Usuwanie rozstępów – od czego zacząć?

Rozstępy – niechciana pamiątka z okresu dojrzewania, pozostałości po ciąży lub skutki gwałtownego zwiększenia masy ciała. Rozstępy powstają w warstwie skóry właściwej, gdy skóra nie jest wystarczająco nawilżona i elastyczna, aby wytrzymać fizyczne przeciążenia. Rozstępy pojawiają się również u sportowców – w wyniku rozrostu tkanki mięśniowej i nie nadążającej ze swoim rozciągnięciem skórą. Niekiedy towarzyszą one chorobom ogólnoustojowym, zwłaszcza tym spowodowanym zaburzeniami pracy nadnerczy.

Najłatwiej jest usunąć rozstępy „świeże”, czyli te w kolorze czerwonym lub różowym. Więcej pracy wymagają rozstępy, które towarzyszą nam wiele lat i są perłowo-białe. Efekty wykonywanych zabiegów również nie są widoczne od razu, trzeba na nie poczekać kilka miesięcy i przede wszystkim się nie zniechęcać.

Usuwanie rozstępów – jaki zabieg?

Usuwanie rozstępów jest pracochłonnym i długotrwałym procesem, dlatego przed rozpoczęciem terapii warto uzbroić się w cierpliwość. Czas walki z nimi może trwać wiele lat. Przede wszystkim warto zasięgnąć porady u kosmetologa jaką metodą usunąć rozstępy.

Usuwanie rozstępów jest możliwe dzięki nowatorskim metodom, każdorazowo wymaga jednak czasu, serii przeprowadzonych zabiegów, regularności i determinacji ze strony pacjenta. W Studio Paula Kosmetologia Estetyczna w terapii rozstępów korzystamy z najskuteczniejszych rozwiązań terapeutycznych dostępnych na rynku. Poniżej opisane najczęściej stosowane zabiegi:

Specjalistyczna terapia z mikronakłuciami i retinolem

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z CZYSTYM RETINOLEM I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Zabieg  został stworzony z myślą o skórach pozbawionych jędrności, elastyczności, z widocznymi oznakami starzenia, a także w trosce o skóry problematyczne oraz posiadające rozstępy i blizny.

W celu zainicjowania i wspomagania procesów regeneracji, zabieg łączy technologię mikronakłuwania z zaawansowanymi technologicznie składnikami aktywnymi takimi jak Retinol i Neodermyl.  Zabieg Retinol Stem Cell Frax to bardzo intensywna kuracja remodelująca, stanowiąca alternatywę dla laseroterapii ablacyjnej lub iniekcji osoczem bogatopłytkowym. Ma wymiar wielopłaszczyznowy, dlatego efektywność jest bardzo wysoka. Ze względu na mikroiniekcyjny charakter zabiegu, możliwość silnego podrażnienia i złuszczania, terapeuta powinien zalecić dedykowaną kurację przygotowującą do zabiegu jak i kurację pozabiegową.

Czytaj więcej: https://www.studiopaula.pl/blizny/

Endermologia LPG Alliance

Zabiegiem wspomagającym usuwanie rozstępów jest modelowanie sylwetki i redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej przy pomocy endermologii. Nie działa one bezpośrednio na rozstępy, ale zwiększa przekrwienie tkanek wpływając korzystnie na efektywność innych zabiegów terapeutycznych.

Endermologie LPG ALLIANCE to ceniona na całym świecie technologia i jeden z najbardziej popularnych zabiegów na ciało. Całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, polegający na mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób aktywuje metabolizm komórek, pobudzając tkanki do regeneracji i lipolizy.

Dzięki nowej odsłonie głowicy łączącej opatentowaną technologię rolki i zmotoryzowanej klapki za pomocą jednego ruchu uzyskujemy efekt wielowymiarowej penetracji tkanki i stymulację w 3 obszarach:

 • ujędrnienia (stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego)
 • redukcji cellulitu
 • wyszczuplenia (redukuje miejscowo oporną tkankę tłuszczową)
 • redukcja rozstępów 

Czytaj więcej: https://www.studiopaula.pl/modelowanie-sylwetki/endermologia-lpg-alliance/

MESOESTETIC MESOHYAL KRZEM ORGANICZNY

Profesjonalny preparat o działaniu regenerującym i przeciwstarzeniowym. Główny składnik to biodostępna odmiana krzemionki organicznej – salicylan monometylotrisilanolu. Krzemionka organiczna ma wpływ na regenerację tkanki łącznej. Wchodzi w skład kolagenu, elastyny glikoprotein strukturalnych. Sprzyja regeneracji włókien kolagenowych. Dzięki temu stosowana jest w terapiach blizn i rozstępów pobudzając regenerację komórek naskórka i skóry właściwej. Bliny stają się płytsze, mniej widoczne, skóra jest gładsza i bardziej elastyczna.

Dzięki zawartości kwasu hialuronowego MesohyalTM Krzem Organiczny wykazuje intensywne intensywne działanie nawilżające, zwiększa elastyczność skóry i zmniejsza oznaki starzenia się skóry.

WSKAZANIA:

 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • rozstępy
 • blizny
 • cellulit

REZULTATY:

 • spłycenie blizn i rozstępów
 • zagęszczenie skóry
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • poprawa nawilżenia skóry

Cena: 350 zł

Dermapen 4.0

DERMAPEN 4.0™ to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.

Wykorzystuje opatentowany system pulsujących igieł ułatwiając dostarczanie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej oraz pobudzając skórę do wykorzystania jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.

Działanie Dermapen™ opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych a dzięki temu odżywieniu i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza. Dermapen™ stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, łysienia a także promuje gojenie ran, poprawia wygląd zmarszczek i drobnych bruzd, zmniejsza wielkość porów oraz poprawia wygląd rozstępów.

Czytaj więcej: https://www.studiopaula.pl/dermapen-4-0/

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów działa na zasadzie frakcjonowania skóry wiązką światła laserowego – termicznego uszkadzania sfer i stymulacji tych obszarów do regeneracji, odnowy, namnażania się włókien kolagenu i elastyny, a co za tym idzie – zagęszczenia skóry. Poprzez stosowanie terapii laserowej stopniowo zmniejsza się widoczność szpecących linii.

Ile kosztuje laserowe usuwanie rozstępów?

Obecnie zabiegi jak depilacja laserowa, zabiegi zamykania naczynek mają dość ujednolicone ceny. Jednakże koszty wykonywania zabiegów na laserach frakcyjnych są zdecydowanie wyższe i ich ceny oscylują w okolicach 1000zł. Najczęściej cena zabiegu uzależniona jest od wielkości partii dotkniętej problemem rozstępów i jest wyceniana indywidualnie. Ponadto zabiegi usuwania rozstępów to najczęściej terapie łączone z innymi procedurami terapeutycznymi, co zwiększa ich koszty. Szacunkowo nie można określić ile należy wykonać zabiegów, aby całkowicie pozbyć się problemu. Zabiegi należy wykonywać z należy wykonywać z odpowiednią dozą bezpieczeństwa, tak, aby uniknąć powstawania powikłań w postaci blizn, usuwanie ich generuje kolejne koszty oraz wydłuża czas osiągniecia efektów. Kolejnym możliwym skutkiem ubocznym są przebrawienia. Usuwanie przebarwień to również pracochłonna procedura, która nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty.

Usuwanie rozstępów efekty

Dzięki zabiegom medycyny i kosmetologii estetycznej można niemalże całkowicie pozbyć się rozstępów oraz blizn. Odstępy między zabiegami wynoszą najczęściej około 4-6 tygodni – jest to czas w którym skóra poddawana jest całkowitej regeneracji i odbudowie. Pierwszymi efektami jakie można zaobserwować jest zmiana kolorytu rozstępów, ich wypłycenie, zmniejszenie średnicy. Dodatkowym, aczkolwiek korzystnym skutkiem ubocznym wykonywanych zabiegów jest poprawa jędrności skóry w opracowywanym obszarze.

Usuwanie rozstępów po ciąży

Rozstępy towarzyszą niemalże każdej kobiecie w ciąży. Są one wynikiem intensywnego napinania się skóry szczególnie w obrębie brzucha oraz piersi, co wpływa na wytrzymałość włókien kolagenowych. Do usuwania rozstępów po ciąży należy przystąpić po całkowitym zakończeniu karmienia piersią. Zarówno ciąża jak i okres laktacji są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów laserowych oraz innych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak powszechnie wiadomo – lepiej jest zapobiegać niż leczyć, zatem najważniejsza w ciąży jest profilaktyka występowania rozstępów. Przede wszystkim – intensywne nawilżanie skóry i jej uelastycznianie poprzez wykonywanie masaży podczas nakładania kosmetyków. Istotne także jest przygotowanie organizmu do ciąży i zmian fizjologicznych, które podczas niej zachodzą – suplementacja witamin, szczególnie witaminy A i E oraz innych składników mineralnych wpływających na proliferację naskórka.

Laser frakcyjny Emerge

Emerge™ to laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony do resurfacingu (odmładzania skóry), usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości.

Jak działa Emerge?

Laser frakcyjny Emerge™ stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

WSKAZANIA: 

– Odmładzanie skóry poprzez frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry
– Usuwanie zmian pigmentowych
– Redukcja zmarszczek
– Poprawa jędrności skóry
– Redukcja blizn i rozstępów

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu widoczne być drobne strupki. Które po tygodniu maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.

Większość z zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

W zależności od kondycji skóry, w przypadku roztępów i blizn zalecana sesja 10 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

– Mycie skóry delikatnym preparatem, bez mydła i alkoholu
– Delikatne osuszanie
– Natłuszczanie skóry preparatem zaleconym przez kosmetologa
– Stosownie preparatów z ochroną przeciwsłoneczną (SPF50)
– Zakaz opalania skóry przez 4 tygodnie
– Unikanie sauny i baseny minimum przez tydzień.

Laser frakcyjny spłyca zmarszczki, uelastycznia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny potrądzikowe i rozstępy.  Dzieje się to dzięki tworzeniu kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń w skórze, które stają się powodem odbudowy międzykomórkowej, co doprowadza do powstawania nowej, zdrowej struktury komórek. Skóra regenerując się, jest stymulowana do produkcji elastyny, kolagenu, czynników wzrostu. W efekcie zagęszcza się, staje się bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki i blizny na jej powierzchni ulegają spłyceniu.

Czytaj więcej: https://www.studiopaula.pl/laseroterapia-i-urzadzenia-hi-tech/laser-frakcyjny-emerge/