoich klientek i klientów w tym wszystkim samych. Nie zawiodę ich zaufania. Szczególnie teraz, gdy świat stanął na krawędzi. Założyłam grupę na Facebooku, gdzie na bieżąco udzielam porad związanych z kosmetologią. Ludzie powinni o siebie dbać. Można, a nawet należy, zostać w domu, a jednocześnie być z nami w kontakcie. Tak, pracujemy on-line. W naszych stałych godzinach pracy. Można dzwonić, pisać maile, pytać na messengerze. Na każde pytanie odpowiemy. Można zamawiać kosmetyki, które stanowią kontynuację zabiegów. Znamy skórę naszych klientek i wiemy, jak o nią zadbać. Zamówienia dowieziemy w każdy zakątek Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Musimy utrzymać nasze przyzwyczajenia, a właściwa pielęgnacja także do nich należy. Nie pozwólmy, aby to, co się dzieje wokół, tak bardzo na nas wpłynęło.

Każdy z nas jest inny. Dzięki tej różnorodności jest tak ciekawie i barwnie. Wspólnie możemy wiele zdziałać. Wspierając się wzajemnie, rozmawiając o troskach, można znaleźć lek na zło tego świata. Dlatego teraz apeluję – dbajcie o siebie w domu. Jesteśmy w tym wszystkim razem.
#dbajosiebiewdomu #zostańwdomu

Artykuł – plik PDF
Życzę Wam zdrowia i siły
Paulina Matuszewska

właścicielka Studio Paula kosmetologia estetyczna
Emilli Smart nail & makeup